0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESĪBASDaudzdzīvokļu māju apsekošanai būs jāizmanto vienots standarts

Daudzdzīvokļu māju apsekošanai būs jāizmanto vienots standarts

Ekonomikas ministrija

Lai sekmētu efektīvu un drošu dzīvojamo māju uzturēšanu visā to ekspluatācijas laikā, valdība 4. jūnijā pieņēma un 8. jūnijā stājās spēkā Ekonomikas ministrijas sagatavotie Ministru kabineta noteikumi Nr. 324 "Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumos Nr. 907 "Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu" Noteikumi aptver vispārējās pamata prasības attiecībā uz dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanu un tehnisko apkopi. Izmaiņas regulējumā paredz, ka daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekiem ir pienākums piemērot Latvijas standartu LVS 1077:2023 "Dzīvojamo māju teritorijas, būvkonstrukciju, iekārtu un inženiertīklu vizuālā apskate un tehniskā apkope",…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Plz.lv

Lai sekmētu efektīvu un drošu dzīvojamo māju uzturēšanu visā to ekspluatācijas laikā, valdība 4. jūnijā pieņēma un 8. jūnijā stājās spēkā Ekonomikas ministrijas sagatavotie Ministru kabineta noteikumi Nr. 324 "Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 28. septembra noteikumos Nr. 907 "Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu"

Noteikumi aptver vispārējās pamata prasības attiecībā uz dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanu un tehnisko apkopi. Izmaiņas regulējumā paredz, ka daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldniekiem ir pienākums piemērot Latvijas standartu LVS 1077:2023 "Dzīvojamo māju teritorijas, būvkonstrukciju, iekārtu un inženiertīklu vizuālā apskate un tehniskā apkope", kas veicinās vienotu izpratni un nosacījumus, nosakot detalizētu kārtību un kritērijus, kas būtu jāievēro, veicot daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas teritorijas, būves pamatkonstrukciju, iekārtu un inženiertīklu vizuālās apskates, tehniskās apkopes un kārtējos remontdarbus, tajā skaitā pēc vētrām, plūdiem, spēcīgiem nokrišņiem un citām dabas stihijām. Standartu ieteicams arī piemērot situācijās un gadījumos, kas nav noteikti regulējumā. Standarta piemērošana palīdzēs noteikt nepieciešamo darbu plānus, kas būs atbilstoši faktiskajai situācijai un sekmēs efektīvu un drošu dzīvojamās mājas uzturēšanu (fizisku saglabāšanu) visā tās ekspluatācijas laikā, novērsīs apdraudējuma risku iestāšanos, vienlaikus nodrošinās, ka dzīvojamās mājas pieejamie finanšu līdzekļi un resursi tiek izlietoti saimnieciski un ekonomiski pamatoti. Izmaiņas regulējumā ir balstītas uz dzīvojamo māju pārvaldīšanas nozares pārstāvju norādītajām problēmām un sniegtajām iniciatīvām.
Standarta obligāta piemērošana dzīvojamās mājas apsekošanai un tehniskajai apkopei paredzēta no 2025.gada 1.janvāra.
Standarta iegāde (44,09 eiro) būs pārvaldnieka vienreizējs maksājums, un šos izdevumus varēs sadalīt proporcionāli visām apsaimniekotajām mājām un tajā esošo dzīvokļu skaitam, tos varēs iekļaut ikmēneša pārvaldīšanas rēķinā vai nākamā gada tāmē.