Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 11 mēnešiem.
Latvijas Zaļais punkts skaidro jautājumus, kas saistīti ar preču iepakojuma uzskaiti. Viens no aspektiem- kad komersantam ir jāuzskaita iepakojums kā dabas resursu nodokļa objekts?
Dabas resursu nodokļa likuma 3. pants nosaka, ka dabas resursu nodokļa maksātājs ir persona, kura pirmā Latvijas realizē preces iepakojumā (arī kopā ar preci ievesto precei pievienoto primāro, sekundāro un terciāro iepakojumu), kā arī pircēja ērtības vai reklāmas noformējuma dēļ iepakotu vai neiepakotu preču vai produktu kopumam (pirkumam) pievieno iepakojumu, kā arī savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai izmanto ārvalstīs iepakojumā iegādātas preces.
Šo likuma prasību piemērošanu Latvijas Zaļais punkts iesaka sadalīt pa posmiem. Vispirms var identificēt preču ievedumus no ārzemēm. Pirmais gadījums - ja uzņēmums ieved Latvijā iepakotas preces un tās pārdod tālāk klientiem Latvijā, tam jāaprēķina dabas resursu nodoklis par šo preču iepakojumu. Ja uzņēmums iepērk preces iepakojumā no Latvijas piegādātāja, tad dabas resursu nodoklis par iepakojumu tam nav jāaprēķina.
Otrais gadījums, kad ir jāaprēķina dabas resursu nodoklis...
24,99 € mēnesī ar 7 dienu
izmēģinājumu par 1,00 €
269 € gadā
12 mēnešu abonements
299 € gadā
12 mēnešu abonements