0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBANelaimes gadījums darbā

Nelaimes gadījums darbā

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

2021. gada 1. jūnijā darba dienas beigās ir noticis nelaimes gadījums darbā. Esam sastādījuši aktu. Kā pareizi apmaksāt darbnespējas lapu, kas izsniegta par periodu līdz 10. jūnijam? Atbilde Situācijā, kad noticis nelaimes gadījums darbā, darbnespējas lapas apmaksu veic saskaņā ar likuma "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" (turpmāk — likums) 7. pantu. Darba devējam ir pienākums nekavējoties organizēt pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu apdrošinātajai personai, kas cietusi nelaimes gadījumā darbā vai ceļā uz darbu vai no darba, atrodoties…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Nelaimes gadījums darbā
Foto: © Tomasz Zajda — stock.adobe.com

2021. gada 1. jūnijā darba dienas beigās ir noticis nelaimes gadījums darbā. Esam sastādījuši aktu. Kā pareizi apmaksāt darbnespējas lapu, kas izsniegta par periodu līdz 10. jūnijam?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Situācijā, kad noticis nelaimes gadījums darbā, darbnespējas lapas apmaksu veic saskaņā ar likuma "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" (turpmāk — likums) 7. pantu.

Darba devējam ir pienākums nekavējoties organizēt pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu apdrošinātajai personai, kas cietusi nelaimes gadījumā darbā vai ceļā uz darbu vai no darba, atrodoties apdrošināšanas ņēmēja valdījumā esošā transportlīdzeklī, kā arī nodrošināt tās nogādāšanu ārstniecības iestādē (..).

Tiesiskais regulējums paredz, ka darba devēja pienākums ir izmaksāt no saviem līdzekļiem darbiniekam slimības naudu ne mazāk kā 80 procentu apmērā, aprēķinot to no darbinieka mēneša vidējās izpeļņas, sākot no pirmās darbnespējas dienas par pirmajām 10 kalendāra dienām. Slimības naudu aprēķina par darbnespējas dienām, kurās darbiniekam būtu bijis jāstrādā.

Sakarā ar to, ka nelaimes gadījums noticis, beidzoties darba dienai (1.06.), tā jāapmaksā kā nostrādāta un slimības nauda jārēķina par pārējām darbinieka darba dienām.

Ja darba devēja vainas dēļ darba negadījuma rezultātā darbinieks ir guvis smagu miesas bojājumu, darba devējam jāizmaksā darbiniekam vienreizējs pabalsts vienas mēnešalgas (amatalgas) apmērā.

NB! Ja apdrošinātā persona ir cietusi nelaimes gadījumā darbā vai saslimusi ar arodslimību, bet darba devējs likumā noteiktajā kārtībā nav veicis obligātās iemaksas, visas izmaksas, kas saistītas ar apdrošināšanas atlīdzību, kura šai personai pienākas, sedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un regresa kārtībā piedzen šo izmaksu summas no darba devēja (likuma 25. pants).

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada marta (483.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: