0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana

Fiziskā persona vai fiziskā persona – saimnieciskās darbības veicējs – iesniedz 2023. gada ienākumu deklarācija obligāti no 1. marta līdz 1. jūnijam, bet, ja kopējie 2022. gada ienākumi, kuriem piemēro progresīvo iedzīvotāja ienākuma nodokļa (IIN) likmi, pārsnieguši 78 100 eiro – no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam jāsniedz tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai gada diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu ir radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā, kā arī visiem tiem, kuri:

  • ir veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības u.c.);

  • ir guvuši ienākumus ārvalstīs, tajā skaitā jūrnieki, kuri bijuši nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa. Izņēmums ir gadījumi, kad no cilvēka algotā darba ienākumiem kādā citā ES dalībvalstī jau tiek maksāts IIN analoģisks nodoklis;

  • ir guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā gadā pārsniedza 10 000 eiro (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas);

  • ir guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% IIN likmi (piemēram, ienākumu no nekustamā īpašuma izīrēšanas, ja VID ir paziņots par nereģistrējamas saimnieciskās darbības veikšanu, vai guvuši ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas, no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā);

  • ir guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts IIN, t.sk. no fiziskām personām saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar IIN.

Par katru nokavēto nodokļa samaksas dienu likumdevējs ir uzlicis VID pienākumu automātiski aprēķināt arī nokavējuma naudu 0,05% dienā.

Savukārt brīvprātīgi gada ienākumu deklarāciju var iesniegt un precizēt vēl trīs gadus. Šogad deklarāciju var iesniegt ne tikai par 2023. gadu, bet arī par 2022. un 2021. gadu. Savukārt deklarāciju par 2020. gadu var iesniegt līdz 2024. gada 23. jūlijam.

Gada laikā nesaņemtos algas nodokļa atvieglojumus iespējams izvēlēties saņemt arī automātiski, neiesniedzot gada ienākumu deklarāciju. Šī ir ērta iespēja, ja nav nepieciešams sniegt attaisnoto izdevumu čekus. Uzzini, kā rīkoties, lai pārmaksu saņemtu automātiski: https://www.vid.gov.lv/lv/nodokla-atmaksa-bez-deklaracijas-iesniegsanas. Automātisko pārmaksas atmaksu nevar saņemt, ja cilvēkam gada ienākumu deklarācija jāiesniedz obligāti.

Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) ir pieejams arī jauns e-pakalpojums “Gada ienākumu deklarācijas pieņemšana”. Tas paredzēts cilvēkiem, kuriem pašiem nav pietiekamu prasmju vai pieredzes EDS lietošanā.

Tikai gadījumā, ja personai nav nevienas no minētajām iespējām, gada ienākumu deklarācijas veidlapas joprojām var izdrukāt VID tīmekļvietnē, aizpildīt un nosūtīt VID pa pastu (Talejas iela 1, Rīga, LV-1978).

VEIDLAPAS

Iesniegt deklarāciju var VID EDShttps://eds.vid.gov.lv/login/

The event is finished.

Datums

Jūn 03 2024
Expired!

Laiks

All Day