Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 12 gadiem un 8 mēnešiem.
Pēc Valsts kancelejā saņemtajām iedzīvotāju iniciatīvām izstrādāti grozījumi vairākos Ministru kabineta noteikumos, kas mazinās administratīvo slogu sabiedrībai nozīmīgos jautājumos. Šie noteikumu projekti valdībā tiks skatīti šodien, 21. maijā.
Iniciatīvas „Mazinām slogu kopā!” ietvaros pēc kāda mikrouzņēmuma ierosinājuma un Valsts kancelejas ekspertu atbalsta izstrādāts noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2003.gada 21.oktobra noteikumos Nr.585 "Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju"", kas mazinās administratīvo slogu mikro un maziem uzņēmumiem.
Grozījumi paredz, ka turpmāk kapitālsabiedrībās (ar maziem ienākumiem, kas gadā nepārsniedz 70 000 latu) grāmatvedību varēs kārtot valdes loceklis, ja uzņēmumam ir vairāk nekā viens valdes loceklis vai īpašnieks. Līdz šim tiesiskais regulējums mazo uzņēmumu (mazkapitāla, mikro), kas nereti ir ģimenes uzņēmumi, neļāva pašiem kārtot grāmatvedību. Tāpat grozījumi paredz, ka biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas turpmāk grāmatvedības kārtošanu varēs uzticēt brīvprātīgajiem.
Otrdien, 21.maijā, valdības sēdē tiks izskatīts arī Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada...
24,99 € mēnesī ar 7 dienu
izmēģinājumu par 1,00 €
269 € gadā
12 mēnešu abonements
299 € gadā
12 mēnešu abonements