0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS KARJERAS VEIDOŠANA
Izpārdošana!

KARJERAS VEIDOŠANA

Original price was: €5.93.Current price is: €2.00.

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, Sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Kāpjot pa karjeras kāpnēm, vadītājs nonāk dažādās situācijās. Un ir jāizvēlas – izpatikt šefam vai nezaudēt godprātību, apzināties teiktā nozīmīgumu vai nesatraukties par to, kā sacīto tulkos darbinieki, nolaist rokas pēc sakāves vai tiekties pretī uzvarai, sameklēt labākos darbiniekus vai iztikt ar tiem, kurus vieglāk atrast, uztver savu karjeru kā hobiju vai iestaigātu taciņu. Kā rīkoties?

Atbildes un vērtīgus padomus vadītājiem sniedz šajā grāmatu sērijas Lessons Learned izdevumā publicētās pieredzējušu līderu atziņas.

 PAR GRĀMATU:
Jūs brīnāties, kā visveiksmīgākie vadītāji visā pasaulē tikuši galā ar saviem visgrūtākajiem izaicinājumiem? Tagad jūs to varat uzzināt ar Lessons Learned. Kodolīgas un patīkamas mācību stundas, katra grāmata no jaunās sērijas piedāvā no divpadsmit līdz četrpadsmit vērtīgu eseju, ko sarakstījuši uzņēmēji, publiskā sektora vadītāji, arī akadēmiķi. Viņi stāsta, kā viņi ir tikuši galā ar vislielākajām problēmām, ar kādām viņiem nācies saskarties. Šīs grāmatas atbalstītāji dalās pārsteidzoši personīgās atziņās un piedāvā autoritatīvus, kā arī praktiskus padomus, balstoties uz savu daudzu gadu darba pieredzi.
Lessons Learned ir kā kritisks resurss mūsdienu aizņemtam vadītājam, kas piedāvā acumirklīgu pieeju pasaules talantīgāko vadītāju erudīcijai un kompetencei.

GRĀMATAS SATURS:
1. Pols Andersons
Uzmanīgi izvēlies vārdus
2. Sers Ričards Evanss
Gudri vadītāji neatkārto kļūdas
3. Džons Stjuarts
Apstrīdi ideju, nevis tās autoru
4. Džila Raidere
Apburtais kompetences un pārliecības loks
5. Džejs Kondžers
Vadi savu attīstību
6. Bleita Makgārvija
Nekad nezaudē godprātību
7. Dina Dublona
Trīs svarīgi nosacījumi karjeras attīstībai
8. Linda Gratona
Esi atvērts negaidītajam
9. Pīters Elvuds
Esi neatlaidīgs
10. Džefrijs Fefers
Nekas tā negūst sekmes kā panākumi
11. Ričards Paskāls
Ieplānotā dzīve
12. Sers Maikls Reiks
Iemācies sekot saviem instinktiem
13. Gerijs Ročs
Ilgtermiņa viedoklis pār īstermiņa lietderību
14. Sers Džordžs Metjūsons
Darbs kā izglītošanās pieredze
Par autoriem
Pateicība

PAR AUTORIEM:
Pols Andersons (Paul Anderson) ir Spectra Energy priekšsēdētājs, arī Qantas Airways un BHP Billiton direktors. Savu karjeru viņš sāka Ford Motor Company, kur no 1969. līdz 1972. gadam strādāja vairākos amatos. No 1972. līdz 1977. gadam Pols Andersons bija plānošanas vadītājs, tad pievienojās PanEnergy. Viņš strādāja dažādos vidējā līmeņa vadības amatos PanEnergy, līdz kļuva par kompānijas priekšsēdētāju, izpilddirektoru un vēlāk prezidentu. 1998. gadā Andersons pārgāja uz BHP, kur viņš bija rīkotājdirektors un izpilddirektors, līdz uzņēmums 2001. gadā apvienojās ar Billiton. Pols Andersons kļuva par BHP Billiton rīkotājdirektoru un izpilddirektoru un nostrādāja tur līdz 2002. gadam, kad sasniedza pensijas vecumu.
2003. gada novembrī Andersons atgriezās Duke Energy par priekšsēdētāju un izpilddirektoru. Vēlāk, 2007. gadā, kad Duke Energy pārtapa par jaunu uzņēmumu Spectra Energy, viņš kļuva par tā valdes priekšsēdētāju.

Dina Dublona (Dina Dublon) ir bijusī JPMorgan Chase & Co finanšu direktore. Šajā amatā viņa bija atbildīga par finanšu menedžmentu, korporatīvajiem sakariem un darbu ar investoriem. Patlaban Dina Dublona strādā Accenture, Microsoft un Pepsi.
1981. gadā viņa pievienojās Chemical Bank tirgus grupai kā menedžmenta mācekle tirdzniecības nodaļā. Viņa piedalījās strukturizācijā un pārrunu vadīšanā, kad apvienojās Hemicam Bank ar Manufacturers Hanover, Chase, JPMorgan un Bank One.
1994. gadā Dina Dublona tika nosaukta par korporācijas veidotāju, 1999. gadā – par korporatīvās plānošanas vadītāju un galveno finanšu vadītāju. Finanšu vadītājas amatu viņa atstāja 2004. gada beigās.

Pīters Elvuds (Peter Ellwood) jau kopš 2004. gada ir Imperial Chemical Industries (ICI) priekšsēdētājs, arī Chartered Institute of Banker loceklis un First Data direktors.
Savu karjeru Pīters Elvuds sāka Barclay 1961. gadā, no 1985. līdz 1989. gadam ieņēma Barclaycard izpilddirektora amatu. Šajā laikā viņš bija arī Visa European Union valdes loceklis. No 1994. līdz 1999. gadam P. Elvuds bija Visa International valdes priekšsēdētājs. 1989. gadā viņš pievienojās TSB Bank kā mazumtirdzniecības vadītājs un 1992. gadā kļuva par grupas vadītāju. Pēc TSB apvienošanās ar Lloyds Bank 1995. gadā Elvuda kungs tika iecelts par Lloyds TSB valdes locekli un vēlāk par valdes priekšsēdētāju. 2003. gada jūnijā Pīters Elvuds kļuva par viena no pasaules lielāko specializēto produktu un krāsu ražotāja ICI valdes priekšsēdētāja vietnieku. Jau pēc gada viņš ieņēma valdes priekšsēdētāja amatu.

Sers Ričards Evanss (Sir Richard Evans) ir United Utilities priekšsēdētājs kopš 2001. gada. Sers Ričards savu karjeru uzsāka Transporta un civilās aviācijas ministrijā. Viņš pievienojās British Aircraft Corporation (BAC) un 1978. gadā tika paaugstināts par komercdirektoru British Aerospace (BAe) Vartonas nodaļā. 1981. gadā viņš kļuva par BAe Warton izpilddirektora vietnieku. Pēc trim gadiem viņu paaugstināja par British Aerospace Military Aircraft Division izpilddirektoru. Vēl pēc gada viņš tika iecelts par British Aerospace mārketinga direktoru, bet jau pēc gada kļuva par British Aerospace Defence valdes priekšsēdētāju. 1990. gadā viņu iecēla par British Aerospace izpilddirektoru. 1998. gadā viņš kļuva par British Aerospace valdes priekšsēdētāju un turpināja darbu uzņēmumā, līdz tas  apvienojās ar Marconi Electronis Systems. 2004. gada jūlijā Ričards Evans aizgāja pensijā, vairs nav valdes loceklis, tomēr turpina konsultēt kompāniju.

Džefrijs Fefers (Jeffrey Pfeffer) ir Thomas D. Dee stipendiāts, organizāciju uzvedības profesors Stenforda universitātes Biznesa skolā. Profesors Fefers pasniedz Stenforda universitātē kopš 1979. gada. Patlaban viņš ir valdes loceklis Audible Magic un SonoSite. Profesors Fefers konsultē daudzas kompānijas, asociācijas un augstskolas Amerikas Savienotajās Valstīs un piedāvā vadītāju apmācību. Viņš arī raksta ikmēneša apskatu The Human Factor par vadību biznesa žurnālam Business 2.0. Profesors Fefers ir bijis Unicru valdes loceklis un Hārvardas Biznesa skolas vieslektors. Viņš ir vienpadsmit grāmatu autors un līdzautors.

Linda Gratona (Lynda Gratton) patlaban strādā Londonas Biznesa skolā par vadības prakses profesori. Viņa vada personālvadības stratēģijas programmu uzņēmumiem, kas tiek pārveidoti. Programmas tiek organizētas Londonā, Amerikas Savienotajās Valstīs un Indijā.
Būdama kvalificēta psiholoģe, Linda Gratona dažus gadus nostrādāja British Airways par darbinieku psiholoģi, pēc tam kļuva par PA Consulting sabiedrisko attiecību stratēģijas direktori. Profesore Gratona vadīja arī The Leading Edge Research Cosortium, kas ierosina apjomīgus pētījumus un apvieno tādas kompānijas kā Hawlett-Packard un Citibank.

Džejs Kondžers (Jay Conger) ir Claremont McKenna koledžas Henrija Kravisa līderības institūta vadošais pētniecības profesors. Pirms savas akadēmiskās karjeras profesors Kondžers strādāja valdībā, kā arī tehnoloģiju kompānijā par starptautiskā mārketinga vadītāju. Pēc akadēmiskās karjeras uzsākšanas viņš kļuva par pētnieku Dienvidkalifornijas universitātes Efektīvas organizācijas centrā. Pēcāk bija izpilddirektors Leadership Institute.
1999. gadā profesors Kondžers tika uzaicināts pievienoties Londonas Biznesa skolai un kļuva par organizāciju psiholoģijas profesoru. Tur viņš nostrādāja līdz 2005. gadam, kad pieņēma savu pašreizējo amatu Claremont McKlein koledžā.

Bleita Makgārvija (Blythe McGarvie) ir Leadership for International Finance prezidente un dibinātāja. Tā ir privāta konsultāciju kompānija, kas klientiem piedāvā globālu skatījumu, lai sasniegtu izaugsmi, un nodrošina vadības seminārus korporatīvām un akadēmiskām grupām. Patlaban Bleita Makgārvija tiek nodarbināta Accenture, Pepsi Bottling Group, St. Paul Travelers un Wawa valdēs. Makgārvija strādājusi plaukstošos biznesos un vadījusi darbiniekus biznesā no Ķīnas līdz Francijai un Somijai. Pirms nodibināja Leadership for International Finance, Makgārvija strādāja par viceprezidenti un finanšu direktori uzņēmumā Bic Group.

Sers Džordžs Metjūsons (Sir George Mathewson) ir bijušais The Royal Bank of Scotland Group priekšsēdētājs. No šā amata viņš 2006. gadā pensionējās. Patlaban viņš ir NatWest Bank direktors.
Sers Džordžs savas karjeras pirmsākumus aizvadīja Amerikas Savienotajās Valstīs, kur kā profesionāls inženieris vadīja pētījumu un attīstību programmas avioelektronikas sistēmām Bell Aerospace Corporation. The Royal Bank of Scotland Group valdei viņš pievienojās 1987. gada septembrī kā stratēģiskās plānošanas un attīstības vadītājs. 1990. gada jūnijā viņu iecēla par izpilddirektora vietnieku, 1992. gadā – par izpilddirektoru. 2000. gadā, kad RBS pārņēma National Westminster Bank, Džordžs Metjūsons tika iecelts par priekšsēdētāja vietnieku un jau pēc gada kļuva par RBS Group priekšsēdētāju.

Ričards Paskāls (Richard Pascale) ir Oksfordas universitātes Saīdas biznesa skolas asociētais stipendiāts. Viņš ir arī Pascale & Brown rektors.
Ričards Paskāls divdesmit gadu bija Stenfordas universitātes Biznesa skolas pasniedzējs – viņš lasīja lekciju kursu par uzņēmumu restrukturizāciju.
Savas karjeras laikā viņš bijis arī Baltā nama loceklis, nodarbinātības sekretāra īpašais asistents, Baltā nama Īpašo lietu komisijas vecākais loceklis. Ričards Paskāls ir korporatīvo pārvērtību programmu arhitekts un augstākās vadības konsultants daudziem Fortune 100 sarakstā esošiem uzņēmumiem, arī daudzu publikāciju autors.

Džila Raidere (Gill Rider) kopš 2006. gada februāra ir Lielbritānijas Ministru kabineta Vadības un cilvēku stratēģijas departamenta direktore. Turklāt viņa ir personālvadības profesionāļu līdere valdībā, tādējādi pilnveidojot personālvadības neizmantotās iespējas.
Džila Raidere savu karjeru sāka finanšu jomā, medicīnā un valdībā. Viņa ir strādājusi arī klientu apkalpošanā, pētījusi dažādas nozares. Accenture viņa pievienojās 1979. gadā un 1990. gadā kļuva par partneri. Būdama atbildīga par Accenture pakalpojumiem Eiropā un Dienvidāfrikā, viņa vienlaikus bija arī Accenture Apvienotās Karalistes un Īrijas reģiona priekšsēdētāja. Pēcāk viņa vadīja Accenture nodaļas Eiropā un Latīņamerikā.
2002. gadā Accenture speciāli Džilai Raiderei tika izveidots amats – vecākā vadības ierēdne. Viņa vadīja uzņēmuma darbu un vadības attīstības grupu, bija atbildīga par vadītāju īpašību un profesionālo prasmju attīstīšanu Accenture darbiniekiem, vienlaikus veidojot vidi, kas iedrošina dažādību un veicina sasniegumus.

Sers Maikls Reiks (Sir Michael Rake) ir KPMG International valdes priekšsēdētājs, Business in the Community valdes priekšsēdētājs, kā arī Prince of Wales’ International Business Leaders Forum valdes loceklis. Sers Maikls KPMG (Peat Marwick) pievienojās 1972. gadā un Eiropā strādāja no 1984. līdz 1986. gadam, vadot auditorkompānijas Beļģijā un Luksemburgā. Pēc tam viņš pārcēlās uz Tuvajiem Austrumiem, kur praktizēja trīs gadus.
1989. gadā Maikls Reiks pārcēlās uz Londonu un pēc trim gadiem kļuva par U.K. valdes locekli. Tur viņš ieņēma vairākus amatus, līdz 1998. gadā viņu ievēlēja par U.K. vecāko partneri, 2002. gadā – par starptautisko valdes priekšsēdētāju. Vēlāk viņš kļuva par KPMG International valdes priekšsēdētāju un KPMG vecāko partneri Apvienotajā Karalistē. Savā vadīšanas laikā viņš cīnījās, lai nodrošinātu progresīvu un pragmatisku likumdošanu pēc Enron krišanas.

Gerijs Ročs (Gerry Roche) ir valdes priekšsēdētājs vadītāju atlases kompānijā Heidrick & Struggles, kam pievienojās 1964. gadā. 1973. gadā viņš kļuva par viceprezidenta vietnieku un Austrumu reģiona vadītāju. Pēc četriem gadiem viņš tika iecelts par viceprezidentu un bija atbildīgais par visiem iekšzemes procesiem. Vēl pēc gada Gerijs Ročs kļuva par kompānijas prezidentu un izpilddirektoru. Kad 1981. gadā Ročs ieņēma uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatu, viņš vairāk laika varēja veltīt augsta līmeņa starptautiskai vadītāju atlasei. Trīspadsmit gadus vēlāk Gerijs Ročs sadarbībā ar Džonu Tompsonu izveidoja Heidrick & Struggle priekšsēdētāju biroju.

Džons Stjuarts (John Stewart) 40 gadu bija direktors McKinsey & Company, kas specializējās tehnoloģisko uzņēmumu problēmu risināšanā. Tolaik viņš strādāja tādās augstās tehnoloģijas nozarēs kā kosmiskā aviācija, elektronika, farmācija. Viņš darbojies arī automobiļu būves, tērauda, ķimikāliju, un papīra ražošanas nozarē. Džons Stjuarts koncentrējās uz šo industriju stratēģiju, kā arī nepieciešamo pārmaiņu ieviešanu. Tagad Dž. Stjuarts ir pensijā.

PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts: 110×180 mm, mīkstie vāki, 104 lpp.
ISBN: 987-9984-826-30-1
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Izdevniecība Lietisķās informācijas dienests

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “KARJERAS VEIDOŠANA”