0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASValsts prezidents Saeimai atgriež otrreizējai caurlūkošanai divus likumus

Valsts prezidents Saeimai atgriež otrreizējai caurlūkošanai divus likumus

Valsts prezidents Andris Bērziņš nolēmis neizsludināt Saeimas iepriekš pieņemtos likumus „Grozījumi Civilprocesa likumā” un „Grozījumi Zinātniskās darbības likumā” un piektdien, 22.februārī, atgriezis tos Saeimai otrreizējai caurlūkošanai. Zinātniskās darbības likuma grozījumus, kas paredz valsts drošības iestādēm tiesības likt zinātniekiem pārtraukt zinātniskos pētījumus vai izslēgt zinātnisko iestādi no zinātnisko institūciju reģistra, ja, viņuprāt, to darbība apdraud valsts nacionālo drošību, prezidents uzskata par zinātniskās jaunrades brīvības apdraudējumu, pamatojot savu nostāju vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai. Savukārt vēstulē par grozījumiem Civilprocesa likumā, kuri paredz vairākus pasākumus reiderisma ierobežošanai, prezidents norāda, ka pirms šo grozījumu pieņemšanas būtu nepieciešams veikt detalizētāku to analīzi, uzklausot tiesu varas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts prezidents Andris Bērziņš nolēmis neizsludināt Saeimas iepriekš pieņemtos likumus „Grozījumi Civilprocesa likumā” un „Grozījumi Zinātniskās darbības likumā” un piektdien, 22.februārī, atgriezis tos Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

Zinātniskās darbības likuma grozījumus, kas paredz valsts drošības iestādēm tiesības likt zinātniekiem pārtraukt zinātniskos pētījumus vai izslēgt zinātnisko iestādi no zinātnisko institūciju reģistra, ja, viņuprāt, to darbība apdraud valsts nacionālo drošību, prezidents uzskata par zinātniskās jaunrades brīvības apdraudējumu, pamatojot savu nostāju vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai.

Savukārt vēstulē par grozījumiem Civilprocesa likumā, kuri paredz vairākus pasākumus reiderisma ierobežošanai, prezidents norāda, ka pirms šo grozījumu pieņemšanas būtu nepieciešams veikt detalizētāku to analīzi, uzklausot tiesu varas viedokli. Īpaši strīdīgs ir grozījumos paredzētais, ka visas lietas par akcionāru sapulču lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem būs jāizskata Jelgavas pilsētas tiesai, kas varētu radīt pārlieku šīs tiesas noslodzi.

Prezidents nolēmis izsludināt likumu „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, kurā ietverts tiesiskais regulējums televīzijas programmu zemes apraides ciparformātā nodrošināšanai no 2014.gada 1.janvāra.  Šo likumu apšaubīja SIA „Hannu Digital”, kas aicināja vērtēt pieņemto grozījumu atbilstību Eiropas Savienības tiesiskajam regulējumam attiecībā uz valsts atbalsta piešķiršanu un pakalpojumu brīvības principa īstenošanu. Uzklausot otrreizējās caurlūkošanas lūguma izskatīšanai veltītajā sanāksmē atbildīgo institūciju pārstāvju viedokļus, netika gūts apstiprinājums tam, ka minētais regulējums nebūtu pietiekami izvērtēts un būtu vērtējams kā neatbilstošs Eiropas Savienības tiesiskajam regulējumam, informē Valsts prezidents.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: