0,00 EUR

Grozā nav nevienas preces.

JAUTĀJUMI UN ATBILDES Kreditoru prasījumu segšanas plānu var sastādīt ātrāk nekā sešu mēnešu laikā

Kreditoru prasījumu segšanas plānu var sastādīt ātrāk nekā sešu mēnešu laikā

Jautājums. Ņemot vērā Maksātnespējas likuma 73.panta otrajā daļā noteikto kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņu, vai kreditoru prasījumu apmierināšanas plānu var sastādīt ātrāk kā sešu mēnešu laikā no maksātnespējas procesa pasludināšanas? Atbildi sniedz Maksātnespējas administrācija. Atbilstoši Maksātnespējas likuma 117.panta pirmajā daļā noteiktajam kreditoru prasījumu segšanas plānu administrators sastāda 15 dienu laikā pēc parādnieka mantas pārdošanas plāna izpildes. Maksātnespējas likuma 111.panta sestā daļā nosaka, ka parādnieka manta administratoram ir jāpārdod sešu mēnešu laikā pēc juridiskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas. Līdz ar to, ja administrators parādnieka mantu spēj pārdot ātrāk nekā Maksātnespējas likuma 111.panta sestajā daļā noteiktajā termiņā, kreditoru prasījumu segšanas plānu var sastādīt…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Jautājums. Ņemot vērā Maksātnespējas likuma 73.panta otrajā daļā noteikto kreditoru prasījumu iesniegšanas termiņu, vai kreditoru prasījumu apmierināšanas plānu var sastādīt ātrāk kā sešu mēnešu laikā no maksātnespējas procesa pasludināšanas?

Atbildi sniedz Maksātnespējas administrācija.

Atbilstoši Maksātnespējas likuma 117.panta pirmajā daļā noteiktajam kreditoru prasījumu segšanas plānu administrators sastāda 15 dienu laikā pēc parādnieka mantas pārdošanas plāna izpildes. Maksātnespējas likuma 111.panta sestā daļā nosaka, ka parādnieka manta administratoram ir jāpārdod sešu mēnešu laikā pēc juridiskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas. Līdz ar to, ja administrators parādnieka mantu spēj pārdot ātrāk nekā Maksātnespējas likuma 111.panta sestajā daļā noteiktajā termiņā, kreditoru prasījumu segšanas plānu var sastādīt ātrāk nekā sešu mēnešu laikā no maksātnespējas procesa pasludināšanas.

Kreditoru prasījumu apmierināšanas plānu, pamatojoties uz Maksātnespējas likuma 117.panta otro daļu administrators nosūta kreditoriem, savukārt maksātnespējas reģistrā šīs ziņas netiek atspoguļotas. Ja kreditors pirms sava prasījuma iesniegšanas vēlas noskaidrot, vai Maksātnespējas likuma 73.panta otrajā daļā norādītais kreditora prasījuma iesniegšanas termiņš vēl nav notecējis, tas var lūgt administratoru sniegt šādu informāciju.

Savukārt fiziskās personas maksātnespējas procesā atšķirībā no juridiskās personas maksātnespējas procesa saskaņā ar Maksātnespējas likumā noteikto
kreditoru prasījumu apmierināšanas plāns netiek sastādīts. Fiziskās personas
maksātnespējas procesā kreditoru prasījumu segšana notiek gan bankrota procedūras laikā paralēli ar parādnieka mantas pārdošanu un atgūšanu (Maksātnespējas likuma 137.panta 11.punkts), gan pēc parādnieka mantas pārdošanas plāna izpildes saskaņā ar galīgo bankrota procedūras izmaksu sarakstu (Maksātnespējas likuma 147.pants), kā arī saistību dzēšanas procesā saistību dzēšanas plānā norādītajā apmērā (Maksātnespējas likuma 154.panta 7.punkts).

Ņemot vērā fiziskās personas maksātnespējas procesa specifiku, tajā nav atrodama konkrēta maksātnespējas procesa stadija, pēc kuras iestāšanās nebūtu pieļaujama kreditoru prasījumu iesniegšana. Tomēr, lai fiziskās personas maksātnespējas procesā saglabātos zināma tiesiskā noteiktība attiecībā uz kreditoru prasījumu galīgo iesniegšanas termiņu, tas būtu nosakāms tik pat ilgs kā juridiskās personas maksātnespējas procesā – seši mēneši no dienas, kad maksātnespējas reģistrā izdarīts ieraksts par parādnieka maksātnespējas procesa pasludināšanu, bet, nepiemērojot Maksātnespējas likuma 73.panta otrajā daļā noteiktos termiņu ierobežojošos nosacījumus.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: