0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES SATURSŽurnāla BILANCE aprīļa otrajā numurā lasiet

Žurnāla BILANCE aprīļa otrajā numurā lasiet

Grozījumi, kas skars uzņēmējus, kuri sūta darbiniekus strādāt ārvalstīs, ir saskaņoti visos līmeņos un drīzumā tiks pieņemti un stāsies spēkā. Runa ir par Darba likuma 14. pantu. Diemžēl diezgan ilgi šis jautājums bija sāpīgs (finansiāli), jo darba devējiem bija pieejami MK noteikumi Nr. 969, kas attiecas uz komandējumiem un darba braucieniem, bet nebija skaidrības par darbinieku nosūtīšanu un ar to saistītiem izdevumiem. Jaunajā redakcijā 14. panta vietā izveidoti trīs panti. Vai ar to pietiks? Maija Grebenko iepazīstina lasītājus žurnāla pirmajā rakstā. Kontu apgrozījumu un atlikumu pārskata sastādīšana un izmantošana gada pārskata sagatavošanā aprakstīta Jāņa Kusiņa izveidotā mācību materiāla turpinājumā. Iedziļinoties…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Bilance08-480pixGrozījumi, kas skars uzņēmējus, kuri sūta darbiniekus strādāt ārvalstīs, ir saskaņoti visos līmeņos un drīzumā tiks pieņemti un stāsies spēkā. Runa ir par Darba likuma 14. pantu. Diemžēl diezgan ilgi šis jautājums bija sāpīgs (finansiāli), jo darba devējiem bija pieejami MK noteikumi Nr. 969, kas attiecas uz komandējumiem un darba braucieniem, bet nebija skaidrības par darbinieku nosūtīšanu un ar to saistītiem izdevumiem. Jaunajā redakcijā 14. panta vietā izveidoti trīs panti. Vai ar to pietiks? Maija Grebenko iepazīstina lasītājus žurnāla pirmajā rakstā.

Kontu apgrozījumu un atlikumu pārskata sastādīšana un izmantošana gada pārskata sagatavošanā aprakstīta Jāņa Kusiņa izveidotā mācību materiāla turpinājumā. Iedziļinoties tajā noteikti augs grāmatveža kompetence.

Pēdējā laikā lielas diskusijas ir izraisījuši PVN likuma grozījumi, kas paredz apgriezto vai reverso PVN piemērošanu attiecināt uz mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem, klēpjdatoriem. Likuma jaunā norma stājas spēkā ar šā gada 1. aprīli, taču vēl joprojām ir daudz neskaidrību par šīs prasības piemērošanas nosacījumiem. Gunta Kauliņa rakstā “Izmaiņas PVN piemērošanā” mēģina izskaidrot likumā veiktos grozījumus.

Turpinājums informācijai par cīņu ar ēnu ekonomiku – šis jautājums skars visus un katru. Nekas labs nav gaidāms nākotnē, ja mēs netiksim pāri šai sērgai, ceram, ka tas visiem ir skaidrs.

Jūlija Loseva velta rakstu mūsdienīgas problēmas iegrāmatošanai – pārdošanas internetā ieņēmumu un izdevumu uzskaitei, jo tādos darījumos iesaitītas trīs personas, nevis kā parastajā tirdzniecībā (pakalpojumu sniegšanā): tikai pircējs un pārdevējs.

Arvien nesamazinās jautājumu plūsma par darba samaksas problēmām. Šoreiz Maija Grebenko skaidro normālā darba laika apmaksas aprēķinu, ja darbinieka darba laiks notiek saskaņā ar summētā darba laika uzskaites veidu.

Likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu” grozījumi saistīti ar vēlmi papildināt sociālo budžetu, jo ik gadu slogs uz to palielinās – sabiedrība noveco. Arī dzīves reālijas pieprasa saskaņot un precizēt dažas likuma normas. Paredzamo grozījumu saturs – raksta “Kādi grozījumi un kāpēc tiks veikti likuma “Par valsts sociālo apdrošināšanu””.

2016.gada laikā nebija nepieciešamības darba dienu pārcelšanai, tomēr nākamgad šāda diena būs maijā. Norma attiecināma tikai uz tām personām, kas nodarbināti no pirmdienas līdz piektdienai, turklāt – no budžeta finansētajās organizācijās un iestādēs. Pārējiem ir izvēles iespēja.

Vairāk par žurnālu uzziniet šeit.

Abonēt žurnālu var šeit.