Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.
Satversmes tiesa 27. jūnijā ir pieņēmusi spriedumu lietā Nr. 2015-10-01 "Par likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 7.panta trešās daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 110.panta pirmajam teikumam un 91.panta pirmajam teikumam".
Apstrīdētā normaLikuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 7.panta trešā daļa noteic amatus un nodarbošanās veidus, ar kuriem ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu (arī tiesneša amatu).
Augstāka juridiska spēka normasSatversmes 91.panta pirmais teikums: "Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā."
Satversmes 110.pants: "Valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības."
Lietas faktiKonstitucionālo sūdzību ir iesniegusi tiesnese, kura dzīvo nedalītā mājsaimniecībā ar savu māti, personu ar invaliditāti. Viņa uzskata, ka ģimenei ir tiesības izmantot valsts atbalstu asistenta pakalpojuma nodrošināšanai mātei. Šāds atbalsts atvieglojot ģimenes rūpes par personu ar invaliditāti.
Neatkarīgi no ģimenes locekļu skaita, ģimenes ienākumiem vai jomas,...
24,99 € mēnesī ar 7 dienu
izmēģinājumu par 1,00 €
269 € gadā
12 mēnešu abonements
299 € gadā
12 mēnešu abonements