0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESUzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošana katrā konkrētajā situācijā var atšķirties

Uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošana katrā konkrētajā situācijā var atšķirties

Jautājums. Uzņēmums realizē preci klientiem sadarbībā ar līzinga kompāniju un ir noslēgts līgums par atpakaļpirkšanas garantiju gadījumā, ja klients nespēj pildīt saistības. Iestājoties šim gadījumam, līzinga kompānija mums iesniedz cesijas līgumu ar apmaksājamo summu, ko uz to brīdi nav samaksājis klients par viņam izrakstītajiem rēķiniem un turpmākos rēķinus izraksta mums. Vai apmaksātās cesijas summas saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) likumu ir ar saimniecisko darbību saistītie izdevumi? Ja nē, tad vai tie jāuzrāda deklarācijas 3.rindā ar koeficientu 1,5 ?

 

Atbildi sagatavojis Valsts ieņēmumu dienests.

 

Likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 8.panta 7.punkts nosaka, ka Valsts ieņēmumu dienests konsultē nodokļu maksātājus nodokļu normatīvo aktu piemērošanas jautājumos, kuri attiecas uz konkrēto nodokļu maksātāju un radušies šī maksātāja ar nodokli apliekamo darījumu rezultātā.

Sniedzot konsultācijas, Valsts ieņēmumu dienests izvērtē konkrētā nodokļu maksātāja iesniegumā sniegto informāciju, izskata iesniegumam pievienotos dokumentus, kā arī izvērtē citu informāciju, kas ir būtiska atbildes sniegšanā.

Izvērtējot iesniegumā sniegto informāciju, secinām, ka tā nerada skaidru priekšstatu par darījumu būtību, informācija par veiktajiem darījumiem ir vispārīga un nav pietiekama konkrētas atbildes sniegšanai.

Vēršam uzmanību, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošana katrā konkrētajā situācijā var atšķirties. Tādējādi, lai varētu sniegt atbildi pēc būtības, būtu jāiesniedz situācijas detalizēts apraksts, jāiesniedz līgumu, rēķinu un citu attaisnojuma dokumentu kopijas.

 

REDAKCIJAS PIEBILDE

Vēršam portāla lasītāju uzmanību, ka vairākkārt esam saņēmuši Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku atbildi, ka pēc iesūtītā jautājuma nav iespējams sniegt atbildi uz jautājumu, jo jautājumā ietvertā informācija ir nepilnīga, lai varētu dot nekļūdīgu, precīzu padomu. Tāpēc sarežģītāku situāciju gadījumā iesakām vērsties personīgi pie nodokļu konsultanta VID.

Iesūtot jautājumus portālam, jārēķinās, ka mēs tos pāradresējam vai nu VID, vai citiem nodokļu konsultantiem, vai juristam, atkarībā no jautājuma specifikas. Atbildi publicējam tad, kad esam saņēmuši konsultanta vai jurista rakstisku izklāstu. Līdz ar to jārēķinās, ka paies laiks līdz atbildes saņemšanai.

Pieredze liecina, ka iesūtītie jautājumi ir pietiekami komplicēti, jo portāla auditorija ir zinoša un kompetenta, tāpēc retais jautājums šķiet viegli un operatīvi atbildāms.  Taču esam pateicīgi par šiem “grūtajiem” jautājumiem, jo speciālistu sniegtās atbildes dažkārt ir noderīgas plašam lasītāju lokam.

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jautājums. Uzņēmums realizē preci klientiem sadarbībā ar līzinga kompāniju un ir noslēgts līgums par atpakaļpirkšanas garantiju gadījumā, ja klients nespēj pildīt saistības. Iestājoties šim gadījumam, līzinga kompānija mums iesniedz cesijas līgumu ar apmaksājamo summu, ko uz to brīdi nav samaksājis klients par viņam izrakstītajiem rēķiniem un turpmākos rēķinus izraksta mums. Vai apmaksātās cesijas summas saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) likumu ir ar saimniecisko darbību saistītie izdevumi? Ja nē, tad vai tie jāuzrāda deklarācijas 3.rindā ar koeficientu 1,5 ?   Atbildi sagatavojis Valsts ieņēmumu dienests.   Likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu" 8.panta 7.punkts nosaka, ka Valsts ieņēmumu dienests konsultē nodokļu maksātājus nodokļu normatīvo aktu piemērošanas jautājumos, kuri attiecas uz konkrēto nodokļu maksātāju un radušies šī maksātāja ar nodokli apliekamo darījumu rezultātā. Sniedzot konsultācijas, Valsts ieņēmumu dienests izvērtē konkrētā nodokļu maksātāja iesniegumā sniegto informāciju, izskata iesniegumam pievienotos dokumentus, kā arī izvērtē citu informāciju, kas ir būtiska atbildes sniegšanā. Izvērtējot iesniegumā sniegto informāciju, secinām, ka tā nerada skaidru priekšstatu par darījumu būtību, informācija par veiktajiem darījumiem ir vispārīga un nav pietiekama konkrētas atbildes sniegšanai. Vēršam uzmanību, ka uzņēmumu ienākuma nodokļa piemērošana katrā konkrētajā situācijā var atšķirties. Tādējādi, lai varētu sniegt atbildi pēc būtības, būtu jāiesniedz situācijas detalizēts apraksts, jāiesniedz līgumu, rēķinu un citu attaisnojuma dokumentu kopijas.   REDAKCIJAS PIEBILDE Vēršam portāla lasītāju uzmanību, ka vairākkārt esam saņēmuši Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku atbildi, ka pēc iesūtītā jautājuma nav iespējams sniegt atbildi uz jautājumu, jo jautājumā ietvertā informācija ir nepilnīga, lai varētu dot nekļūdīgu, precīzu padomu. Tāpēc sarežģītāku situāciju gadījumā iesakām vērsties personīgi pie nodokļu konsultanta VID. Iesūtot jautājumus portālam, jārēķinās, ka mēs tos pāradresējam vai nu VID, vai citiem nodokļu konsultantiem, vai juristam, atkarībā no jautājuma specifikas. Atbildi publicējam tad, kad esam saņēmuši konsultanta vai jurista rakstisku izklāstu. Līdz ar to jārēķinās, ka paies laiks līdz atbildes saņemšanai. Pieredze liecina, ka iesūtītie jautājumi ir pietiekami komplicēti, jo portāla auditorija ir zinoša un kompetenta, tāpēc retais jautājums šķiet viegli un operatīvi atbildāms.  Taču esam pateicīgi par šiem "grūtajiem" jautājumiem, jo speciālistu sniegtās atbildes dažkārt ir noderīgas plašam lasītāju lokam.