0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIVID informē par sūtījumiem no valstīm, kas neietilpst ES

VID informē par sūtījumiem no valstīm, kas neietilpst ES

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka no 2021. gada 1. jūlija  Latvijā, tāpat kā pārējās Eiropas Savienības  (ES) dalībvalstīs, tiks atcelta atbrīvojuma no pievienotās vērtības nodokļa ( PVN) piemērošana precēm komerciālos sūtījumos. Pašlaik PVN nav jāmaksā par precēm sūtījumā, kas  tiek saņemts no valsts ārpus ES, ja to vērtība nepārsniedz 22 EUR. Stājoties spēkā grozījumiem ES normatīvajos aktos, par visiem sūtījumiem, kas tiks saņemti no valstīm ārpus ES, neatkarīgi no sūtījuma vērtības un neatkarīgi no tā, vai saņēmējs būs  fiziska, vai juridiska persona, būs jānoformē  importa muitas deklarācija. PVN par precēm būs jāmaksā, jau sākot ar pirmo centu. Lai nodrošinātu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka no 2021. gada 1. jūlija  Latvijā, tāpat kā pārējās Eiropas Savienības  (ES) dalībvalstīs, tiks atcelta atbrīvojuma no pievienotās vērtības nodokļa ( PVN) piemērošana precēm komerciālos sūtījumos. Pašlaik PVN nav jāmaksā par precēm sūtījumā, kas  tiek saņemts no valsts ārpus ES, ja to vērtība nepārsniedz 22 EUR. Stājoties spēkā grozījumiem ES normatīvajos aktos, par visiem sūtījumiem, kas tiks saņemti no valstīm ārpus ES, neatkarīgi no sūtījuma vērtības un neatkarīgi no tā, vai saņēmējs būs  fiziska, vai juridiska persona, būs jānoformē  importa muitas deklarācija. PVN par precēm būs jāmaksā, jau sākot ar pirmo centu.

Lai nodrošinātu ES normatīvo aktu prasību ieviešanu, Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS) papildus esošajām importa muitas deklarācijām (standarta importa muitas deklarācija, importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem) tiks ieviests jauns importa muitas deklarācijas veids – Importa muitas deklarācija pirkumiem līdz 150 EUR. Šī deklarācija būs jānoformē un jāiesniedz muitā šādos gadījumos:

  • ja preču vērtība sūtījumā nepārsniegs 150 EUR (bez piegādes izdevumiem);
  • ja sūtījumā nebūs  akcīzes preču;
  • ja uz sūtījumā esošajām precēm neattieksies ierobežojumi vai aizliegumi.

Juridiskām personām jaunā veida deklarācijas – Importa muitas deklarācija pirkumiem līdz 150 EUR – iesniegšana EMDAS tiks nodrošināta, izmantojot programmisko saskarni, t.i. pārņemot datus no klienta sistēmas uz EMDAS.

VID atkārtoti aicina juridiskās personas, kuras plāno nākotnē veikt nelielas vērtības sūtījumu atmuitošanu,  izstrādāt savas informācijas sistēmas  vai veikt to pielāgošanu, lai nodrošinātu nepieciešamo sasaisti ar EMDAS.

VID mājaslapas sadaļā Muita - Elektroniskā muitas datu apstrādes sistēma (EMDAS) -  Kā lietot EMDAS, atvērumā “Programmiskās saskarnes lietotāja rokasgrāmata” ir pieejama papildināta lietotāja rokasgrāmata “Importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem (IKS PS H7). Programmiskā saskarne”.

Savukārt privātpersonām, tāpat kā pašlaik, būs iespēja vai nu pašām elektroniski aizpildīt vienkāršoto importa muitas deklarāciju par precēm pasta sūtījumos, vai arī pilnvarot pārstāvi muitā, kas sniedz ar muitas formalitāšu kārtošanu saistītus pakalpojumus.

Tāpat VID vērš uzmanību, ka 2020. gada 9. novembrī  Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī (Nr. L373/1) ir publicēta  Eiropas Komisijas 2020. gada 7. novembra Īstenošanas regula Nr.2020/1646 par tirdzniecības politikas pasākumiem attiecībā uz konkrētiem ražojumiem no Amerikas Savienotajām Valstīm pēc tirdzniecības strīda izskatīšanas saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas Vienošanos par strīdu izšķiršanu, kas nosaka papildu muitas nodokļu piemērošanu šīs regulas I un II pielikumā uzskaitīto ASV izcelsmes ražojumu (piemēram, gaisa kuģu, siera, biezpiena, šokolādes un šokolādes izstrādājumu, alkoholisko dzērienu, augu eļļas, kāpurķēžu traktoru, speciālo transportlīdzekļu, biljarda un video spēļu, trenažieru, dzīvu dekoratīvo zivju u.c.) importam Eiropas Savienībā. Regula stājas spēkā 2020. gada 10. novembrī.

Minētās regulas  3. pants nosaka, ka papildu nodokli neattiecina uz tiem pielikumos uzskaitītajiem ražojumiem, kuriem pirms šīs regulas spēkā stāšanās dienas ir izdota importa licence ar atbrīvojumu no nodokļiem vai to samazinājumu un par  kuriem importētāji var pierādīt, ka tie ir eksportēti no ASV uz Savienību pirms papildu muitas nodokļa piemērošanas dienas šim ražojumam.
Kontaktinformācija: eCustoms@vid.gov.lv

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: