0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

Veikals GRĀMATAS VADĪTĀJS KĀ PARAUGS
Izpārdošana!

VADĪTĀJS KĀ PARAUGS

2.00

Autors: Autoru kolektīvs

Lessons Learned, Sarunas ar pasaules biznesa līderiem

Kļūstot par vadītāju, cilvēks automātiski nav “Dieva dāvana” uzņēmumam. Ko īsti kolektīvs un sabiedrība kopumā sagaida no vadītājiem? Šajā grāmatu sērijas Lessons Learned  izdevumā atbildes sniedz ietekmīgi un pieredzējuši biznesa līderi. Viņu teikto caurvij praksē izmantojamas atziņas par vadītāja spēju uzņemties atbildību arī neveiksmē, alkatību, stingriem, bet nepopulāriem lēmumiem, “vienkāršo bosu”, atmosfēru kolektīvā, kā arī vadītāju un “melno darba darītāju” lomu peļņas un veiksmes kaldināšanā.

PAR GRĀMATU:
Kļūstot par vadītāju, cilvēks automātiski nav “Dieva dāvana” uzņēmumam. Ko īsti kolektīvs un sabiedrība kopumā sagaida no vadītājiem?
Šajā grāmatu sērijas
Lessons Learned izdevumā atbildes sniedz ietekmīgi un pieredzējuši biznesa līderi. Viņu teikto caurvij praksē izmantojamas atziņas par vadītāja spēju uzņemties atbildību arī neveiksmē, alkatību, stingriem, bet nepopulāriem lēmumiem, “vienkāršo bosu”, atmosfēru kolektīvā, kā arī vadītāju un “melno darba darītāju” lomu peļņas un veiksmes kaldināšanā.

GRĀMATAS SATURS:
1. Vils Vaithorns
Cik svarīgi būt redzamam vadītājam
2. Sers Maikls Reiks
Labvēlīga noskaņojuma radīšana vadības līmenī
3.
Kens Frīmens
Vadītājs 24/7
4. Džūlija Kleverdona
Strādnieki ir uzņēmuma tīrā peļņa
5.
Viljams Polards
Esi līderis – kalpotājs
6. Lords Šermans
Galvenais dārznieks
7. Dona Aireja
Klausīšanās visos līmeņos
8. Sandživs Ahuja
Vadīšana nav cīņa par popularitāti
9. Deivids Mičels
Emocijas izmanto atturīgi
10. Lords Maklorins
Vienkāršais boss
11. Vorens Benniss
Vadītājs ir savas komandas atspulgs
12.
Domeniks de Sole
Vadītājs rada gaisotni uzņēmumā
13.
Hovards Lesters
Ja tu gribi būt vadītājs, uzticies savam vērtējumam
14.
Amēlija Foseta
Būt drosmīgam savā pārliecībā

PAR AUTORU:
Sandživs Ahuja (Sanjiv Ahuja) ir Orange Group izpilddirektors.
S. Ahuja karjeru sāka 1979. gadā IBM  kā programmu inženieris un strādāja tur piecpadsmit gadu, šajā laikā ieņemot dažādus vadošus amatus, atbildīgākais no kuriem bija vadīt IBM  ieiešanu telekomunikāciju programmatūru nozarē.
Pēc tam viņš kļuva par prezidentu Telcordia Technologies (pirms tam Bellcore), kas ir pasaulē lielākais operāciju atbalsta sistēmu un interneta programmatūru piegādātājs, konsultāciju un inženierpakalpojumu sniedzējs telekomunikāciju nozarei. Pēc tam viņš kļuva par tehnoloģiju kompānijas Kalifornijā Comstellar Technologies izpilddirektoru. 2003. gadā S. Ahuja pievienojās Orange uzņēmuma darbību direktora amatā un 2004. gada martā kļuva par tā izpilddirektoru. Arī patlaban viņš ieņem šo amatu. S. Ahuja ir arī Cadbury Schweppes direktors.

Dona Aireja
(Dawn Airey)
ir bijusī Sky Networks izpilddirektore. Šo amatu viņa atstāja 2007. gadā, lai kļūtu par Iostar izpilddirektori.
D. Aireja televīzijā nostrādāja divdesmit gadu. 1985. gadā viņa pievienojās Britu centrālajai televīzijai menedžmenta praktikantes statusā un kļuva par 4. kanāla sakaru direktori. 1988. gadā tika iecelta par programmu plānošanas kontrolieri. Vēl pēc gada viņa kļuva par programmu plānošanas direktori un bija atbildīga par grafikiem un ētera attīstību. 1996. gada janvārī Aireja tika iecelta par 5. kanāla (Channel 5 tagad Five) programmu direktori. 2000. gada oktobrī viņa kļuva par izpilddirektori un šajā amatā palika līdz 2002. gada beigām. 2003. gada janvārī viņa pievienojās British Sky Broadcasting, kur līdz 2007. gadam pildīja izpilddirektores amatu Sky Networks. Pēc tam viņa sāka strādāt globālajā sakaru kompānijā Iostar. D. Aireja ir arī EasyJet direktore.

Vorens Benniss (Warren Bennis)
ir Dienvidkalifornijas universitātes Maršala Biznesa skolas Līderības institūta biznesa administrācijas profesors un valdes priekšsēdētājs. Profesors Benniss ir strādājis MIT’s Sloan School of Management fakultātē, kur bija organizāciju studiju daļas vadītājs. Viņš ir bijis fakultātes biedrs Hārvardā un Bostonas universitātē, direktors un viceprezidents Bufalo universitātē Ņujorkā. No 1971. līdz 1977. gadam viņš bija Sinsinati universitātes prezidents. Profesors Benniss ir arī Konsultatīvās valdes priekšsēdētājs Hārvarda Kenedija skolas Publiskās līderības centrā. Viņš ir uzrakstījis vairāk nekā divdesmit grāmatu un daudzus rakstus par līderību, pārmaiņām un radošu sadarbību. Viņš ir Fortune 500 saraksta kompāniju konsultants un bijis četru ASV prezidentu padomnieks.

Domeniks de Sole
(Domenico De Sole) ir bijušais Gucci Group prezidents un izpilddirektors. Tagad viņš ir Bausch & Lomb, Telecom Italia, Delta Air Lines un Gap Inc. direktors. 1970. gadā D. de Sole pārcēlās no Itālijas uz ASV, kur ieguva maģistra grādu Hārvarda universitātē un kļuva par partneri Vašingtonas advokātu firmā Patton, Boggs & Blow. 1984. gadā sāka strādāt kompānijā Gucci par Gucci America izpilddirektoru. Ņujorkā de Sole palika līdz 1994. gadam, kad atgriezās Itālijā kā Gucci Group uzņēmuma darbību galvenais direktors. 1995. gadā viņš tika iecelts par izpilddirektoru un vadīja Gucci Group  iekļaušanu Ņujorkas un Amsterdamas fondu biržu sarakstos. 1999. gadā de Sole veiksmīgi cīnījās ar naidīgu pārņemšanas piedāvājumu, nodrošinot Gucci neatkarību un pamatu kompānijas nepārtrauktai paplašināšanai, ieskaitot Yves Saint Laurent, Alexander McQueen un Stella McCartney pārņemšanu. 2004. gadā Domeniks de Sole aizgāja no Gucci.

Amēlija Foseta (Amelia Fawcett)
ir bijusī Morgan Stanley International valdes priekšsēdētāja un uzņēmuma darbību direktore. Patlaban A. Foseta ir Nacionālās nodarbinātības dienesta (National Emplayment Panel) valdes priekšsēdētāja vietniece. Morgan Stanley Foseta nostrādāja septiņpadsmit gadu. 1987. gadā viņa pievienojās Londonas birojam, 1990.gadā tika iecelta par viceprezidenti, bet 1992. gadā – par izpilddirektori, pēc tam par vadošo direktori un 1996. gadā par European operations izpilddirektori. 2002. gadā Foseta kļuva par Morgan Stanley International valdes vicepriekšsēdētāju un bija atbildīga par kompānijas biznesa stratēģijas ieviešanu un attīstību. Savu amatu viņa atstāja 2006. gadā. A.Foseta ir arī Nacionālās portretu galerijas Attīstības padomes (National Portrait Gallery`s Development Board) un Londonas Starptautiskā teātru festivāla (London International Festival of Theater) valdes priekšsēdētāja.

Kens Frīmens
(KenFreeman) ir privātfirmas KKR (Kohlberg Kravis Roberts & Co) izpilddirektors un bijušais Quest Diagnostics valdes priekšsēdētājs. K. Frīmens savu karjeru sāka Corning Incorporated, vadot dažu uzņēmumu pārmaiņu procesus. 1996. gadā veselības aprūpes uzņēmums Quest Diagnostics atdalījās no Corning. Pēc deviņu gadu darba Quest Diagnostics 2005. gada maijā K. Frīmens sāka strādāt KKR par direktoru. Savā amatā viņš cieši sadarbojas ar veselības aprūpes komandu un citām grupām, lai atrastu jaunas ieguldījumu iespējas un nodrošinātu padomes un vadības kompetenci.

Džūlija Kleverdona
(Julia Cleverdon) ir Business in the Community izpilddirektore. Dž. Kleverdona savu karjeru sāka British Leyland ražošanas attiecību nodaļā. No 1981. līdz 1988. gadam viņa bija The Industrial Society’s Education un Inner City Division direktore. 1992. gadā Kleverdona kļuva par Business in the Community izpilddirektori. Tā ir kustība, kurā piedalās ap septiņsimt kompāniju visā Lielbritānijā ar mērķi uzlabot savu pozitīvo ietekmi uz sabiedrību. Strādājot šajā amatā, viens no viņas galvenajiem uzdevumiem bija sadarbībā ar Viņa Augstību Velsas princi vadīt kustību Redzēt nozīmē ticēt, kuras mērķis ir palīdzēt uzņēmumu vadītājiem saskatīt, kā uzņēmums var piedalīties sociālo problēmu risināšanā. Šajā kustībā ir iesaistījušies vairāk nekā 1400 uzņēmumu vadītāju. Dž. Kleverdona ir arī labdarības organizācijas InKind Direct direktore. Šī organizācija darbojas kā muitas noliktava korporatīvā sektora liekajām precēm, kuras tālāk tiek novirzītas labdarībai.

Hovards Lesters (Howard Lester) ir Williams-Sonoma valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. 1978. gadā H. Lesters nopirka Williams-Sonoma un kopš tā laika ir bijis kompānijas prezidents, izpilddirektors un tagad valdes priekšsēdētājs. H. Lesters ir arī Harold’s Stores valdē un UCSF padomē. Tāpat viņš ir Santa Clara universitātes Mazumtirdzniecības menedžmenta institūta un Kalifornijas universitātes Berkelejas Voltera Hāsa Biznesa skolas padomes loceklis.

Lords Maklorins (Lord MacLaurin) ir bijušais Tesco valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. Šim starptautiskajam mazumtirdzniecības uzņēmumam viņš pievienojās 1959. gadā un nostrādāja tur trīsdesmit astoņus gadus. Viņa vadībā uzņēmums paplašinājās un attīstījās. Tagad Lords Maklorins ir The Evolution Group direktors un Heineken uzraudzības padomes loceklis. No 1985. līdz 1997. gadam Lords Maklorins bija Tesco valdes priekšsēdētājs, bet pirms tam divpadsmit gadu strādāja par izpilddirektoru šajā pašā kompānijā. 1989. gadā Lords Maklorins tika iecelts bruņinieka kārtā un 1996. gadā saņēma pēra titulu.
No 2000. gada jūnija līdz 2006. gada jūlijam viņš bija arī globālā mobilo sakaru operatora Vodafone izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs. Lai gan Lords Maklorins ir aizgājis no Vodafone valdes, viņš joprojām ir uzņēmuma padomnieks.
Sers Deivids Mičels (Sir David Michels) ir bijušais Hilton Group izpilddirektors. Šo amatu viņš atstāja 2006. gadā un tagad ir Scandic Hotels izpilddirektors.
1981. gadā Deivids Mičels sāka strādāt par tirdzniecības un mārketinga direktoru Ladbroke Hotels. 1983. gadā viņš kļuva par Ladbroke`s Leisure Division direktoru, bet 1985. gadā – par Ladbroke Hotels izpilddirektoru. Kad 1987. gadā Hilton International iegādājās Ladbroke Group, Deivids Mičels kļuva par Hilton vecāko tirdzniecības un mārketinga viceprezidentu. 1989. gadā viņš kļuva par Hilton UK valdes
priekšsēdētāja vietnieku un Hilton International viceprezidentu. 1991. gadā Deivids Mičels sāka strādāt par izpilddirektoru Stakis. Astoņus gadus vēlāk Hilton Group nopirka Stakis par aptuveni 1,2 miljardiem Lielbritānijas mārciņu. 1999. gadā Deivids Mičels pievienojās Hilton International izpilddirektora amatā un 2000. gada jūnijā kļuva par Hilton Group (agrāk Ladbroke Group) izpilddirektoru. Sers Deivids Mičels ir arī British Land Company, EasyJet, Marks & Spenser un Startegic Hotels & Resorts direktors.

Viljams Polards (William Pollard) ir ServiceMaster Company goda priekšsēdētājs. V. Polards sāka strādāt ServiceMaster 1977. gadā un no 1983. līdz 1993. gadam bija šā uzņēmuma izpilddirektors. Tajā laikā organizācijā notika būtiskas pārmaiņas struktūrā un vadībā, ieskaitot Consumer Group straujo izaugsmi.
1999. gadā Viljams Polards atgriezās uzņēmuma izpilddirektora amatā un pildīja to sešpadsmit mēnešus, kamēr tika atrasts un ievēlēts viņa pēctecis. No 1990. līdz 2002. gadam V. Polards bija arī ServiceMaster valdes priekšsēdētājs un patlaban ir kompānijas padomnieks.

Sers Maikls Reiks (Sir Michael Rake) ir KPMG International valdes priekšsēdētājs.
1972. gadā Maikls Reiks pievienojās KPMG (Peat Marwick) un strādāja Eiropā, kur no 1984. līdz 1986. gadam vadīja auditoru biroju Beļģijā un Luksemburgā, tad sekoja darbs Tuvajos Austrumos, kur viņš trīs gadus vadīja biroju.
1989. gadā Maikls Reiks pārcelās uz Londonu. Divu gadu laikā viņš kļuva par uzņēmuma valdes locekli Lielbritānijā un ieņēma dažādus vadošus amatus, līdz 1998. gadā kļuva par vecāko partneri, bet 2002. gadā par International valdes priekšsēdētāju. Vēlāk Maikls Reiks kļuva par KMPG Eiropas nodaļas valdes priekšsēdētāju, KPMG International valdes priekšsēdētāju un KPMG vecāko partneri Lielbritānijā. Viņš ir centies nodrošināt progresīvu un pragmatisku likumdošanu pēc Enron skandāla.

Lords Šermans (Lord Sharman)
ir Aegis Group valdes priekšsēdētājs, un šajā amatā viņš stājās 1999. gadā. Lords Šermans pievienojās Peat Marwick Mitchell (vēlāk KPMG) 1966. gadā menedžera amatā. Viņš strādāja daudzos ārzemju birojos un 1981. gadā kļuva par Londonas biroja partneri. Kopš 1987. gada viņš bija atbildīgs par grupas nacionālo mārketingu, trīs gadus vēlāk – par uzņēmuma darbību Londonā un Dienvidaustrumos. No 1991. līdz 1994. gadam viņš bija KPMG Management Consulting valdes priekšsēdētājs, bet 1994. gadā kļuva par uzņēmuma vecāko partneri. Lords Šermans strādāja arī Eiropas valdē un Starptautiskajā direktoru komitejā. 1997. gadā viņš kļuva par KPMG International valdes priekšsēdētāju, bet 1999. gada septembrī pameta kompāniju.
Lords Šermans ir arī Reed Elsevier, BG Group, Aviva un Group 4 Securicor direktors.

Vils Vaithorns (Will Whitehorn) ir Virgin Galactic prezidents. Savas karjeras sākumā Vils Vaithorns bija North Sea for British Airways helikoptera apkalpes loceklis. Viņš bijis arī TSB Group mārketinga direktors un māceklis Thomas Cook Group. 1987. gadā Vils Vaithorns pievienojās Virgin Group. Tolaik viņš bija korporatīvo sabiedrisko attiecību vadītājs. Vēlāk Vaithorns kļuva par Virgin Group preču zīmes attīstības un korporatīvo jautājumu direktoru.
Vils Vaithorns bijis atbildīgs arī par Virgin tēlu, sabiedriskajām attiecībām, preču zīmes globālo attīstību, pieņēmis darbiniekus un iesaistījies daudzās citās kompānijas biznesa attīstības aktivitātēs. 2004. gadā Vils Vaithorns tika iecelts par Virgin Galactic prezidentu, un 2008. gadā Virgin plāno uzsākt savu iepazīstināšanas misiju.

PRODUKTA DETAĻAS:
Formāts:
180mm x 110mm
ISBN: 978-9984-826-34-9
Izdošanas gads: 2009
Izdevējs: Lietišķās informācijas dienests


Atsauksmes

Pašlaik atsauksmju nav.

Uzraksti atsauksmi pirmais par “VADĪTĀJS KĀ PARAUGS”