0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis

Nodokļa maksātājs, kurš lieto transportlīdzekli, pamatojoties uz darba līgumu vai patapinājuma līgumu, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli (UVTN) šā līguma laikā maksā katru mēnesi līdz tam sekojošā mēneša 15. datumam. (Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums, 13. pants 11).

UVTN maksā par nodokļa maksātāja īpašumā vai turējumā esošu vai, pamatojoties uz darba līgumu, lietotu, vai arī no personas, kura nav komersants, ārvalsts komersanta filiāle vai zemnieku saimniecība, patapinātu:

  • vieglo transportlīdzekli, kurš pēc savas konstrukcijas un iekšējā aprīkojuma ir paredzēts pasažieru un to bagāžas pārvadāšanai, kurā sēdvietu skaits, neskaitot vadītāja vietu, nepārsniedz astoņas sēdvietas un kurš reģistrā ir reģistrēts kā vieglais, vieglais pasažieru vai vieglais plašlietojuma automobilis;
  • kravas automobili ar pilnu masu līdz 3000 kilogramiem, kas ir reģistrēts kā kravas furgons un kam ir vairāk nekā trīs sēdvietas (ieskaitot vadītāja sēdvietu).
  • Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa taksācijas periods ir kalendāra gads.

UVTN par transportlīdzekli (kurš pirmo reizi ir reģistrēts pēc 2005. gada 1. janvāra un par kuru ir pieejama informācija par tā motora tilpumu) ar motora tilpumu nodokli maksā:

  • līdz 2000 cm3 — 31 euro mēnesī;
  • no 2001 cm3 līdz 2500 cm3 — 49 euro mēnesī;
  • no 2501 cm3 līdz 3000 cm3 — 66 euro mēnesī;
  • virs 3000 cm3 — 82 euro mēnesī.

UVTN par transportlīdzekli, kurš pēc savas konstrukcijas kā vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātās elektroenerģijas vai dzinējspēka glabāšanas iekārtas (piemēram, akumulators, kondensators, spararats vai ģenerators) un kurš nav minēts Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likuma 12. panta pirmajā daļā, ir 10,00 euro mēnesī.

UVTN par pārējiem transportlīdzekļiem ir 49 euro mēnesī.

The event is finished.

Datums

Mar 15 2023
Expired!

Laiks

All Day

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: