0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASLai neveiktu piedziņu no kompensācijas hipotekāro kredītu ņēmējiem, tiem jāinformē tiesu izpildītājs

Lai neveiktu piedziņu no kompensācijas hipotekāro kredītu ņēmējiem, tiem jāinformē tiesu izpildītājs

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome aicina parādniekus savlaicīgi informēt tiesu izpildītājus par valsts piešķirtā hipotekārā kredīta procentu kompensācijas saņemšanu, lai novērstu iespēju, ka uz to tiek vērsta piedziņa. Tikai laicīgi informējot savu tiesu izpildītāju par kompensācijas saņemšanu, ir iespējams novērst tās novirzīšanu parādu segšanai, jo tiesu izpildītājiem nav pieejama informācija par līdzekļu izcelsmi parādnieka kontā. 1. janvārī spēkā stājās grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz, ka hipotekāro kredītu ņēmējiem tiks piešķirta kompensācija 30 % apmērā no procentu maksājumiem, bet ne vairāk kā divu procentpunktu apmērā no periodam noteiktās procentu likmes.…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: I. Kubliņš, PhotoRiga.com, Plz.lv

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome aicina parādniekus savlaicīgi informēt tiesu izpildītājus par valsts piešķirtā hipotekārā kredīta procentu kompensācijas saņemšanu, lai novērstu iespēju, ka uz to tiek vērsta piedziņa. Tikai laicīgi informējot savu tiesu izpildītāju par kompensācijas saņemšanu, ir iespējams novērst tās novirzīšanu parādu segšanai, jo tiesu izpildītājiem nav pieejama informācija par līdzekļu izcelsmi parādnieka kontā.

1. janvārī spēkā stājās grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kas paredz, ka hipotekāro kredītu ņēmējiem tiks piešķirta kompensācija 30 % apmērā no procentu maksājumiem, bet ne vairāk kā divu procentpunktu apmērā no periodam noteiktās procentu likmes. Likums arī paredz, ka kredītu procentu kompensācija nav pakļauta ieturējumu veikšanai, citu maksājumu segšanai un parādu piedziņai.

Tāpēc parādniekiem, kuri saņems kredītu procentu kompensāciju un kuru ienākumi pārsniegs saglabājamo naudas līdzekļu minimumu (700 eiro), ir laicīgi par to jāinformē savs tiesu izpildītājs, lai izvairītos no kompensācijas novirzīšanas personas parādu segšanai. Ja persona laicīgi būs informējusi savu tiesu izpildītāju, piedziņa uz minēto kompensāciju netiks vērsta. Parādniekiem, kuru ikmēneša ienākumi nepārsniedz 700 eiro, informēt tiesu izpildītājus par pabalsta saņemšanu nav nepieciešams. Izņēmums ir uzturlīdzekļu parādnieki, kuriem piedziņa tiek veikta nepilgadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantijas fonda labā. Šajos gadījumos parādniekam tiek saglabāti naudas līdzekļi 50 % apmērā no minimālās mēneša darba algas, bet visi ienākumi, kas pārsniedz 350 eiro, tiek novirzīti personas parādsaistību segšanai. 

Gadījumos, ja ieturējums jau veikts, personām nekavējoties jāsazinās ar savu tiesu izpildītāju, lai varētu veikt kompensācijas atmaksu. Būtisks aspekts, kas ir jāņem vērā – piekļuve naudas līdzekļiem tiek nodrošināta konkrētā mēneša ietvaros, tas ir, naudas līdzekļi personas kontā neuzkrājas, pretējā gadījumā nākamajā mēnesī tie tiks novirzīti saistību dzēšanai. 

Kredīta procentu kompensāciju saņems hipotekārā kredīta ņēmēji, kuru kredīta līgums noslēgts līdz 2023. gada 31. oktobrim un kuru hipotekārā kredīta atlikums nepārsniegs 250 000 eiro. Kompensācijas izmaksu veiks Valsts ieņēmumu dienests reizi ceturksnī un ne vēlāk kā līdz ceturksnim sekojošā mēneša 30. datumam. Tas nozīmē, ka, kredīta procentu kompensācijas pirmais maksājums uz kredītņēmēju kontiem potenciāli varētu tikt veikts līdz 2024.  gada 30. aprīlim. 

"Bilances" abonēšanai - dažādas iespējas. Izvēlies sev izdevīgāko! Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI - to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!