0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESJautājums par apliekamā ienākuma samazināšanu UIN aprēķinam par zaudēto parādu summu

Jautājums par apliekamā ienākuma samazināšanu UIN aprēķinam par zaudēto parādu summu

Jautājums. Ja debitors Lursoft datu bāzē uzrādās kā likvidēts, vai ar to pietiek, lai šo parādu atzītu kā zaudētu un par tā summu samazinātu ar  uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamo ienākumu? UIN 9.panta pirmie 3 noteikumi ir izpildīti. Ir sūtītas maksājuma atgādinājuma vēstules (ne kā ierakstītās), kreditoru prasījumam uzņēmums nav pieteicies. Tiesas lēmums par maksātnespējas procesa izbeigšanu atrodams internetā. Uz jautājumu atbild Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu speciālisti. Likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 9.panta 1.2 daļā ir noteikts, ja izpildīti šā panta pirmās daļas 1., 2. un 3.punkta nosacījumi un ir veiktas visas atbilstošās parādu piedziņas un atgūšanas darbības, apliekamo ienākumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienestsJautājums. Ja debitors Lursoft datu bāzē uzrādās kā likvidēts, vai ar to pietiek, lai šo parādu atzītu kā zaudētu un par tā summu samazinātu ar  uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) apliekamo ienākumu? UIN 9.panta pirmie 3 noteikumi ir izpildīti. Ir sūtītas maksājuma atgādinājuma vēstules (ne kā ierakstītās), kreditoru prasījumam uzņēmums nav pieteicies. Tiesas lēmums par maksātnespējas procesa izbeigšanu atrodams internetā.

Uz jautājumu atbild Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu speciālisti.

Likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 9.panta 1.2 daļā ir noteikts, ja izpildīti šā panta pirmās daļas 1., 2. un 3.punkta nosacījumi un ir veiktas visas atbilstošās parādu piedziņas un atgūšanas darbības, apliekamo ienākumu saskaņā ar šā likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 6.panta pirmās daļas 6.punktu un ceturtās daļas 3.punktu var samazināt par zaudētā parāda summu:
1) kas ir atzīta saskaņā ar kreditoru prasījumu reģistru, kad tiesa ir apstiprinājusi debitora – juridiskās personas, personālsabiedrības vai individuālā komersanta – maksātnespējas procedūras pabeigšanu;
2) kas ir atzīta saskaņā ar kreditoru prasījumu reģistru, kad tiesa ir apstiprinājusi debitora – fiziskās personas – bankrota procedūras pabeigšanu;
3) kas saskaņā ar tiesas lēmumu atbilst parādnieka tiesiskās aizsardzības procesā vai ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānā noteiktajam proporcionālam pamatparāda, līgumsoda vai procentu dzēšanas vai samazinājuma apmēram.

Saskaņā ar likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” pārejas noteikumu 105.punktu likuma 9.panta 1.2 daļa ir piemērojama zaudēto parādu summām, ja tiesas nolēmums par maksātnespējas procesa pabeigšanu vai bankrota procedūras pabeigšanu ir pieņemts saskaņā ar Saeimā 2010.gada 26.jūlijā pieņemtā Maksātnespējas likuma normām, arī aprēķinot apliekamo ienākumu par taksācijas periodu, kurš sācies pirms šā likuma spēkā stāšanās (t.i., pirms 2012.taksācijas perioda).

Ņemot vērā minēto un jautājumā ietverto informāciju attiecībā uz to, ka zaudētā parāda summa nav pieteikta kreditoru prasījumu reģistrā, nodokļa maksātājam nav tiesību norakstīt zaudēto parādu summu uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: