0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSLatvijā liedz pārvietoties ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem

Latvijā liedz pārvietoties ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem

Pēc Saeimas informācijas

Saeimā 2. novembrī galīgajā lasījumā pieņemti par steidzamiem atzītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Tie paredz liegt Krievijas transportlīdzekļiem piedalīties ceļu satiksmē, ja tie noteiktajā termiņā nebūs reģistrēti Latvijā. Konstatējot tāda Krievijas Federācijā reģistrēta transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts Latvijas Republikā, amatpersona transportlīdzekli izņems. Lēmumu par soda piemērošanu pieņems pārkāpuma konstatēšanas vietā neatkarīgi no transportlīdzekļa īpašnieka klātbūtnes. Lēmumā par soda piemērošanu tiks noteikta transportlīdzekļa konfiskācija. Konfiscētos transportlīdzekļus nodos Ukrainai. Transportlīdzeklis jāreģistrē vai jāizved no Latvijas ne vēlāk kā līdz 2024. gada 14. februārim. Līdz attiecīgajam termiņam būs pieļaujama Krievijas Federācijā reģistrēta transportlīdzekļa…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash.com

Saeimā 2. novembrī galīgajā lasījumā pieņemti par steidzamiem atzītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā. Tie paredz liegt Krievijas transportlīdzekļiem piedalīties ceļu satiksmē, ja tie noteiktajā termiņā nebūs reģistrēti Latvijā. Konstatējot tāda Krievijas Federācijā reģistrēta transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē, kurš nav reģistrēts Latvijas Republikā, amatpersona transportlīdzekli izņems. Lēmumu par soda piemērošanu pieņems pārkāpuma konstatēšanas vietā neatkarīgi no transportlīdzekļa īpašnieka klātbūtnes. Lēmumā par soda piemērošanu tiks noteikta transportlīdzekļa konfiskācija. Konfiscētos transportlīdzekļus nodos Ukrainai.

Transportlīdzeklis jāreģistrē vai jāizved no Latvijas ne vēlāk kā līdz 2024. gada 14. februārim. Līdz attiecīgajam termiņam būs pieļaujama Krievijas Federācijā reģistrēta transportlīdzekļa izmantošana ceļu satiksmē Latvijā.

Krievijā reģistrētu transportlīdzekli izmantot ceļu satiksmē Latvijā varēs tikai tad, ja persona Latvijas teritoriju šķērsos tranzītā. Latvijas teritoriju tranzītā atļauts šķērsot vienu reizi, un tas jāizdara 24 stundu laikā. Pirms iebraukšanas Latvijā personai, izmantojot VSIA "Ceļu satiksmes drošības direkcija" nodrošinātos e-pakalpojumus, būs jāsniedz informācija par transportlīdzekli un tā vadītāju. 

Par Latvijā nereģistrēta Krievijas transportlīdzekļa neatļautu izmantošanu ceļu satiksmē varēs piemērot naudas sodu no 150 līdz 400 naudas soda vienībām (viena vienība - 5 EUR). 

Pēc noteiktā termiņa beigām Krievijā reģistrētā transportlīdzekļa izmantošana ceļu satiksmē Latvijā būs pieļaujama, ja transportlīdzeklis ir tādas personas īpašumā vai turējumā, kura bauda privilēģijas un imunitātes saskaņā ar Latvijai saistošām starptautisko tiesību normām, vai personas, kuras dodas īstermiņa braucienā, tajā skaitā tranzītā, oficiālo funkciju veikšanai vai tehniskā atbalsta nodrošināšanai Latvijas vai ārvalstu diplomātiskajai un konsulārajai pārstāvniecībai, vai starptautiskai organizācijai. Personai būs jāuzrāda minētos apstākļus apliecinoši dokumenti.

Grozījumi stāsies spēkā šā gada 15. novembrī.

Jūs arī varētu interesēt: