0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIAkcīzes preču nekomerciālai ievešanai periodu varētu pagarināt līdz 30 dienām

Akcīzes preču nekomerciālai ievešanai periodu varētu pagarināt līdz 30 dienām

Finanšu ministrija

Ministru kabinets (MK) 14. jūnijā izskatīja grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli". Ņemot vērā šā brīža situāciju, kad Krievija ir izraisījusi karu un iebrukusi Ukrainā, steidzami ir nepieciešams mainīt kārtību attiecībā uz fizisko personu pārvietošanos pāri Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežai, lai tur iegādātos tabakas izstrādājumus, alkoholiskos dzērienus un degvielu savam patēriņam un, atgriežoties Latvijā, par šīm precēm piemērotu nodokļu atbrīvojumu. Lai mazinātu fizisko personu pārvietošanos, ir paredzēts palielināt laika periodu no septiņām dienām uz 30 dienām, kura laikā fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai iegādāto akcīzes preču ievešanu neuzskata par…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: I. Kubliņš

Ministru kabinets (MK) 14. jūnijā izskatīja grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli". Ņemot vērā šā brīža situāciju, kad Krievija ir izraisījusi karu un iebrukusi Ukrainā, steidzami ir nepieciešams mainīt kārtību attiecībā uz fizisko personu pārvietošanos pāri Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas robežai, lai tur iegādātos tabakas izstrādājumus, alkoholiskos dzērienus un degvielu savam patēriņam un, atgriežoties Latvijā, par šīm precēm piemērotu nodokļu atbrīvojumu.

Lai mazinātu fizisko personu pārvietošanos, ir paredzēts palielināt laika periodu no septiņām dienām uz 30 dienām, kura laikā fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai iegādāto akcīzes preču ievešanu neuzskata par komerciālu un attiecīgi ir piemērojams atbrīvojums no nodokļiem. Tā kā šāds ierobežojums, ņemot vērā aktuālo situāciju, ir jāievieš pēc iespējas ātrāk, likumprojektu ir paredzēts virzīt steidzamības kārtībā.

Likumprojektā tiek paredzēts deleģējums MK noteikt gadījumus, kad uz autoceļa izveidotajā robežšķērsošanas vietā aizpilda un iesniedz akcīzes preču pārvietošanas paziņojumu par atsevišķām akcīzes precēm, kuras fiziskā persona pārvieto personīgajā bagāžā. Tāpat MK noteiks gadījumus, kad komerciālā transportlīdzekļa vadītāju uzskata par pārvadātāja pārstāvi attiecībā uz atsevišķām akcīzes preču pārvietošanas paziņojumā norādāmajām ziņām.

Likumprojektu vēl skatīs Saeima. Plānots, ka tas stāsies spēkā pēc izsludināšanas.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: