0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS BIZNESA ATVESEĻOŠANA
Izpārdošana!

BIZNESA ATVESEĻOŠANA

Original price was: €12.47.Current price is: €5.00.

Autori: Autoru kolektīvs
Harvard Business Review on

Šis dinamisko rakstu apkopojums ieskicē jaunākās tendences pārmaiņu vadības teorijās apvienojumā ar patiesiem stāstiem par sekmīgi veiktām pārmaiņām. Pašu stāstu varoņu, tostarp Riča Tīrlinka (Rich Teerlink), Gerija Hamela (Gary Hamel) un Bila Parsela (Bill Parcells), aizraujoši atstāstītas situācijas par biznesa atveseļošanu sniedz lasītājam idejas, kā risināt situācijas pašu uzņēmumos un kā reanimēt biznesu.

GRĀMATAS BIZNESA ATVESEĻOŠANA SATURS:
Pārmaiņu koda atminēšana
Maikls Bīrs un Nitins Noria

Mērķu vēršana rezultātos
Džims Kolinss

Mainīt pārmaiņu veikšanas veidu
Ričards Paskeils, Marks Millemans, Linda Džoija

Dzenoties pēc izaugsmes
Intervija ar PerkinElmer rīkotājdirektoru Gregu Summe

Komandas veiksmes atgūšana
Bils Parsels

Taupīsim naudu, glābsim dzīvības
Džons Melioness

Harley līderības pagrieziens par 180 grādiem
Ričs Tīrlinks

IBM pamošanās
Kā dumpinieku grupa pārmainīja Big Blue
Gerijs Hamels


PAR AUTORIEM:
MAIKLS BĪRS
(MICHAEL BEER) ir Hārvarda Biznesa skolas Kānersa-Raba biznesa administrēšanas profesors stipendiāts. Pasniedz organizācijas efektivitātes, cilvēkresursu vadības un organizāciju pārmaiņas kursus. Pirms darba Hārvardā, viņš bija organizāciju izpētes un attīstības direktors Corning Inc. Uzņēmumā, kur atbildēja par inovāciju stimulēšanu menedžmenta līmenī. Bīrs ir arī autors un līdzautors vairākām grāmatām un daudziem rakstiem. Viņa darbs The Critical Path to Corporate Renewal, kurā aplūkots plašs uzņēmumu pārmaiņu problēmu loks, ieguva Johnson, Smith and Knisley balvu kā labākā 1991. gada grāmata par vadības līderību un šajā gadā bija finālistu grāmatu vidū Academy of Management Book balvai. Pēdējos gados viņš ir izstrādājis un izpētījis procesu, pateicoties kuram augstākā līmeņa vadības komandas var īstenot stratēģiskas pārmaiņas, integrējot biznesa un organizācijas spējas mērķu izveidē. Kā līdzautors dalījies savos apsvērumos arī rakstam šim izdevumam. Maikls Bīrs ir līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs uzņēmumā Center for Organizational Fitness, kas strādā ar augstākā līmeņa vadības komandām, kuras vēlas īstenot šādus pārmaiņas procesus. Profesors Bīrs ir darbojies vairāku žurnālu redakciju padomēs un Academy of Management valdē. Viņš ir konsultējis vairākus Fortune 500 saraksta uzņēmumus. Viņa pēdējā grāmata Breaking the Code of Change risina vairākus tematus, kas skarti arī šajā izdevumā iekļautajā rakstā Pārmaiņu koda atminēšana.

DŽIMS KOLINSS (JIM COLLINS) ir līdzautors darbam Built to Last: Successful Habits of Visionary Companies un autors darbam Good to Great: Why Some Companies Make the Leap… And Others Don’t. Viņš strādā izpētes un mācību laboratorijā Boulderā, Kolorado štatā.

LINDA DŽOIJA (LINDA GIOJA) ir konsultējusi Allstate, Sears un Hughes Space and Communications rīkotājdirektorus un izpilddirektorus. Patlaban viņa vada dialogus forumos par nacionālo politiku Aspenas institūtā un California Environmental Dialogue grupā, ko veido vairāk nekā divdesmit pieci enerģētikas uzņēmumi, automobiļu ražotāji, augsto tehnoloģiju uzņēmumi, valsts un vides organizācijas, kas izstrādā valsts vides politiku. Viņa dzīvo Ostinā, Teksasā.

GERIJS HAMELS (GARY HAMEL) ir uzņēmuma Strategos dibinātājs un valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums palīdz klientiem attīstīt revolucionāras stratēģijas. Viņš ir arī viesprofesors Londonas Biznesa skolā, kur pasniedz stratēģiju un starptautisko vadību. Hamels ir strādājis ar vairākiem pasaulē ietekmīgiem uzņēmumiem. Vispirms viņš palīdz klientam izdomāt un tad ieviest jaunus noteikumus, uzsākt jaunus biznesus un ieiet jaunās nozarēs. Gerijs Hamels ir publicējis virkni rakstu žurnālos Harvard Business Review, Fortune, Sloan Management Review un The Wall Street Journal. Viņš ir radījis tādas inovatīvas koncepcijas kā stratēģiskais nolūks, būtiskākās kompetences, uzņēmuma iztēle, ekspedīcijas mārketings un stratēģija kā «izstiepšana». Grāmatu Competing for the Future, ko viņš sarakstījis kopā ar C. K. Prahaladu, daudzi žurnālisti ir slavējuši kā vienu no desmitgades ietekmīgākajām biznesa grāmatām, bet Business Week to nominējis par gada labāko menedžmenta grāmatu. Viņa pēdējā grāmata Leading the Revolution tika publicēta 2000. gada septembrī, un Amazon.com to izvēlējās par gada biznesa grāmatu.

HOLLISS HEIMBAUČS (HOLLIS HEIMBOUCH) ir izdevniecības Harvard Business School Press galvenais redaktors un žurnāla Harvard Business Review autors un redaktors.

DŽONS MELIONESS (JON MELIONES) ir pediatrijas un anestēzijas profesors Djūka universitātes medicīnas centrā, smagi slimo aprūpes nodaļas vadītājs un bijušais Djūka bērnu slimnīcas mediķu vadītājs, sertificēts speciālists pediatrijā un pediatrijas kardioloģijā. Viņš ir PracticingSmarter Inc. Izpilddirektors. Tā ir organizācija, kas piedāvā uzņēmuma darbības menedžmenta risinājumus veselības nozarei. Dr. Melioness ir atbildīgs par uzņēmuma vīzijas un virziena izstrādi un ir izveidojis medicīnas fondu tā darbības menedžmenta produktiem un pakalpojumiem. Viņš bijis dažādu akadēmisko žurnālu un medicīnas sabiedrību padomēs, ieņemot tajās vadošos amatus, tostarp bijis prezidents un vecākais redaktors. Dr. Melioness ir saņēmis atzinību gan par panākumiem akadēmiskajā jomā, gan par savu radošo pieeju, inovācijām un darbības rezultātiem, personalizējot un izmantojot sabalansēto rādītāju sistēmu veselības organizāciju menedžmentā. Sabalansēto rādītāju sistēmas izveidotāji Dr. Roberts Kaplans un Deivids Nortons uzskata viņu par līderi un vienīgo menedžeri, kas veiksmīgi izmantojis šo metodi veselības aprūpes nozarē.

MARKS MILLEMANS (MARK MILLEMANN) tagad ir neatkarīgais konsultants, bet pirms tam bija uzņēmuma CSC Index vecākais padomdevējs. Dzīvo Portlendā, Oregonas štatā.

NITINS NORIA (NITIN NOHRIA) ir Hārvarda Biznesa skolas Ričarda Čepmena profesors stipendiāts. Pasniedz biznesa administrēšanu un vada organizāciju uzvedības izpētes nodaļu – pēta līderības un organizāciju pārmaiņu jautājumus. Viņa pēdējā grāmata The Arc of Ambition, ko sarakstījis kopā ar Džimu Čempiju (Jim Champy), veltīta ambīciju nozīmei izcilu cilvēku tapšanā un izzušanā. Pašreiz Nitins Noria strādā pie grāmatas Changing Fortunes un pēta, kā šis vibrējošais ekonomikas sektors ir nonācis līdz tam, ka to dēvē par «veco ekonomiku», un kādas ir tā nākotnes perspektīvas. Profesors Noria ir sarakstījis arī citas kritiķu atzītas grāmatas, tostarp Breaking the Code of Change, Fast Forward, Beyond the Hype, Building the Information Organization un The Differentiated Network, kas 1998. gadā ieguva Džordža Terija balvu. Profesors Noria uzstājas arī uzņēmēju auditorijai visā pasaulē, ir vairāku uzņēmumu padomdevēju padomēs. Viņu ir intervējuši ABC, CNN un NPR, uz viņa teikto bieži atsaucas žurnālos Business Week, The Economist, Financial Times, Fortune, New York Times un The Wall Street Journal.

Kad šis raksts tika publicēts, BILS PARSELS (BILL PARCELLS) bija New York Jets futbola darbību direktors. Viņš bijis trīs profesionālu futbolkomandu galvenais treneris: The New York Giants (1983-1990), The New England Patriots (1993-1997) un The Jets (1997-1999).

RIČARDS PASKEILS (RICHARD PASCALE) ir rakstnieks, pasaulē pazīstams biznesa konsultants un Oksfordas universitātes (Anglijā) Templtonas koledžas asociētais profesors. Viņš ir līdzautors (ar Marku Milemanu un Lindu Džoiju) darbam Surfing the Edge of Chaos. Dr. Paskeils 1990. gadā iznākušās grāmatas Managing on the Edge ir autors un līdzautors (ar Antoniju Atosu) 1981. gadā iznākušajam bestselleram The Art of Japanese Management. Ričards Paskeils divdesmit gadu nostrādāja Stenfordas Biznesa skolā un ir uzrakstījis daudzus rakstus lielākajiem biznesa menedžmenta izdevējiem.

RIČS TĪRLINKS (RICH TEERLINK) 1991. gadā atstāja Harley-Davidson uzņēmuma valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora posteni. Astoņpadsmit gadu strādājot Harley uzņēmumā, viņš bijis finanšu direktors, prezidents, izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs. 1982. gadā viņš tika iecelts direktoru padomē un bija vadītāju komandā, kas veica uzņēmuma revitalizāciju. 1986. gadā viņš palīdzēja Harley atkal kļūt par publisku kompāniju. Pirms savas karjeras Harley viņš strādāja gan lielākās, gan mazākās atklātās un slēgtās kompānijās, kur ieņēma gan amatus augstākās vadības līmenī, gan arī bija parasts darbinieks. Vadošos amatos viņš strādāja Herman Miller, RTE Corporation, Union Special Corporation un MGD Graphic Systems uzņēmumos. Pašreiz Ričs Tīrlinks darbojas Harley-Davidson, Johnson Controls, Snap-on Incorporated un Bering Truck Corporation direktoru valdē. Viņš bieži uzstājas uzņēmumos visā pasaulē un ir aktīvs daudzu biznesa un kopienu organizāciju dalībnieks.


GRĀMATAS BIZNESA ATVESEĻOŠANA DETAĻAS:
Formāts:
210×140 mm, mīkstie vāki, 150 lpp.
ISBN 978-9984-826-16-5
Izdošanas gads: 2008
Izdevējs: Izdevniecība Lietišķās informācijas dienests

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “BIZNESA ATVESEĻOŠANA”