0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAJaunās kases sistēmas atvieglos grāmatvežu darbu

Jaunās kases sistēmas atvieglos grāmatvežu darbu

Ikvienam komersantam ir jālieto kases aparāti ar pamatdarbības sistēmu, kas atbilst Valsts ieņēmuma dienesta (VID) stingri definētām tehniskām prasībām, bet līdz ar 2019. gada sākumu šo prasību neievērošana var rezultēties nepatīkamās sankcijās, tostarp saimnieciskās darbības apturēšanā vai licences atņemšanā, brīdina tehnoloģiju uzņēmuma Datakom eksperti. Atgādinām, ka pasažieru pārvadāšanas transportlīdzekļos (izņemot vieglos taksometrus) un biļešu tirdzniecības vietās, kā arī Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki kases aparātus, hibrīda kases aparātus vai kases sistēmas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.95 "Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām" sāk lietot ne vēlāk kā 2019. gada 1. janvārī. Biznesa analītika, ko…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ikvienam komersantam ir jālieto kases aparāti ar pamatdarbības sistēmu, kas atbilst Valsts ieņēmuma dienesta (VID) stingri definētām tehniskām prasībām, bet līdz ar 2019. gada sākumu šo prasību neievērošana var rezultēties nepatīkamās sankcijās, tostarp saimnieciskās darbības apturēšanā vai licences atņemšanā, brīdina tehnoloģiju uzņēmuma Datakom eksperti.

Atgādinām, ka pasažieru pārvadāšanas transportlīdzekļos (izņemot vieglos taksometrus) un biļešu tirdzniecības vietās, kā arī Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki kases aparātus, hibrīda kases aparātus vai kases sistēmas atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.95 "Noteikumi par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām" sāk lietot ne vēlāk kā 2019. gada 1. janvārī.

Biznesa analītika, ko nodrošina mākslīgais intelekts

Iedziļinoties jauno kases sistēmu funkcionalitātē, atklājas virkne priekšrocību, kas komersantiem kalpos par biznesa attīstības katalizatoru ilgtermiņā. Tirgū pieejamas kases sistēmas ar jau iestrādātu mākslīgo intelektu, kas automātiski izanalizēs reģistrētos uzņēmējdarbības rādītājus, nosakot klientu iecienītākos produktus/ pakalpojumus vai to kombinācijas. Šādas zināšanas ļauj iezīmēt produktīvākos biznesa attīstības virzienus nākotnē.

Jaunās, VID tehniskajām prasībām atbilstošas kases sistēmas atšķirībā no iepriekšējiem risinājumiem, pateicoties  mākslīgajam intelektam, ļauj detalizēti un nekļūdīgi reģistrēt visas ar saimniecisko darbību saistītās aktivitātes – tas vislielākajā mērā atvieglo grāmatvedības procesus ikvienam komersantam, kā arī veicina komercdarbības caurspīdīgumu un pārskatāmību. Proti, jaunās sistēmas nodrošina reģistrēto datu ķēdes nepārtrauktību, kas komersantiem ļauj būt drošiem par to, ka ikviens darbības process tiek uzskaitīts. Turklāt jaunie risinājumi uzskatāmi atvieglo, piemēram, noliktavas vadību – iespējama pavadzīmju ievade, uzreiz pieejami reāllaika noliktavas atlikumi, un arī inventarizācija tiek organizēta pamatā automātiski. Iespēja līdz detaļām apzināties uzņēmuma līdzšinējo attīstību nodrošinās daudz efektīvāku turpmākas attīstības plānošanu un izaugsmi.

Jaunie kases aparātu risinājumi ir ļoti elastīgi attiecībā uz integrētajām sistēmām, proti, ikviens komersants var vērsties pie risinājuma izstrādātāja, lai sistēma ātri un bez sarežģījumiem tiktu pakārtota nepieciešamajām individuālajām prasībām. Risinājumu iespējams arī integrēt ar grāmatvedības un citām centralizētajām sistēmām. Būtiski arīdzan minēt, ka vairumu jauno sistēmu bez problēmām var pakārtot jebkurai programmatūrai – derēs gan Win, gan Linux, gan Mac OS cienītājiem.

Efektīva datu aizsardzība

Kases sistēmā glabājas būtiski un sensitīvi dati, kas nereti tiek kvalificēti kā komercnoslēpums, turklāt sistēmā var tikt reģistrēti arī klientu personiskie dati, kas nu uzglabājami atbilstoši Vispārīgajai datu aizsardzības regulai. Tādēļ katram uzņēmējam ir svarīgs datu aizsardzības faktors, un jaunajās sistēmās tieši šim jautājumam pievērsta īpaša uzmanība – pieeja uzglabātajiem datiem ir tikai konkrētā, VID reģistrētā kases aparāta programmatūrai, kas ir aizsargāta pret izmaiņu veikšanu tajā. Turklāt datiem var piekļūt tikai noteikti lietotāji, kuriem izsniegtas piekļuves.

Ikviena sistēma pēc tās pilnveides ir efektīvāk lietojama – arī jaunie kases aparātu risinājumi. Tie ir modernāki, ātrāki un ikdienas lietošanai ērtāki – bez bažām par sistēmas traucējumiem nolietojuma vai novecojuša, nemoderna risinājuma dēļ. Turklāt uzlabotais risinājums ļauj ērti nodrošināt dažādas lojalitātes programmas klientiem un, piemēram, izdrukāt cenu zīmes.

Godīga konkurence

Nav noslēpums, ka viens no būtiskākajiem kases aparātu reformas iemesliem ir godīgas komercprakses iedzīvināšana kopējos tautsaimniecības procesos, proti, jaunās sistēmas, ja tās būvētas, ievērojot ikvienu VID definēto tehnisko prasību, ir drošas pret krāpniecību. Jau minētā datu ķēdes nepārtrauktība ļauj nekļūdīgi konstatēt datu sagrozīšanas mēģinājumu – informācija jaunajos risinājumos uzglabājas vairākās atmiņas sistēmās, un, ja tiek konstatēta datu nesakritība šo sistēmu ietvaros, ir pamats aizdomām par negodprātīgu komercdarbību. Tātad katrs čeks tiek saistīts ar iepriekšējo, un to nav iespējams izmainīt.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: