0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Jādeklarē ienākumi no kapitāla pieauguma

Deklarācijas iesniegšanas termiņš ir atkarīgs no ceturksnī gūtā ienākuma apmēra:

  • ja personas (Latvijas rezidenta) kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem ceturksnī pārsniedz 1000 eiro, deklarāciju par ienākumu no kapitāla par gūto ienākumu iesniedz VID vienreiz ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša 15. datumam.  Aprēķinātā nodokļa summu iemaksā vienotajā nodokļu kontā līdz tā mēneša 23. datumam, kurā iesniegta deklarācijas par ienākumu no kapitāla;
  • ja personas kopējie ienākumi no darījumiem ar kapitāla aktīviem ceturksnī  nepārsniedz 1000 eiro, tad deklarācija jāiesniedz līdz nākamā gada 15. janvārim, aprēķinātā nodokļa summu iemaksā vienotajā nodokļu kontā līdz 23. janvārim.

To paredz Ministru kabineta 2018. gada 30. oktobra noteikumi Nr.662 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību” .

VID aicina iesniegt deklarāciju elektroniski – Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS). Privātpersonām, kurām jāiesniedz deklarācija, jo pārdots nekustamais īpašums, rekomendējam izmantot VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) izveidoto palīgrīku – vedni “Pārskata perioda deklarācijas par ienākumu no kapitāla pieauguma – DK veidlapas aizpildīšanai”. Vednis palīdz sagatavot nepieciešamo informāciju nekustamā īpašuma un citu kapitāla aktīvu (izņemot virtuālo valūtu) darījumu deklarēšanai. Vednis atrodas EDS sākuma lapā zem virsraksta “Mani dokumenti”.

Deklarāciju var iesniegt arī klātienē, jebkurā VID klientu apkalpošanas nodaļā.

Veidlapas:

Lasiet arī:

The event is finished.

Datums

Jūl 15 2024
Expired!

Laiks

All Day