Apbalvotas “Gada Grāmatvedis 2019” laureātes

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

(5)

Žurnāla “Bilance” konferencē “Aktuālākās uzskaites un finanšu pārvaldības problēmas un to risinājumi” 29. novembrī balvas saņēma ikgadējā konkursa “Gada Grāmatvedis” laureāti – gada grāmatveža balvu saņēma Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas galvenā grāmatvede Irēna Beinaroviča-Litvinova, bet kategorijā “Par mūža ieguldījumu” tika sumināta Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras galvenā grāmatvede Silvija Bude.

“Gada grāmatveža” balvas saņēmēja Irēna Beinaroviča-Litvinova. Foto: Aivars Siliņš

“Man patīk šī profesija tāpēc, ka tā ir radoša. Katrs grāmatvedis kārto grāmatvedību atšķirīgi, neskatoties uz to, ka ir likumi, kas ir vienādi visiem. Taču grāmatvedība ir kā harmonija, un beigās, kad bilance sanāk un pārskats ir nodots – tādu gandarījumu laikam nepiedzīvo neviens cilvēks! Amats gan ir smags, atbildība ir liela, tomēr atliek atpūtas brīžos gūt iedvesmu un var atkal skriet atpakaļ uz darbu ar lielu prieku! Es gribu novēlēt visiem siltumu, gaišumu un labestību – tas viss mums jau ir, un es gribu, lai tas vairotos un turpinātos!” uzrunā pēc balvas saņemšanas sacīja “Gada grāmatvede 2019” I. Beinaroviča-Litvinova, kura profesijā un arī konkrētajā amatā strādā jau divdesmit gadus.

“Par mūža ieguldījumu” balvas saņēmēja Silvija Bude. Foto: Aivars Siliņš

“Mans darba mūžs ir 52 gadu garumā, un, saņemot šo balvu, es varu justies gandarīta, ka mans ieguldījums šo gadu garumā ir novērtēts. Es nezinu, vai visi labie vārdi, kurus man sacījāt, ir tiešām pelnīti, jo viss ir noticis it kā pats no sevis. Mūsu grāmatvedība ir sakārtota, pateicoties komandai, ar kuru es strādāju ilgus gadus un kura ir nemainīga,” sacīja Mūža ieguldījuma balvas saņēmēja S. Bude.

Apbalvošanas ceremonijā klātesošos uzrunāja arī Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kura līdzās profesijas sarežģītības un svarīguma novērtējumam aicināja grāmatvežus celt nodokļu deklarāciju laicīgas iesniegšanas disciplīnu: “Jūs darāt smagu darbu, kas prasa augsta līmeņa precizitāti un spēju izsekot līdzi daudz dažādiem valdības un Saeimas izdotiem normatīviem, turklāt strādāt tā, lai visas prasības tiktu izpildītas vienlaicīgi. Vairumā gadījumu uzņēmēji bez jūsu darba vienkārši nevar iztikt! Liels paldies visiem tiem 50% grāmatvežu, kas deklarācijas iesniedz laikā. Darīsim visu, lai jau pēc gada vai diviem mēs varētu runāt par pavisam citu ciparu. Darīsim Latviju labāku kopā!”

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(5)