0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAGrāmatojumi energoefektivitātes pasākumu veikšanai

Grāmatojumi energoefektivitātes pasākumu veikšanai

Ieva Liepiņa, zvērināta revidente, sertificēta nodokļu konsultante

Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai, kuru saskaņā ar lēmumu un namu apsaimniekotāja rēķinu pārskaita namu apsaimniekotājam. Pieņemsim, finansējuma summa ir 2000 eiro, t.sk. PVN, par kuru tiek izrakstīts rēķins. Kāda summa pēc finansējuma saņemšanas namu apsaimniekotājam ir jāiegrāmato mājas uzkrājumos — ar PVN (2000 eiro) vai bez PVN (1652,89 eiro)? Atbilde Pašvaldības budžeta finansējuma piešķiršana dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai nav Pievienotās vērtības nodokļa likuma (PVN likums) objekts, jo ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliek preču…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesīABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Grāmatojumi energoefektivitātes pasākumu veikšanai
Foto: © Ksenia Chernaya – pexels.com https://www.pexels.com/photo/faceless-handyman-installing-window-in-new-house-5691550/

Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai, kuru saskaņā ar lēmumu un namu apsaimniekotāja rēķinu pārskaita namu apsaimniekotājam. Pieņemsim, finansējuma summa ir 2000 eiro, t.sk. PVN, par kuru tiek izrakstīts rēķins. Kāda summa pēc finansējuma saņemšanas namu apsaimniekotājam ir jāiegrāmato mājas uzkrājumos — ar PVN (2000 eiro) vai bez PVN (1652,89 eiro)?

Atbilde

Ieva Liepiņa,zvērināta revidente, sertificēta nodokļu konsultante
Ieva Liepiņa,
zvērināta revidente, sertificēta nodokļu konsultante
Foto: Aivars Siliņš

Pašvaldības budžeta finansējuma piešķiršana dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai nav Pievienotās vērtības nodokļa likuma (PVN likums) objekts, jo ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliek preču piegādi (tai skaitā preču piegādi Eiropas Savienības teritorijā un preču eksportu) par atlīdzību, pakalpojumu sniegšanu par atlīdzību un preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā par atlīdzību (PVN likuma 5. panta pirmā daļa).

Tādēļ šādos finansējuma piešķiršanas darījumos būtu jānošķir trīs atsevišķas darījuma daļas.

Namu apsaimniekotājs veic pats vai pasūta ārpakalpojuma veidā plānotos konkrētās dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumus. Par šo maksas pakalpojumu namu apsaimniekotājam jāizraksta rēķins mājas iedzīvotājiem, piemērojot atbilstošu PVN režīmu (ja par pakalpojuma sniegšanu namu apsaimniekotājs ir izmantojis tiesības atskaitīt priekšnodokli). Piemēram, namu apsaimniekotāja izrakstītais rēķins iedzīvotājiem ir 2000 + PVN 21% = 2420. Iegrāmato debitora parādu:

D 2310 K 6110 2000 eiro

D 2310 K 5721 420 eiro

Namu apsaimniekotājs saņem piešķirto pašvaldības finansējumu 2000 apmērā. Saņemot maksājumu, tiek daļēji dzēsts mājas iedzīvotāju parāds:

D 2620 K 23100 2000 eiro

Ja mājas iedzīvotāji ir piekrituši, atlikušais debitora parāds (konkrētajā situācijā PVN daļa 420) tiek segts no dzīvojamās mājas uzkrājumu fonda.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2023. gada februāra (494.) numurā.