0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAValdes locekļa darbnespēja

Valdes locekļa darbnespēja

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Esmu valdes locekle uz darba līguma pamata, un kādu laiku man bija darbnespēja. Aprēķinot A lapas apmaksu, radās neskaidrības. Kā valdes locekle mēnesī saņemu noteikto darba algu 500 eiro. Vai man, aprēķinot algu, vajag noteikt vidējo izpeļņu, ja darba laika uzskaiti neveicu? Vai varu izmaksāt par šo mēnesi visu algu 500 eiro? Vai tad varēšu pēcāk saņemt arī slimības pabalstu? Atbilde 1. Darba laika uzskaiti valdes loceklim drīkst nekārtot, ja darba līgumā ir minēts, ka tas ir slēgts…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valdes locekļa darbnespēja
Ilustrācija: © zenzen — stock.adobe.com

Esmu valdes locekle uz darba līguma pamata, un kādu laiku man bija darbnespēja. Aprēķinot A lapas apmaksu, radās neskaidrības. Kā valdes locekle mēnesī saņemu noteikto darba algu 500 eiro. Vai man, aprēķinot algu, vajag noteikt vidējo izpeļņu, ja darba laika uzskaiti neveicu? Vai varu izmaksāt par šo mēnesi visu algu 500 eiro? Vai tad varēšu pēcāk saņemt arī slimības pabalstu?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

1. Darba laika uzskaiti valdes loceklim drīkst nekārtot, ja darba līgumā ir minēts, ka tas ir slēgts ar noteikumiem, kas minēti Darba likuma 148. pantā "Darba laika organizēšanas īpašie noteikumi".

2. Algu drīkst maksāt arī lielākā summā, ja tas ir atrunāts darba līgumā, piemēram, minot tajā, ka slimošanas laikā tiek saglabāta darba alga, vai pamatojot rīcību ar to, ka darba ņēmējam (arī valdes loceklim) ir nepieciešami papildu līdzekļi veselības uzlabošanai. Proti, ka summā iekļauta gan darbinieka alga, gan atbalsts. Nedomāju, ka kādam ienāks prātā doma aizliegt maksāt lielākus nodokļus (no lielākas summas). Darba devēja ziņojumā uzrādītā summa var sastāvēt no algas un piemaksas. Tās atšifrējums netiek prasīts, bet, iespējams, VSAA var painteresēties par to.

3. Ja ir vēlme meklēt vidējo izpeļņu un izmantot to darbnespējas apmaksai un atsevišķi nostrādātā laika apmaksai, to var darīt kā parasti, minot darba līgumā, ka nosacīti ir pieņemts uzskatīt, ka valdes loceklis nodarbināts normālo darba laiku. Tādā gadījumā ziņojumā nav jāuzrāda nostrādātās stundas. 

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada aprīļa (484.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: