0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASTIESU PRAKSEJauns tiesu prakses apkopojums lietās, kas saistītas ar Lauku atbalsta dienesta lēmumiem

Jauns tiesu prakses apkopojums lietās, kas saistītas ar Lauku atbalsta dienesta lēmumiem

Augstākās tiesa ir sagatavojusi jaunu tiesu prakses apkopojumu “Tiesu prakses apkopojums Lauku atbalsta dienesta lietās. Senāta judikatūras atziņas 2010. - 2023.”  Lietās par lauksaimniecības politikas instrumentu īstenošanu kā atbildētājs bijis pieaicināts Lauku atbalsta dienests, kā arī analizētas  lietas, kuras ir saistītas ar atbalsta maksājumiem un kompensācijām par īpašuma tiesību ierobežošanu. Apkopojumā sistematizētas Senāta Administratīvo lietu departamenta atziņas no nolēmumiem, kas pieņemti no 2010. līdz 2023. gadam. Senāta atziņas ir izkārtotas pie tiesību aktiem. Proti, ir norādīta tiesību norma, kam seko saistībā ar tās interpretāciju un piemērošanu paustās Senāta atziņas. Vienlaikus pie…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Karolina Grabowska from Pexels

Augstākās tiesa ir sagatavojusi jaunu tiesu prakses apkopojumu “Tiesu prakses apkopojums Lauku atbalsta dienesta lietās. Senāta judikatūras atziņas 2010. - 2023.  Lietās par lauksaimniecības politikas instrumentu īstenošanu kā atbildētājs bijis pieaicināts Lauku atbalsta dienests, kā arī analizētas  lietas, kuras ir saistītas ar atbalsta maksājumiem un kompensācijām par īpašuma tiesību ierobežošanu. Apkopojumā sistematizētas Senāta Administratīvo lietu departamenta atziņas no nolēmumiem, kas pieņemti no 2010. līdz 2023. gadam.

Senāta atziņas ir izkārtotas pie tiesību aktiem. Proti, ir norādīta tiesību norma, kam seko saistībā ar tās interpretāciju un piemērošanu paustās Senāta atziņas. Vienlaikus pie atziņām no lietām, kurās Senāts ir uzdevis prejudiciālos jautājumus Eiropas Savienības Tiesai, atsaucē ir pievienotas attiecīgas informatīvas norādes par to. Ņemot vērā, ka normatīvais regulējums aplūkotajos jautājumos ir sadrumstalots, turklāt regulējums ir gan Eiropas Savienības regulējuma līmenī, gan Latvijas nacionālā tiesiskā regulējuma līmenī, lietotāju ērtībai ir izveidots detalizēts satura rādītājs. Papildus izveidots arī lietu rādītājs, kurā lietas ir sagrupētas pēc atbalsta maksājumu/kompensācijas veidiem vai tiesību jautājumiem.

Nobeigumā pievienotais izmantoto nolēmumu saraksts ir papildināts ar hipersaitēm uz tiem tiesu nolēmumiem, kuri ir publicēti internetā. Papildus izveidots atsevišķs pielikums ar lietām, kurās Latvijas tiesas vērsušās Eiropas Savienības tiesā prejudiciālo nolēmumu procedūrā par ar atbalsta/ kompensācijas piešķiršanu un izmaksu saistītiem jautājumiem.

Apkopojumu sagatavoja Judikatūras un zinātniski analītiskā nodaļa sadarbībā ar Senāta Administratīvo lietu departamentu.