Klajā nākusi jauna I. Leibus grāmata “Uzņēmuma darbības uzsākšana, grāmatvedība un nodokļi”

(0)

Sērijā BILANCES BIBLIOTĒKA klajā nākusi jauna grāmata

“UZŅĒMUMA DARBĪBAS UZSĀKŠANA, GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI”.

Tās autore ir INGUNA LEIBUS, Dr.oec., Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Finanšu un grāmatvedības institūta profesore, BILANCES AKADĒMIJAS semināru lektore un vairāku Bilances bibliotēka sērijā izdoto grāmatu autore.

Grāmatā aplūkota saimnieciskās darbības reģistrēšanas kārtība, salīdzinot dažādus uzņēmumu veidus, grāmatvedību un nodokļus. Grāmata tapusi, izmantojot autores ilggadīgo pieredzi mācot un konsultējot topošos un jaunos uzņēmējus.

Grāmatā galvenokārt skatītas trīs uzņēmējdarbības formas, kuras varētu izvēlēties jaunais uzņēmējs saimnieciskās darbības uzsākšanai: sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), individuālais komersants (IK) un zemnieku saimniecība (ZS). Lai palīdzētu labāk izprast dažādu saimnieciskās darbības formu tiesisko statusu, grāmatvedību un nodokļus, katras nodaļas, dažreiz arī apakšnodaļas, beigās norādītas atšķirīgu uzņēmumu veidu būtiskākās atšķirības.
Grāmata ieteicama jaunajiem uzņēmējiem, kā arī ikvienam studentam, kas apgūst kādu uzņēmējdarbības vai nodokļu uzskaites kursu. Grāmatu ieteicams izmantot arī par palīglīdzekli patstāvīgai uzņēmējdarbību, grāmatvedību un nodokļus regulējošo normatīvo aktu izzināšanai. Kā norāda autore, meklējot atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, jāatceras, ka normatīvo bāzi veido ne tikai likumi, bet arī Ministru kabineta (MK) noteikumi. Piemēram, katram nodoklim ir atbilstošs likums un MK noteikumi par atsevišķu likuma normu piemērošanu. Izziņu ieteicams sākt ar atbilstošā likuma izpēti, pēc tam skatīt ar likuma piemērošanu saistītos MK noteikumus. Papildus tam VID savā mājaslapā publicē metodiskos norādījumus, kuriem nav juridiska spēka, bet kuri var noderēt, lai labāk saprastu, kā pareizi rīkoties konkrētā situācijā.

GRĀMATU IEGĀDĀTIES VAR ŠEIT!

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)