
No 26. marta ikviens var izvēlēties savu talkas veidu, atrast savu talkas vietu un piereģistrēt to vietnes talkas.lv sadaļā “Kartes – Lielā Talka 2025”. Kopā ar ģimeni, kolēģiem, draugiem laiks izlemt par kādu no dažādiem talku veidiem, kurā vēlaties piedalīties – tā var būt gan atkritumu savākšana, gan koku, košumkrūmu, puķu dobju stādīšana, ūdenstilpņu tīrīšana un ainavu labiekārtošanā, pagalmu talkas, digitālās vai kultūras talkas. Aicinām talkas vietas reģistrēt arī tos, kas vēlas doties SOLO talkā.
Lielās Talkas organizatore Vita Jaunzeme aicina ikvienu iet dabā un sadzirdēt tās vajadzības: “Talka ir vissirsnīgākais notikums, kurā mēs varam izrādīt savu mīlestību un pateicību dabai. Šādā intensīvā gadsimtā, kurā dzīvojam, esam attīstījuši savas komunikācijas prasmes, bet nereti esam piemirsuši komunikāciju ar dabu. Lai sadzirdētu dabu, nepieciešams iekšējs miers.
Viens no jaunievedumiem Lielajā Talkā ir digitālā talka. Vineta Sprugaine, Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas vadītāja, izklāsta tās būtību: “Ņemot vērā pieaugošo datu apjomu pasaulē, kuru glabāšanai nepieciešami apjomīgi datu centri un iespaidīgs enerģijas patēriņš, LVRTC pērn noslēdza sadarbības līgumu ar Lielo Talku. Gada laikā esam aktualizējuši digitālo atkritumu mazināšanas nepieciešamību dažādās auditorijās, aicinot iestādes un organizācijas izvērtēt savus digitālos paradumus un arī apzināt, kas būtu maināms ikdienas rīcībās.”
Viens no šī gada Lielās Talkas mērķiem ir kopā ar pašvaldībām un plašāku sabiedrību radīt pieteikumu par talku tradīcijas iesniegšanu Latvijas nemateriālās kultūras mantojuma sarakstam. Atgādinām, ka ikvienam ir iespēja pieteikt savu talkas stāstu www.talkas.lv sadaļā “Dalies ar savu talkas stāstu!”, kas tiks pievienots oficiālajam pieteikumam.