0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSAr vārdu, uzvārdu un parakstu nav pietiekami, lai konstatētu strukturētu personas datu kopuma apstrādi

Ar vārdu, uzvārdu un parakstu nav pietiekami, lai konstatētu strukturētu personas datu kopuma apstrādi

Pēc Datu valsts inspekcijas informācijas

Vai saraksts, kurā minēti personu vārdi un uzvārdi un attiecīgi pret katru vārdu ir veikts personas paraksts, ir uzskatāms par personas datu apstrādi? Vai pārkāpts datu aizsardzības regulējums, ja sarakstā ir minēti arī nepilngadīgo personu vārdi? Uz šādu jautājumu atbildi sniegusi Administratīvās rajona tiesa. Datu valsts inspekcijā (turpmāk - Inspekcija) ar iesniegumu vērsās persona, norādot, ka pirmsskolas izglītības iestādes telpās publiski ir pieejama mape, kurā ir ietverti visu bērnu un vecāku vārdi, uzvārdi un vecāka paraksts. Sūdzības iesniedzējs uzskatīja, ka, iespējams, tiek veikta nelikumīga datu apstrāde. Inspekcija iesniedzējam paskaidroja, ka konkrētajā gadījumā…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Ksenia Chernaya, https://www.pexels.com

Vai saraksts, kurā minēti personu vārdi un uzvārdi un attiecīgi pret katru vārdu ir veikts personas paraksts, ir uzskatāms par personas datu apstrādi? Vai pārkāpts datu aizsardzības regulējums, ja sarakstā ir minēti arī nepilngadīgo personu vārdi? Uz šādu jautājumu atbildi sniegusi Administratīvās rajona tiesa.

Datu valsts inspekcijā (turpmāk - Inspekcija) ar iesniegumu vērsās persona, norādot, ka pirmsskolas izglītības iestādes telpās publiski ir pieejama mape, kurā ir ietverti visu bērnu un vecāku vārdi, uzvārdi un vecāka paraksts. Sūdzības iesniedzējs uzskatīja, ka, iespējams, tiek veikta nelikumīga datu apstrāde.

Inspekcija iesniedzējam paskaidroja, ka konkrētajā gadījumā attiecībā uz mapes pieejamību citiem pirmsskolas izglītības iestādes apmeklētājiem netiek veikta iesniedzēja personas datu automatizēta apstrāde, kā arī nav konstatējams, ka apstrādātie personas dati veidotu daļu no kartotēkas vai ir paredzēti, lai veidotu daļu no kartotēkas. Saraksta veidošana un iespēja bērnu vecākiem noteiktā brīdī, piemēram, parakstoties sarakstā par izglītības iestādes iekšējo noteikumu ievērošanu, redzēt citu bērnu un vecāku vārdu, uzvārdu un parakstu, neietilpst Datu regulas1 materiālās darbības tvērumā. Un kaut arī šāda informācija ietver personas datus, tā nebūtu uzskatāma par tādu personas datu apstrādi, kas radītu personai papildu risku viņa privātumam vai citādi aizskartu šo personu tiesības.

Tā kā šajā gadījumā netika konstatēts Datu regulas materiālās darbības jomas tvērums, Inspekcija nebija kompetenta vērtēt iespējamo personas datu apstrādes pārkāpumu.

Iesniedzējs pārsūdzēja Inspekcijas lēmumu tiesā, kur ar Administratīvās rajona tiesas spriedumu tika atzīts, ka Inspekcijas lēmums ir tiesisks un pamatots, savukārt iesniedzēja sūdzība – noraidāma.

Tiesa cita starpā norādīja, ka ar personas vārdu, uzvārdu un parakstu kā identifikatora pieejamību nav pietiekami, lai konstatētu strukturētu personas datu kopuma apstrādi, tādējādi nekonstatējot, ka personas dati veidotu daļu no kartotēkas.

Tāpat arī tiesa atzina, ka izglītības iestāde ir publiska vide, kurā cilvēks nav izolēts no citu cilvēku ietekmes; datu aizsardzība nav absolūta, jo līdz zināmai robežai datu aizsardzība jālīdzsvaro ar citām pašas personas pamattiesībām, piemēram, tiesībām uz izglītību.

Ar Datu valsts inspekcijas 2022. gada pārskatu var iepazīties šeit.

Lasiet arī:

1 Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula)