Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 13 gadiem un 0 mēnešiem.
Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2012.gada 29.novembrī Saeimā tika pieņemts likums „Grozījumi Gada pārskatu likumā”, kurš stājas spēkā 2013.gada 1.janvārī.
Grozījumi, kas veikti Gada pārskatu likumā, piemērojami sagatavojot gada pārskatus par 2013.pārskata gadu.
Gada pārskatu likumā veikti šādi grozījumi:
1. Noteikts, ka, sagatavojot gada pārskatu skaitļus noapaļo līdz veseliem skaitļiem (latiem).
2. Noteikti papildus atvieglojumi un atbrīvojumi gada pārskata sagatavošanā. sabiedrībām, kuras bilances datumā nepārsniedz divus no šādiem kritērijiem:
3. Minētie atvieglojumi ir šādi:
1) tiesības sagatavot saīsinātu bilanci, kurā netiek iekļauti šādi bilances posteņi:
Gada pārskata posteņi, kas netiek iekļauti saīsinātajā bilancē, tiek pārklasificēti un iekļauti citos saīsinātās bilances posteņos. Likumā noteikta kārtība, kā pārklasificējami gada pārskata posteņi, kas netiek iekļauti saīsinātajā bilancē.
2) nesagatavot pielikumu, bet bilances piezīmes, kurās norāda informāciju par:
Gada pārskata posteņi, kas netiek iekļauti saīsinātajā bilancē, tiek pārklasificēti un iekļauti citos saīsinātās bilances posteņos. Likumā noteikta kārtība, kā pārklasificējami gada pārskata posteņi, kas netiek iekļauti saīsinātajā bilancē.
4. Iekļauts nosacījums, ka sabiedrības, kuras izvēlējušās piemērot likuma 54.1pantā noteiktos atvieglojumus - sagatavot saīsināto bilanci un/vai nesastādīt gada pārskata pielikumu, bet bilances piezīmes, nedrīkst izmantot Gada pārskatu likuma 55.1 un 55.2pantā noteikto iespēju novērtēt finanšu instrumentus, ieguldījuma īpašumus, bioloģiskos aktīvus un pārdošanai turētus ilgtermiņa ieguldījumus pēc patiesās vērtības metodes.