Robežu šķērsošanas ierobežojumi netiek attiecināti uz kravu pārvadājumiem

(0)
Foto: Valsts Robežsardze

Valsts Robežsardze informē, ka ar šā gada 17. martu ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, tas ir, uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas.

Ierobežojumi robežu šķērsošanai netiek attiecināti uz kravu pārvadājumiem.

Vienlaikus autovadītāji līdzīgi kā pārējie iedzīvotāji ir aicināti ievērot piesardzības pasākumus – novērot savu veselības stāvokli, ievērot pastiprinātas higiēnas prasības un sociāli distancēties, pēc iespējas samazinot kontaktēšanos ar līdzcilvēkiem. Pašlaik par īpašiem nosacījumiem kravu pārvadātājiem savā valstī informāciju sniegusi Kazahstāna (skatīt pievienoto materiālu).

Turpmāk uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas laiku Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas sauszemes robežšķērsošanas vietās, tas ir, Terehovas, Grebņevas, Pāternieku, Silenes un Vientuļu robežkontroles punktos tiks atļauta ieceļošana Latvijas iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija.

Tāpat Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāji netraucēti varēs atgriezties mītnes zemē, šķērsojot sauszemes robežu robežšķērsošanas vietās uz Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas.

Latvijas iedzīvotāju izceļošana uz Krieviju un Baltkrieviju ir aizliegta.

Ceļošanai Eiropas Savienības ietvaros no Latvijas puses nekādi ierobežojumi nav ieviesti. Ceļotājiem jāņem vērā kaimiņvalstu noteiktie ceļošanas ierobežojumi. Par visa veida ceļošanas ierobežojumiem citās valstīs, tajā skaitā mūsu kaimiņvalstīs, aicinām sekot līdzi Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē:

Informācija par valstīm, kas ir noteikušas ieceļošanas ierobežojumus

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)