0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIAtbalstīti grozījumi PVN likumā

Atbalstīti grozījumi PVN likumā

Saeima ceturtdien, 21.jūlijā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”, kas vērsti uz uzņēmējdarbības vienkāršošanu un nodokļa izkrāpšanas mazināšanu. Turpmāk metāllūžņu piegādēm tiks noteikta reversā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanas kārtība, informē Saeimas Preses dienests. „Reversā nodokļa kārtība metāllūžņu piegādēm tiek piemērota, lai mazinātu iespēju no valsts izkrāpt PVN,” norāda Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs. Viņš atgādina, ka šāda kārtība jau vairāk nekā desmit gadus tiek piemērota kokmateriālu piegādēm un ir attaisnojusies, lai ierobežotu fiktīvu uzņēmumu darbību. Likums nosaka, ka par iekšzemē veiktajiem darījumiem ar metāllūžņiem PVN aprēķinās un valsts budžetā maksās metāllūžņu pircējs vai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Saeima ceturtdien, 21.jūlijā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par pievienotās vērtības nodokli”, kas vērsti uz uzņēmējdarbības vienkāršošanu un nodokļa izkrāpšanas mazināšanu. Turpmāk metāllūžņu piegādēm tiks noteikta reversā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanas kārtība, informē Saeimas Preses dienests.

„Reversā nodokļa kārtība metāllūžņu piegādēm tiek piemērota, lai mazinātu iespēju no valsts izkrāpt PVN,” norāda Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs. Viņš atgādina, ka šāda kārtība jau vairāk nekā desmit gadus tiek piemērota kokmateriālu piegādēm un ir attaisnojusies, lai ierobežotu fiktīvu uzņēmumu darbību.

Likums nosaka, ka par iekšzemē veiktajiem darījumiem ar metāllūžņiem PVN aprēķinās un valsts budžetā maksās metāllūžņu pircējs vai ar metāllūžņu piegādi saistīto pakalpojumu saņēmējs. Valsts ieņēmumu dienests 30 dienu laikā atmaksās apliekamajai personai, kura piemēro reverso PVN maksāšanas kārtību, pārmaksāto nodokļa summu, kas taksācijas periodā būs izveidojusies par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem.

Tāpat izmaiņas paredz, ka no PVN atbrīvoti pasta pakalpojumi, ko piedāvā universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, kā arī tādu vēstuļu sūtījumu savākšana, šķirošana, pārvadāšana un piegāde, kuru svars nepārsniedz divus kilogramus. Atbrīvojumu no PVN turpmāk piemēros arī tādu pasta paku sūtījumiem, kuru svars nepārsniedz 10 kilogramus. Grozījumi skar arī koksnes tirdzniecību, mainot kokmateriālu reversā pievienotās vērtības nodokļa piemērošanas kārtību.

Grozījumi likumā „Par pievienotās vērtības nodokli” stāsies spēkā 2011.gada 1.oktobrī.

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: