0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIVai jāreģistrējas kā PVN maksātājam?

Vai jāreģistrējas kā PVN maksātājam?

Lilita Beķere, SIA Numeri vadītāja un partnere

Neesmu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs. E–platformā pārdodu preces (taisu krāsu paletes) PVN nemaksātājiem Eiropas Savienības (ES) un trešo valstu fiziskajām personām. Taisu Zoom stilista seminārus PVN nemaksātājiem ES valstīs fiziskajām personām. Vai man ir pienākums reģistrēties par PVN maksātāju? Atbilde Pievienotās vērtības nodokļa likums noteic, ka kā PVN maksātājam jāreģistrējas, ja tas: saņem tādus pakalpojumus iekšzemē, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu, tas ir, ja saņem pakalpojumus no ES reģistrēta nodokļu maksātāja;…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesīABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vai jāreģistrējas kā PVN maksātājam?
Foto: © Valerii Honcharuk — stock.adobe.com

Neesmu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksātājs. E–platformā pārdodu preces (taisu krāsu paletes) PVN nemaksātājiem Eiropas Savienības (ES) un trešo valstu fiziskajām personām. Taisu Zoom stilista seminārus PVN nemaksātājiem ES valstīs fiziskajām personām. Vai man ir pienākums reģistrēties par PVN maksātāju?

Atbilde

Lilita Beķere,SIA Numeri vadītāja un partnere
Lilita Beķere,
SIA Numeri vadītāja un partnere
Foto: Aivars Siliņš

Pievienotās vērtības nodokļa likums noteic, ka kā PVN maksātājam jāreģistrējas, ja tas:

  1. saņem tādus pakalpojumus iekšzemē, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu, tas ir, ja saņem pakalpojumus no ES reģistrēta nodokļu maksātāja;
  2. sniedz tādus pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu ir cita dalībvalsts un attiecībā uz kuriem par nodokļa samaksu ir atbildīgs pakalpojumu saņēmējs, tas ir, sniedz pakalpojumus ES reģistrētam nodokļa maksātājam.

Ja preces tiek pārdotas un pakalpojumi tiek sniegti fiziskajām personām, tad jāskatās, vai nav sasniegts PVN reģistrācijas slieksnis, tas 2024. gadā ir 50 000 eiro 12 mēnešu periodā. Tad, kad ir sasniegts reģistrācijas slieksnis, jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) PVN maksātāju reģistrā. Ja gadījumā tiek saņemts rēķins vai maksāta komisijas nauda par e–platformas izmantošanu, tad ir jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā uzreiz.

Jautājums par pienākumu reģistrēties par PVN nodokļa maksātāju. Ja biedrība saņem pakalpojumu no piegādātāja, kas nav Latvijas Republikas rezidents, piemēram, platformas Zoom, vai Facebook (Meta) rēķini, vai biedrībai tad ir obligāti jāreģistrējas par PVN maksātāju, vai arī uz biedrībām attiecas PVN likuma 19. pants? Biedrība neveic saimniecisko darbību, saņemtā biedru nauda tiek izmantota atbilstoši biedrības izvirzītājiem mērķiem.

Atbilde

Kā PVN maksātājam jāreģistrējas, ja:

  1. saņem tādus pakalpojumus iekšzemē, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu, tas ir, ja saņem pakalpojumus no ES reģistrēta nodokļu maksātāja.
  2. sniedz tādus pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu ir cita dalībvalsts un attiecībā uz kuriem par nodokļa samaksu ir atbildīgs pakalpojumu saņēmējs, tas ir, sniedz pakalpojumus ES reģistrētam nodokļa maksātājam.

Ja biedrība saņem rēķinus vai maksā komisijas nauda par ārvalsts e–platformas izmantošanu, tad ir jāreģistrējas PVN maksātāju reģistrā uzreiz. Ja biedrība neveic saimniecisko darbību, tad priekšnodoklis par saņemtajiem pakalpojumiem nav atskaitāms, un tas nozīmē, ka ir jānomaksā budžetā aprēķinātais PVN nodoklis.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2024. gada aprīļa (508.) numurā.

Jums arī varētu interesēt: