0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIKā ziedojums ietekmē UIN?

Kā ziedojums ietekmē UIN?

Maija Grebenko, Mg.sci.oec.

Sabiedrība 2022. gada maijā ziedoja sabiedriskā labuma organizācijai 600 eiro. 2022. gada novembrī tika pieņemts lēmums par dividenžu sadali, kuras noteiktas no peļņas, kas gūta 2018. gadā un līdz šim brīdim nebija izmantota nekādiem mērķiem. Uzņēmumu ienākuma nodoklis par dividendēm noteikts saskaņā ar UIN likuma 4. pantu, un tas ir 800 eiro. Kā piemērot UIN likuma atlaidi ziedotājam, un kura mēneša UIN deklarācijā būs jāuzrāda UIN samazinājums par ziedojumu? Atbilde UIN likuma 12. panta 1. punkta 3. apakšpunkts nosaka ziedotāja tiesības samazināt taksācijas periodā (periodā1, kad aprēķinātas dividendes) par pārskata gadā (tajā gadā, kad pieņemts lēmums par peļņas2 sadali)…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Sabiedrība 2022. gada maijā ziedoja sabiedriskā labuma organizācijai 600 eiro. 2022. gada novembrī tika pieņemts lēmums par dividenžu sadali, kuras noteiktas no peļņas, kas gūta 2018. gadā un līdz šim brīdim nebija izmantota nekādiem mērķiem. Uzņēmumu ienākuma nodoklis par dividendēm noteikts saskaņā ar UIN likuma 4. pantu, un tas ir 800 eiro. Kā piemērot UIN likuma atlaidi ziedotājam, un kura mēneša UIN deklarācijā būs jāuzrāda UIN samazinājums par ziedojumu?

Atbilde

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Maija Grebenko,Mg.sci.oec.
Foto: Aivars Siliņš

UIN likuma 12. panta 1. punkta 3. apakšpunkts nosaka ziedotāja tiesības samazināt taksācijas periodā (periodā1, kad aprēķinātas dividendes) par pārskata gadā (tajā gadā, kad pieņemts lēmums par peļņas2 sadali) aprēķinātajām dividendēm UIN par 85 procentiem no ziedotās summas, bet nepārsniedzot 30 procentus no aprēķinātās uzņēmumu ienākuma nodokļa summas par aprēķinātajām dividendēm.

Sakarā ar likumā noteiktajiem ierobežojumiem vispirms jānosaka summas, kuras nedrīkst pārkāpt:

  • 30% no nodokļa par dividendēm (800 eiro), kas ir 240 eiro;
  • 85% no ziedojuma summas (600 eiro), kas ir 510 eiro. 

Tādējādi, aizpildot UIN deklarāciju par novembri (un novērtējot apliekamo bāzi), sabiedrībai ir zināms UIN, kas attiecas uz dividendēm, un iespējams samazināt kopējo UIN summu par 240 eiro.

1 UIN deklarācijas taksācijas periods ir kalendāra mēnesis. 

2 Ja dividendes ir noteiktas no 2018. gada peļņas, tad nav svarīgi, kura gada peļņa pēcāk ir izmantota; svarīga ir UIN summa, kas noteikta par aprēķinātajām dividendēm.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada jūlija (487.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: