0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Līzinga un/ vai kredīta deklarēšana VID

Par veiktajiem līzinga un kredīta vai arī tikai līzinga vai tikai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem informē Valsts ieņēmumu dienestu (VID), iesniedzot Informatīvo deklarāciju par fiziskās personas – Latvijas Republikas rezidenta – veiktajiem līzinga un kredīta vai arī tikai līzinga vai tikai kredīta un ar to saistīto procentu maksājumiem, kuru summa mēnesī pārsniedz 360 eiro vai šādu iemaksu kopsumma kalendāra gada laikā pārsniedz 4320 eiro [1]  ik gadu līdz 1. februārim.

Pienākums attiecas uz nodokļu maksātājam, kas sniedz līzinga un kreditēšanas pakalpojumus, tai skaitā kapitālsabiedrībām, ražotājiem, pārdevējiem, pakalpojuma sniedzējiem un komersantiem, izņemot kredītiestādes.

Līzinga vai kredīta maksājums ir jebkurš maksājums (arī komisijas maksa, procenti un līgumsods), kuru līzinga vai kredīta ņēmējam ir pienākums veikt līzinga vai kreditēšanas pakalpojuma sniedzējam uz līzinga vai kredīta līguma vai ar to saistītā līguma pamata.

Informāciju norāda par to fizisko personu, kura faktiski ir maksājusi līzingu/kredītu, tas ir, ja par līzinga/kredīta ņēmēju aizdevumu atmaksā cita persona, informatīvajā deklarācijā norāda to personu, kura faktiski atmaksā aizdevumu, nevis to personu, kura ir saņēmusi līzingu/kredītu (noslēgusi līzinga/kredīta līgumu).

Noderīgu informāciju ar piemēriem deklarācijas aizpildīšanā skatīt šeit “Informatīvā deklarācija par fizisko personu veiktajiem līzinga un kredīta maksājumiem”.

[1]  Ministru kabineta 2015.gada 14.jūlija noteikumu Nr.403 “Noteikumi par līzinga, kredīta un ar to saistīto procentu maksājumu deklarāciju” pielikums.

The event is finished.

Datums

Feb 01 2024
Expired!

Laiks

All Day