Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.
Kredītdevējiem būs rūpīgāk jāinformē patērētāji par kredīta nosacījumiem
Veicot būtiskas izmaiņas šobrīd spēkā esošajā patēriņa kredītu tirgus regulējumā, turpmāk tiks nodrošināta augstāka patērētāju tiesību aizsardzība kreditēšanas darījumos. Ministru kabineta sēdē 25. oktobrī atbalstīts Ekonomikas ministrijas izstrādātie Ministru kabineta noteikumi par patērētāja kreditēšanu.
Lai patērētājs varētu izdarīt pamatotu izvēli par kredīta ņemšanu vienā vai otrā kredītiestādē, viņam rūpīgi jāizvērtē kredītiestāžu sniegtie piedāvājumi. Gada procentu likmes norāde un standartizētās informācijas veidlapas ieviešana dod iespēju patērētājiem precīzāk salīdzināt dažādu kredītu devēju piedāvājumus un izvēlēties ekonomiski visizdevīgāko piedāvājumu.
Jaunajos MK noteikumos noteikta gada procentu likmes aprēķināšanas kārtība arī nekustamā īpašuma iegādes kreditēšanas līgumiem, kā arī līgumiem, kuru atmaksa ir nodrošināta ar nekustamā īpašuma hipotēku (turpmāk - hipotekārās kreditēšanas līgums).
Precizēta arī informācija, kas sniedzama patērētājam pirms hipotekārās kreditēšanas līguma noslēgšanas, kā arī pievienota Eiropas standartinformācijas veidlapa, kas izmantojama informācijas sniegšanai par hipotekārās kreditēšanas līgumiem.
Konkurences stiprināšanai nozarē precizētas prasības kreditēšanas līgumu pirmstermiņa atmaksai gadījumos, ja notiek aizdevuma pārkreditācija pie cita kredīta devēja. Ja cits...
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu
BILANCE internetā
+ BilancePLZ ar 7 dienu izmēģinājumu par 1 €- Bezlimita pieeja visiem portāla un žurnāla rakstiem 1 lietotājam
- E-žurnāls BILANCE
- Iekļauts visu rubriku saturs pilnā apmērā t.sk. juridiskie padomi, tiesības, bizness, ekonomika, noderīgi rīki un veidlapas u.c.
- 7 dienu izmēģinājums tikai par 1€ ar automātisku pagarināšanu
24,99 € mēnesī ar 7 dienu
izmēģinājumu par 1,00 €
BILANCE internetā
E-žurnāls un portāls- Bezlimita pieeja visiem portāla un žurnāla rakstiem 3 lietotājiem
- E-žurnāls BILANCE
- Iekļauts visu rubriku saturs pilnā apmērā t.sk. juridiskie padomi, tiesības, bizness, ekonomika, noderīgi rīki un veidlapas u.c.
- Dāvanā 100+ semināru videotēka vairāk nekā 5000 € vērtībā!
269 € gadā
12 mēnešu abonements
Drukātā BILANCE
Žurnāls un portāls- Bezlimita pieeja visiem portāla un žurnāla rakstiem 3 lietotājiem
- 12 drukātās BILANCES jūsu pastkastītē
- Iekļauts visu rubriku saturs pilnā apmērā t.sk. juridiskie padomi, tiesības, bizness, ekonomika, noderīgi rīki un veidlapas u.c.
- Dāvanā 100+ semināru videotēka vairāk nekā 5000 € vērtībā!
299 € gadā
12 mēnešu abonements