0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals SEMINĀRI un KURSI SEMINĀRI 14.02.2023. e-seminārs: “Darba laiks. Kādi kritēriji ietekmē piemērojamā darba laika izvēli”

14.02.2023. e-seminārs: “Darba laiks. Kādi kritēriji ietekmē piemērojamā darba laika izvēli”

83.49

Karīna Platā – maģistre tiesību zinātnēs un personāla vadībā, Darba likuma komentāru un Dokumentu un biroja pārvaldības rokasgrāmatas sadaļas Personāla dokumentu pārvaldība autore (2003.-2019.), informatīvo materiālu “Par darba līgumiem”, “Par darba un atpūtas laiku”, “Par vienlīdzīgu attieksmi” un metodiskā materiāla “Darba koplīguma loma darba tiesiskajās attiecībās” autore, strādājusi Valsts darba inspekcijā par direktora padomnieci, dažādu nozaru uzņēmumos par personāla vadītāju, vada seminārus par Darba likuma piemērošanas jautājumiem un personāla dokumentu pārvaldību, sniedz pakalpojumus darba tiesisko attiecību un personāla dokumentu pārvaldības jomā

Cena žurnālu abonentiem €59 + PVN, pārējiem €69 + PVN.
Ja esat kāda mūsu žurnāla abonents, pirkumu grozā ievadiet atlaižu kodu: Abonents

Kategorija:

E-seminārs!

Darba laiks. Kādi kritēriji ietekmē piemērojamā darba laika izvēli

14. februārī plkst. 10:00 – 12:00

 

Piemērojamā darba laika izvēle notiek brīdī, kad darba devējs ievieš noteiktu amatu. Darba devējam piešķirtas ekskluzīvas tiesības izvēlēties no Darba likumā paredzētajiem darba laikiem vispiemērotāko attiecīgajam amatam. Tomēr vai tas ir tik vienkārši? Tiesības vienmēr ir saistītas ar pienākumiem un šis gadījums nav izņēmums. Darba devēja pienākumi darba laika noteikšanā saistīti ar to atbilstību Darba likumā noteiktajiem, turklāt attiecīgā darba laika piemērošanai jābūt pamatotai. Seminārā tiks apskatīti likumā noteiktie darba laiki, to piemērošanas nosacījumi un atspoguļojums iekšējos normatīvajos aktos.

  1. Darba laika jēdziens. Ko nozīmē – darbinieks veic darbu un atrodas darba devēja rīcībā?
  2. Normālais darba laiks. Kad un kādas atkāpes no tā var piemērot? Kādi kritēriji var būt par pamatu noteikt summētās darba laika organizācijas piemērošanu? Kādos dokumentos (darba līgums, darba kārtības noteikumi, darba grafiks) un cik plaša informācija iekļaujama? Kas ir pārskata periods un kāda tam nozīme virsstundu darba uzskaitē? Pamatkritērijs maiņu darba laika organizācijas noteikšanai. Maiņu darba būtības un maiņu grafika atšķirības no summētās darba laika organizācijas un darba grafika.
  3. Nepilns darba laiks. Kad un kādiem amatiem to noteikt? Darbinieka tiesības tā pieprasīšanā un ar kādām sekām darbiniekam un darba devējam jārēķinās? Jaunums – mainīgs darba grafiks, ja darba laiks pilnībā vai lielākoties nav paredzams: kāds ir tā ieviešanas pamats un cik plaša informācija par to iekļaujama darba līgumā?
  4. Nakts darba laiks. Tā noteikšanas iespējas, ierobežojumi un aizliegumi. Vai nakts darbs ir tas pats, kas nakts laiks: kopīgais un atšķirīgais?
  5. Elastīgais darba laiks. Darba likumā nenoteikts, bet praksē piemērojams.
  6. Darba laika organizēšanas īpašie nosacījumi. Kādiem amatiem to piemēro, kā tas tiek noteikts un uzskaitīts?
  7. Darba laika pielāgojums. Kuras darbinieku kategorijas to ir tiesīgas prasīt? Vai darbinieka pieprasījums ir saistošs darba devējam? Darba devēja rīcība pieprasījuma saņemšanas gadījumā.
  8. Darba laiks un darba vieta: vai darba laiks mainās attālināta darba noteikšanas gadījumā?
    .

Semināra norise:
09:50–10:00  pieslēgšanās e-semināram
10:00–12:00  seminārs


E-seminārs ir tiešraides seminārs interneta vidē, kuru var vērot savā datorā, kas ir pieslēgts internetam. E-semināra dalībniekiem ir iespēja sekot līdzi lektora vizuālajai un audio prezentācijai, kā arī rakstiski uzdot jautājumus.
Pēc pieteikšanās un rēķina apmaksas uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts apstiprinājums ar unikālu saiti (linku).
UZMANĪBU! Šī saite nedrīkst tikt pārsūtīta citiem, tā ir izmantojama tikai vienam lietotājam – pirmajam, kas ar to pieslēgsies!
Jūs saņemsiet  savā e-pastā arī – lektora sagatavotos izdales materiālus (pirms semināra),  e-semināra ierakstu (5 darba dienu laikā pēc e-semināra norises).

Ja veiksiet maksājumu vienu līdz trīs darba dienas pirms e-semināra norises, lūdzam atsūtīt maksājuma uzdevuma kopiju ([email protected])!


Papildinformācija par to, kā līdzdarboties seminārā, Jums tiks sniegta tiešraidē īsi pirms e-semināra sākuma. Neskaidrību gadījumā uz Jūsu jautājumiem atbildēs Klientu serviss (tālr. 67606110, [email protected])

Jautājumus semināra vadītājam, lūdzu, iesūtīt: [email protected]

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Rekomendējamās tehniskās prasības

Pārbaudīt savu sistēmu automātiski

Operētājsistēma
Windows 7 – Windows 10
Mac OS X 10.9 (Mavericks) – macOS Mojave (10.14)
Linux
Google Chrome OS
Android OS 5 (Lollipop) – Android 9 (Pie)
iOS 10 – iOS 12
Windows Phone 8+, Windows 8RT+
Interneta pārlūks
Google Chrome (jaunākās 2 versijas)
Mozilla Firefox (jaunākās 2 versijas)
Interneta pieslēgums
Datoram: 1 Mbps vai labāks (broadband rekomendējams)
Mobilai ierīcei: 3G vai labāks (WiFi rekomendējams)
Programmatūra
GoToWebinar desktop app (lejupielādi piedāvāsim)
GoToWebinar mobile app (lejupielādi piedāvāsim)
JavaScript enabled
Aparatūra
2GB RAM (minimums), 4GB vai vairāk RAM (rekomendējams)
Microfons un skaļruņi (USB austiņas rekomendējamas)
Mobilās ierīces
iPhone 4S vai jaunāka
iPad 2 vai jaunāka

Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “14.02.2023. e-seminārs: “Darba laiks. Kādi kritēriji ietekmē piemērojamā darba laika izvēli””