0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIVai veidojas virsstundas?

Vai veidojas virsstundas?

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Nodaļas vadītājs (ārsts) strādā pilnu darba laiku nodaļā un papildus ārpus darba laika pieņem ambulatorajā nodaļā pacientus (mēnesī 12 stundas), saņemot algu un piemaksu par īpašiem darba apstākļiem šajās stundās. Vai minētās 12 stundas ir virsstundas un ir jāveic dubultā samaksa? Atbilde Papildu darba apmaksas jautājumam Darba likumā veltīts 65. pants ("Piemaksa par papildu darbu"): darbiniekam, kas pie viena un tā paša darba devēja līdztekus nolīgtajam pamatdarbam veic papildu darbu, ir tiesības saņemt atbilstošu piemaksu par šāda darba veikšanu; piemaksas apmēru…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vai veidojas virsstundas
Foto: © luismolinero — stock.adobe.com

Nodaļas vadītājs (ārsts) strādā pilnu darba laiku nodaļā un papildus ārpus darba laika pieņem ambulatorajā nodaļā pacientus (mēnesī 12 stundas), saņemot algu un piemaksu par īpašiem darba apstākļiem šajās stundās. Vai minētās 12 stundas ir virsstundas un ir jāveic dubultā samaksa?

Atbilde

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš

Papildu darba apmaksas jautājumam Darba likumā veltīts 65. pants ("Piemaksa par papildu darbu"):

  • darbiniekam, kas pie viena un tā paša darba devēja līdztekus nolīgtajam pamatdarbam veic papildu darbu, ir tiesības saņemt atbilstošu piemaksu par šāda darba veikšanu;
  • piemaksas apmēru nosaka darba koplīgumā vai darba līgumā.

Līdz ar to pusēm jāvienojas par visiem nodarbinātības noteikumiem, tajā skaitā ņemot vērā, vai papildu darbs veicams pamatdarba laika ietvaros vai ārpus tā.

Uzskatu, ka jautājumā minētajai personai neveidojas virsstundas, kuras būtu jāapmaksā dubulti, jo par papildu darbu tiek slēgts atsevišķs līgums (pielikums pie esošā darba līguma vai speciāls rīkojums), kurā ietverts arī apmaksas jautājums.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2022. gada jūnija (486.) numurā.

Lasiet arī: Vairāk par darba tiesību tematiku var uzzināt kursu "Personāls un darba samaksa: Aktualitātes 2022. gadā" video ierakstā.