0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS PĀRMAIŅAS
Izpārdošana!

PĀRMAIŅAS

Original price was: €6.43.Current price is: €2.00.

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, Sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Mainoties biznesa videi, pārmaiņas nepieciešamas arī uzņēmumā, un tās jārealizē, iekams vilciens nav aizgājis. Šādā situācijā vadītājiem jāzina, kā pareizi uzrunāt savu komandu un klientus, pārvarēt birokrātiju, pārvilināt savā pusē opozīciju, uzņemties risku, rast nebijušus risinājumus un radīt oriģinālus produktus, kas paver jaunus tirgus un izaugsmes iespējas.
Šajos jautājumos vērtīgus padomus sniedz grāmatu sērijā Lessons Learned izdotie biznesa līderu stāsti par veiksmīgiem sarežģītu problēmu risinājumiem.

Katra grāmata Lessons Learned  sērijā piedāvā pasaules pazīstamo ekspertu zināšanas. Viņi stāsta par personīgo pieredzi. Šīs grāmatas sniedz ieskatu, kā šie indivīdi domā, kā viņi uztver izaicinājumus un kā izmanto savu sūri, grūti iegūto pieredzi, lai veidotu paši savu vadību zinību filozofiju. Katra grāmata no jaunās sērijas piedāvā no divpadsmit līdz četrpadsmit vērtīgu eseju, ko sarakstījuši uzņēmēji, publiskā sektora vadītāji, arī akadēmii.

 PAR GRĀMATU:
Tagad jūs to varat uzzināt ar Lessons Learned. Kodolīgas un patīkamas mācību stundas – katra grāmata no jaunās sērijas piedāvā no divpadsmit līdz četrpadsmit vērtīgu eseju, ko sarakstījuši uzņēmēji, publiskā sektora vadītāji, arī akadēmiķi. Viņi stāsta, kā viņi ir tikuši galā ar vislielākajām problēmām, ar kādām viņiem nācies saskarties. Šīs grāmatas atbalstītāji dalās pārsteidzoši personīgās anekdotēs un piedāvā autoritatīvus, kā arī praktiskus padomus, balstoties uz savu daudzu gadu darba pieredzi.

GRĀMATAS SATURS:

1. Pīters Birčs
Neaizkavē pārmaiņas
2. Džons Vaibrouss
Mainies šodien, nevis rīt
3. Laura Taisone
Neļauj birokrātijai bloķēt pārmaiņas
4. Deivids Brendons
Pārmaiņas ir labas
5. Sers Niks Šīls
Pārmaiņas neatlaidīgā komunikācijā
6. Viljams Harisons
Jāpielāgojas pārmaiņām
7. Džeimss Strečans
Pārmaiņas ir vienkāršas
8. Šellija Lazarus
Spēja uzņemties risku
9. Džons Robertss
Saskaroties ar pretestību kultūras pārmaiņām
10. Moriss Levijs
Uzņēmuma reorganizēšana
11. Stīvens Tindeils
Uzņēmuma pārpozicionēšana
12. Mela Lagomasino
Zini, kad atkāpties
13. Pols Skiners
Vadi uzņēmumu un paredzi pārmaiņas
14. Džons Ābels
Maini kultūru, lai izveidotu jaunu tirgu
Par autoriem
Pateicība

PAR AUTORIEM:
Džons Ābels (John Abele) ir viens no Boston Scientific dibinātājiem, pasaulē zināms attīstītājs, ražotājs un medicīnisko tehnoloģiju pārdevējs. Boston Scientific vēsture aizsākās divdesmitā gadsimta 60. gadu beigās, kad Ābels iemantoja patiesu atzinību Medi-tech, Inc. izpētes un attīstības uzņēmumā, kas koncentrējas uz tradicionālās ķirurģijas alternatīvu attīstīšanu.
1979. gadā Ābels sadarbībā ar Pītu Nikolasu (Pete Nicholas) nopirka Medi-tech un kopīgi izveidoja Boston Scientific Corporation. Kopš uzņēmuma izveidošanas 1992. gadā Boston Scientific ir pārcietis agresīvu attīstības stratēģiju, koncentrējoties uz tām tirgus daļām, kas ļauj uzņēmumam turpināt būt medicīnas nozares līderim.

Pīters Birčs (Peter Birch) ir bijušais Land Securities Group un pašreizējais Trinity Mirror vecākais neatkarīgais vadītājs. No 1958. līdz 1965. gadam Birčs strādāja Nestlé Lielbritānijā, Šveicē, Singapūrā un Malaizijā. No 1965. līdz 1984. gadam viņš ieņēma vairākus amatus Gillette Industries patēriņa preču grupā. Tajā laikā viņš bija arī Gillette UK Ltd direktors un Āfrikas, Vidējo Austrumu un Austrumeiropas reģionu galvenais vadītājs. Nākamos četrpadsmit gadus viņš bija Abbey National vadītājs un pārraudzīja uzņēmuma pārveidošanu no būvuzņēmuma par banku. Pīters Birčs ir bijušais Land Securities valdes priekšsēdētājs, komerciālo aizdevumu nodrošinātājs, kā arī Kensington Group finansiālo pakalpojumu uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Viņš atkāpās no amata 2006. gada decembrī.

Deivids Brendons (David Brandon) ir Domino’s Pizza izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs.
Savu karjeru Brendons uzsāka Procter & Gamble, kur strādāja par pārdošanas vadītāju. 1979. gadā viņš pārgāja uz Valassis Communications, Inc. – uzņēmumu, kas specializējās pārdošanas veicināšanas jomā. 1989. gadā viņš kļuva par uzņēmuma prezidentu un vadītāju un turpināja darbu līdz 1998. gadam, pēdējos divus gadus vienlaikus pildot arī valdes priekšsēdētāja amatu. 1999. gada martā Brendons pārgāja uz Domino’s Pizza, kur strādāja par vadītāju un uzņēmuma valdes priekšsēdētāju.

Viljams Harisons (William Harrison) aizgāja pensijā 2006. gada decembrī no JPMorgan Chase & Co valdes priekšsēdētāja, izpilddirektora un vadītāja amatiem, ko pildīja kopš 2001. gada novembra.  No 2001. gada janvāra līdz novembrim viņš bija uzņēmuma prezidents un izpilddirektors. Pirms apvienošanās ar JPMorgan & Co., Incorporated Harisons kopš 2000. gada janvāra strādāja par izpilddirektoru un valdes priekšsēdētāju Chase Manhattan Corporation. Pirms apvienošanās ar Chase 1996. gadā viņš strādāja Chemical Bank tajos pašos amatos. 1978. gadā Harisons pārcēlās uz Londonu, lai pārvaldītu bankas Lielbritānijas nodaļu, 1982. gadā viņu paaugstināja amatā par Eiropas reģiona vadītāju. 1983. gadā Harisons atgriezās Amerikas Savienotajās Valstīs un trīs gadus vēlāk tika iecelts par bankas finanšu nodaļas vadītāju. Patlaban Harisons ir Chemical Bank valdes priekšsēdētāja vietnieks un Merck & Co direktors.

Mela Lagomasino (Mel Lagomasino) ir Asset Management Advisors valdes priekšsēdētāja. Tas ir uzņēmums, kas piedāvā neatkarīgas konsultācijas ļoti turīgām ģimenēm. Asset Management Advisors ir SunTrust Banks, Inc. filiāle. Pirms pievienošanās AMA 2005. gada novembrī Mela Lagomasino bija JPMorgan Private Bank izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja. Tas ir viens no lielākajiem uzņēmumiem, kas pārvalda bagātības visā pasaulē. Uzņēmumam pieder aktīvi 300 miljardu dolāru vērtībā, un gada peļņa ir vidēji 1,5 miljardi dolāru. Lagomasino kundze savu karjeru JPMorgan Chase sāka 1983. gadā, kad viņa kļuva par prezidenta vietnieci un Latīņamerikas reģiona vadītāju The Chase Manhattan International Private Bank. 1989. gadā viņu iecēla par Private Bank Wester Hemisphere Area vadītāju. 1997. gadā Lagomasino kundze kļuva par Chase globālās privātās bankas vadītāju. Pirms pievienošanās Chase viņa bija Citibank prezidenta vietniece un pirms tam strādāja Apvienoto Nāciju Organizācijā. Lagomasino kundze patlaban ir Avon Products Inc. vadītāja un bijusī Coca-Cola direktore.

Šellija Lazarus (Shelly Lazarus) ir Ogilvy & Mather Worldwide izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja.Lazarus kundze aģentūras tīklā ir nostrādājusi vairāk nekā trīsdesmit gadu, kuru laikā virzījusies uz augšu pa karjeras kāpnēm. Viņai bija galvenā loma daudzos Ogilvy & Mather darījumos, ieskaitot American Express, Kraft un Unilever, taču viņa pameta galveno aģentūru, lai kļūtu par Ogilvy & Mather Direct galveno vadītāju Amerikas Savienotajās Valstīs.Pateicoties savai veiksmīgajai darbībai, viņa ieņēma arvien augstākus amatus – no Ogilvy & Mather Advertising prezidentes Ņujorkā 1991. gadā līdz Ogilvy North America prezidentes amatam trīs gadus vēlāk. Pēc gada viņa kļuva par Ogilvy & Mather Worldwide vadītāju un prezidenti, 1996. gadā – par uzņēmuma izpilddirektori, 1997. gadā – par valdes priekšsēdētāju.

Moriss Levijs (Maurice Levy) ir Publicis Group izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs.Levijs jau 1971. gadā pievienojās vienam no pasaules lielākajiem reklāmas un mediju pakalpojumu konglomerātiem Publicis. Viņam tika uzticēta atbildība par datu apstrādi un informācijas tehnoloģijām. Levijs ātri virzījās pa karjeras kāpnēm uz augšu un 1973. gadā tika iecelts par korporatīvo vadītāju, 1976. gadā – par vadošo direktoru, bet 1981. gadā – par Publicis Conseil izpilddirektoru. 1986. gadā viņš kļuva par Publicis Group priekšsēdētāja vietnieku un 1988. gadā – par valdes priekšsēdētāja vietnieku.

Džons Robertss (John Roberts) nesen ir aizgājis pensijā. Pirms tam viņš bija izpilddirektors United Utilities.
Robertss pabeidza Liverpūles universitāti un pievienojās Manweb. 1984. gadā viņš kļuva par finanšu direktoru, 1991. gadā – par rīkotājdirektoru. Vēl pēc gada viņu paaugstināja par izpilddirektoru.
Pēcāk viņš bija South Wales Electricity izpilddirektors. Viņš atradās pie vadības grožiem brīdī, kad Hyder pārņēma uzņēmumu. Pēc tam Robertss tika iecelts par Hyder Utilities izpilddirektoru. 1999. gada septembrī viņš kļuva par United Utilities izpilddirektoru, no kurienes 2006. gada martā aizgāja pensijā.

Pols Skiners (Poul Skinner) ir Rio Tinto valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums darbojas izrakteņu un minerālu iegūšanas jomā.
Savas karjeras laikā Skiners ir strādājis rūpniecības nozarē. Royal Dutch/Shell viņš nostrādāja trīsdesmit gadu, jo pievienojās uzņēmumam 1963. gadā, vēl būdams students. Viņš ir strādājis Shell Lielbritānijā, Grieķijā, Nigērijā, Jaunzēlandē un Zviedrijā. 1999. gadā viņš kļuva par izpilddirektoru Group globālajā naftas produktu biznesā un no 2000. līdz 2003. gadam bija The Shell Transport and Trading Company direktors. 2001. gadā Skinera kungs pievienojās Rio Tinto valdes locekļiem un 2003. gadā kļuva par valdes priekšsēdētāju.

Džeimss Strečans (James Strachan) ir bijušais Audit Commision valdes priekšsēdētājs, komunālo pakalpojumu regulators. Šo amatu viņš ieņēma no 2002. gada līdz 2006. gada janvārim. Strečans pasniedza ekonomiku un angļu valodu Kembridžas universitātē un vēlāk trīsdesmit gadu strādāja par reklāmas un investīciju baņķieri Londonā. Tad viņš kļuva par Merrill Lynch direktoru Londonā un Merrill Lynch International valdes locekli. Strečana kungs pārgāja uz darbu publiskajā sektorā 1994. gadā un no 1997. līdz 2002. gadam strādāja par RNID (Royal National Institute for Deaf People) izpilddirektoru. Tagad viņš ir uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Sers Niks Šīls (Sir Nick Scheele) patlaban strādā par Vorvīkas universitātes rektoru. Šo amatu viņš pieņēma 2001. gada oktobrī.
Trīsdesmit astoņus gadus sers Niks Šīls veltīja Ford Motor Company. Tikai 2005. gadā viņš aizgāja pensijā no šīs kompānijas prezidenta un valdes locekļa amata. 1992. gadā Niks Šīls kļuva par Jaguar valdes priekšsēdētāja vietnieku un ātri vien ieņēma valdes priekšsēdētāja un izpilddirektora amatu. 2000. gada jūlijā viņš kļuva par Ford Europe prezidentu. Viņam ir nopelni veiksmīgā Ford Eiropas reģiona pārveidošanā. 2001. gada oktobrī viņš tika iecelts par Ford Global prezidentu, izpilddirektoru un valdes locekli.

Laura Taisone (Laura Tyson) ir Hāsa Biznesa skolas profesore un dekāne Bērklija universitātē Kalifornijā.
Pirms tam Taisone strādāja par Londonas Biznesa skolas dekāni un bija Baltā nama konsultante nacionālās ekonomikas jautājumos. Par dekāni profesore Taisone sāka strādāt 2002. gadā un savu amatu atstāja 2006. gadā. Pirms tam viņa bija strādājusi par dekāni Hāsa Biznesa skolā un ekonomikas un uzņēmējdarbības vadības profesori Kalifornijas universitātē. No 1993. gada janvāra līdz 1996. gada decembrim profesore Taisone strādāja Klintona administrācijā. No 1995. gada februāra līdz 1996. gada decembrim viņa bija prezidenta konsultante nacionālās ekonomikas jautājumos un visaugstāk novērtētā sieviete Klintona administrācijā Baltajā namā. Pirms tika iecelta šajā amatā, viņa bija sešpadsmitā Baltā nama ekonomikas padomnieku padomes valdes priekšsēdētāja, turklāt viņa bija pirmā sieviete šajā amatā. Pašreiz profesore Taisone strādā arī par Morgan Stanley, Eastman Kodak Company un AT & T (bijušais Ameritech Corp) direktori.

Stīvens Tindeils (Stephen Tindale) patlaban ir Greenpeace UK direktors.
|Tindeila kungs savu karjeru sāka Ārlietu ministrijā un gadu strādāja Anglijas vēstniecībā Pakistānā. Pēc tam viņš pievienojās Friends of the Earth, kur organizēja kampaņas pret gaisa piesārņojumu. Vēlāk viņš divus gadus pavadīja Fabian Society, tad sāka strādāt Chris Shith MP, kur tikko bija izveidots Shadow Environment Secretary. Pēc diviem gadiem šajā uzņēmumā viņš pārgāja uz Institute for Public Policy Research (IPPR), kur izstrādāja dabas resursu nodokļus un enerģētikas politiku. Tad Tindeila kungs kļuva par Green Alliance direktoru. Tomēr 1997. gadā viņu atcēla no šā amata, un viņš kļuva par Maikla Mečera (Michael Meacher) galveno konsultantu tieši tad, kad Maikls bija kļuvis par vides ministru. Tindeila kungs nostrādāja šajā amatā divus gadus, līdz nolēma, ka būtu daudz vērtīgāk, ja viņš ietekmētu situāciju no ārpuses. Tad viņš pārgāja uz Greenpeace UK.

Džons Vaibrouss (John Whybrow) pašreiz ir Wolseley valdes priekšsēdētājs.
Šis uzņēmums ir pasaules vadošais apkures un sanitārtehnikas produktu izplatītājs profesionālajā tirgū. Džons Vaibrouss pievienojās Wolseley jau 1997. gadā, kad sāka strādāt par uzņēmuma direktoru. Vaibrousa kunga karjera sākās 1968. gadā English Electric Company.  1987. gadā viņš pievienojās Philips Power Semiconductors and Microwave. 1993. gadā viņš tika iecelts par Philips Electronics UK valdes priekšsēdētāju. Pēcāk viņu paaugstināja par Philips Lighting Holding Nīderlandes izpilddirektoru. No 1998. gada maija līdz 2002. gada aprīlim viņš strādāja par administratīvā direktora vietnieku Royal Philips Electronics, kur vadīja un valdē pārstāvēja kvalitātes un e-biznesa jomu.  Vaibrousa kungs ir arī patērētāju elektropreču mazumtirdzniecības uzņēmuma Dixons direktors.

PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts:
180mm x 110mm
ISBN: 978-9984-826-36-3
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Izdevniecība Lietiškās informācijas dienests

 

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “PĀRMAIŅAS”