0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTransportlīdzekļi būs jāaprīko ar ziemas riepām, kas marķētas ar apzīmējumu “kalns un sniegpārsliņa”

Transportlīdzekļi būs jāaprīko ar ziemas riepām, kas marķētas ar apzīmējumu “kalns un sniegpārsliņa”

Pēc Satiksmes ministrijas un CSDD informācijas

Valdības sēdē 7. novembrī atbalstīti Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie Ministru kabineta noteikumi Nr. 637 "Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumos Nr. 295 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa"", kas ievieš stingrākas prasības transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrolei. Ar grozījumiem paredzēts  uzlabot ceļu satiksmes drošību un veicināt apkārtējās vides ekoloģiju. Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un atklātu transportlīdzekļus, kas ceļu satiksmē piedalās ar būtiskiem vai bīstamiem trūkumiem un bojājumiem, noteikumos precizētas transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim un aprīkojumam piemērojamās prasības un vērtēšanas kritēriji. Tāpat izmaiņas noteikumos paredz prasību kopumu attiecībā uz…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Auto ziema riepas
Foto: Unsplash

Valdības sēdē 7. novembrī atbalstīti Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātie Ministru kabineta noteikumi Nr. 637 "Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 30. maija noteikumos Nr. 295 "Noteikumi par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa"", kas ievieš stingrākas prasības transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrolei. Ar grozījumiem paredzēts  uzlabot ceļu satiksmes drošību un veicināt apkārtējās vides ekoloģiju.

Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un atklātu transportlīdzekļus, kas ceļu satiksmē piedalās ar būtiskiem vai bīstamiem trūkumiem un bojājumiem, noteikumos precizētas transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim un aprīkojumam piemērojamās prasības un vērtēšanas kritēriji. Tāpat izmaiņas noteikumos paredz prasību kopumu attiecībā uz tehniskās apskates stacijām un transportlīdzekļu apskatei nepieciešamo aprīkojumu.

Simbols

Ar šiem grozījumiem noteikumos paredzēts izmainīt prasības transportlīdzekļu ziemas riepu marķējumam. No 2024. gada 1. oktobra Ceļu satiksmes noteikumos noteiktajā ziemas periodā (1. decembris – 1. marts) automobiļu, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, riteņiem jābūt aprīkotiem ar riepām, kas īpaši konstruētas izmantošanai sniega vai ledus apstākļos un kas marķētas ar apzīmējumu “kalns un sniegpārsliņa”.

Tātad ziemas periodā vairs nevarēs izmantot tā dēvētās vissezonas riepas. Ja transportlīdzeklis būs aprīkots ar riepām, kurām ir tikai M+S apzīmējums, bez jaunā marķējuma “kalns un sniegpārsliņa”, tad tās netiks uzskatītas par ziemas riepām.

Proti, šādas riepas nedrīkstēs izmantot ziemas periodā un arī nebūs iespējams iziet tehnisko apskati.

Līdz ar to Ceļu satiksmes drošības dienests (CSDD) iesaka jau šogad autovadītājiem izvēlēties ziemas riepas ar jauno apzīmējumu, lai tās varētu lietot arī turpmākos gadus un ziemas apstākļos justos drošāk.

Pārejas periodā līdz 2024. gada 1. oktobrim, tas ir, šajā ziemas sezonā vēl būs spēkā iepriekšējā prasība par transportlīdzekļu aprīkošanu ar ziemas riepām, kuras ir marķētas vēl ar M+S, M&S, M.S vai "kalns un sniegpārsliņa" marķējumu.

Lai nodrošinātu mūsdienu tehnoloģijām un automašīnu attīstībai atbilstošu, objektīvu un precīzu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli, noteikumos precizētas arī minimālās prasības tehniskās apskates staciju kontroles iekārtām un aprīkojumam. Tostarp paredzot iekārtas, kas mēra automašīnu tehnisko atbilstību apkārtējās vides ekoloģijas prasībām.

Tāpat noteikumos paredzēts: ja Latvijā reģistrētam transportlīdzeklim piešķir 2. vērtējumu, tiek anulēta spēkā esošā atļauja piedalīties ceļu satiksmē, noņemta tehniskās apskates uzlīme un dota pagaidu atļauja. Atļaujas piedalīties ceļu satiksmē un pagaidu atļaujas termiņš netiek pagarināts.

Grozījumi noteikumos stājas spēkā no šī gada 11. novembra, bet atsevišķas normas - no 2024. gada 1. oktobra un 2025. gada 1. janvāra. Lasiet arī: