0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASHipotekāro kredītu ņēmējiem plāno kompensēt 30% no kopējiem procentu maksājumiem

Hipotekāro kredītu ņēmējiem plāno kompensēt 30% no kopējiem procentu maksājumiem

Saeimas informācija

Hipotekāro kredītu ņēmējiem plānots kompensēt kredītu kopējo procentu maksājumus 30% apmērā, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 30. novembrī galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Grozījumi noteic, ka hipotekārā kredīta devējam katram līgumam būs jāaprēķina kopējo procentu maksājumu kompensācijas summa – 30% no kopējiem procentu maksājumiem – un šī informācija jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Kompensācija nedrīkstēs pārsniegt divus procentpunktus no periodam noteiktās kopējās aizņēmuma likmes. Tāpat paredzēts, ka hipotekārie kreditētāji VID sniedz informāciju par kredītņēmēja bankas kontu, uz kuru pārskaitāma kompensācijas summa. To aprēķinās un izmaksās vienu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: PhotoMIX Ltd. from Pexels

Hipotekāro kredītu ņēmējiem plānots kompensēt kredītu kopējo procentu maksājumus 30% apmērā, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā 30. novembrī galīgajam lasījumam atbalstītie grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā.

Grozījumi noteic, ka hipotekārā kredīta devējam katram līgumam būs jāaprēķina kopējo procentu maksājumu kompensācijas summa – 30% no kopējiem procentu maksājumiem – un šī informācija jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

Kompensācija nedrīkstēs pārsniegt divus procentpunktus no periodam noteiktās kopējās aizņēmuma likmes.

Tāpat paredzēts, ka hipotekārie kreditētāji VID sniedz informāciju par kredītņēmēja bankas kontu, uz kuru pārskaitāma kompensācijas summa. To aprēķinās un izmaksās vienu reizi ceturksnī.

Procentu maksājumu kompensācijas summu katram kredītņēmējam VID pārskaitīts uz kontu, un kredītiestādes internetbankā par to informēs savus klientus. Plānots, ka izmaksātajām summām nepiemēros ienākuma nodokli un uz tām nevarēs vērst parādu piedziņu.

Procentu maksājumu kompensācija attieksies uz hipotekārajiem kredītiem, par kuriem līgums noslēgts līdz šī gada 31. oktobrim un kuru atlikums nepārsniedz 250 000 eiro.

Kompensāciju neaprēķinās par tiem līgumiem, kas izsniegti ar fiksētu procentu likmi visā kredīta atmaksas periodā, paredz grozījumi.

Lai nodrošinātu kompensāciju izmaksu par procentu maksājumiem, kredītiestādēm būs jāmaksā hipotekārā kredīta ņēmēju aizsardzības nodeva. Tā plānota 0,5% apmērā no kredītdevēja kopējās izsniegto hipotekāro kredītu atlikumu summas. Kredītu procentu kompensāciju un hipotekārā kredīta ņēmēju aizsardzības nodevu paredzēts piemērot 2024. gadā.

Lielākā daļa hipotekāro kredītu ir izsniegti ar mainīgo procentu likmi, kas piesaistīta EURIBOR etalona procentu likmei, un likuma grozījumi rosināti, lai iedzīvotājiem sniegtu atbalstu situācijā, kad šī likmju kāpuma rezultātā ir pieauguši mājsaimniecību maksājumi par hipotekārajiem kredītiem, likumprojekta anotācijā norādījuši autori.

Budžeta komisija lūgs Saeimu grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā galīgajā lasījumā Saeimā skatīt 6. decembrī, informē komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Lasiet arī: