0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID informē par izmaiņām gada ienākumu deklarācijā

VID informē par izmaiņām gada ienākumu deklarācijā

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmu dienests (VID) informē par valdības 14. jūlijā izdotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2018. gada 30. oktobra noteikumos Nr. 662 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību”, kas paredz izmaiņas gada ienākumu deklarācijā. Būtiskākie grozījumi ir: mainās gada ienākumu deklarācijas D, kā arī D3 un D31 pielikumu aizpildīšana; precizēta iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansu maksājumu veidlapa; noteikta kārtība, kādā precizē avansa aprēķinu pēc 15. novembra; deklarācijās par ienākumu no kapitāla pieauguma ietverts jauns ienākuma veids – ienākums no darījuma ar virtuālo valūtu. Jaunās gada ienākumu deklarācijas veidlapas D, D3 un D31 sāks…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Risinājumi Covid–19 ietekmes uz ekonomiku mazināšanai
Foto: Freepik

Valsts ieņēmu dienests (VID) informē par valdības 14. jūlijā izdotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2018. gada 30. oktobra noteikumos Nr. 662 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību”, kas paredz izmaiņas gada ienākumu deklarācijā.

Būtiskākie grozījumi ir:

  • mainās gada ienākumu deklarācijas D, kā arī D3 un D31 pielikumu aizpildīšana;
  • precizēta iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansu maksājumu veidlapa;
  • noteikta kārtība, kādā precizē avansa aprēķinu pēc 15. novembra;
  • deklarācijās par ienākumu no kapitāla pieauguma ietverts jauns ienākuma veids – ienākums no darījuma ar virtuālo valūtu.
Jaunās gada ienākumu deklarācijas veidlapas D, D3 un D31 sāks izmantot 2021. gadā, lai deklarētu 2020. gadā saņemto ienākumu.

Būtiskākās izmaiņas gada ienākumu deklarācijā saistītas ar:

  • IIN piemērošanu, ja deklarē ienākumam pielīdzināmu aizdevumu;
  • ienākumu deklarēšanu solidaritātes nodokļa maksātājiem gadījumos, kad saņemts ienākums ārvalstīs;
  • deklarācijas aizpildīšanu saimnieciskās darbības izdevumu ierobežojuma piemērošanai un lauksaimnieciskās ražošanas zaudējumu pārnešanai no citiem saimnieciskās darbības ienākumiem;
  • saņemtā valsts atbalsta maksājuma lauksaimniecībai deklarēšanu, ja kārto grāmatvedību divkāršā ieraksta sistēmā;
  • apliekamā ienākuma palielinājuma deklarēšanu, kas veidojas no privātā pensiju fonda veikto izmaksu un uzkrāto pensiju kapitāla starpības.

Precizējot Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) izveidoto avansa maksājumu aprēķinu, būs iespējams precizēt, prognozējot mazāku neapliekamo minimumu. Turpmāk, precizējot avansa maksājumu pēc 15. novembra, saimnieciskās darbības veicējs norādīs prognozēto avansa maksājumu pēctaksācijas gada pirmajam ceturksnim. Šādu precizējumu varēs iesniegt līdz minētā avansa maksājuma veikšanas termiņam.

Saņemto ienākumu no darījuma ar virtuālo valūtu deklarēs atsevišķi deklarācijās par ienākumu no kapitāla pieauguma ar kodu “V”.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: