0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBADividendes skaidrā naudā

Dividendes skaidrā naudā

Vita Zariņa, Dr.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Uzņēmuma īpašnieks viņam pienākošās dividendes izņem skaidrā naudā ATM ar uzņēmuma kontam piesaistītu norēķinu karti. Vai uz šiem darījumiem attiecas skaidras naudas darījumu ierobežojums 7200 eiro apmērā? Atbilde Jā, attiecas, jo darījuma dalībniekam nav atļauts izmaksāt skaidrā naudā dividendes par vienu pārskata gadu, kuru summa pārsniedz 7200 eiro (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās), tā kā sabiedrības dalībnieku sapulces pieņemtais lēmums par dividenžu izmaksāšanu par vienu pārskata gadu ir uzskatāms par vienu darījumu.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Dividendes skaidrā naudā
Foto: © Safa Bakırcı – https://www.pexels.com/photo/man-people-industry-internet-7948726/

Uzņēmuma īpašnieks viņam pienākošās dividendes izņem skaidrā naudā ATM ar uzņēmuma kontam piesaistītu norēķinu karti. Vai uz šiem darījumiem attiecas skaidras naudas darījumu ierobežojums 7200 eiro apmērā?

Atbilde

Vita Zariņa, Dr.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Vita Zariņa, Dr.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore Foto: Aivars Siliņš

Jā, attiecas, jo darījuma dalībniekam nav atļauts izmaksāt skaidrā naudā dividendes par vienu pārskata gadu, kuru summa pārsniedz 7200 eiro (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek vienā vai vairākās operācijās), tā kā sabiedrības dalībnieku sapulces pieņemtais lēmums par dividenžu izmaksāšanu par vienu pārskata gadu ir uzskatāms par vienu darījumu.

Par skaidrā naudā veikto darījumu nedeklarēšanu, ja darījumu summa pārsniedz mēnesī 1500 eiro, bet nepārsniedz 7200 eiro, izņemot kuģu un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrību darījumus un starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas darījumus, uzliek naudas sodu fiziskajām personām trīs procentu apmērā no nedeklarētās summas, bet juridiskajām personām — piecu procentu apmērā no nedeklarētās summas.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada septembra (489.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: