Bilances aprīļa jeb 2013. gada 7. numurā lasiet

(0)

NODOKĻI

Aktualitātes nodokļu pretizvairīšanās normu piemērošanā

No 2012. gada 26. jūlija ir spēkā jauna saimnieciskās darbības apturēšanas kārtība, kas ir reglamentēta likuma „Par nodokļiem un nodevām” 34.1 pantā. Kaut faktiski Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) sācis aktīvi piemērot jaunu regulējumu no 2012. gada oktobra, ir pagājis jau pietiekami ilgs laiks, lai izdarītu secinājumus par jaunu normu lietderīgumu un efektivitāti, kā arī noteiktu raksturīgākas pazīmes, kurām atbilst nodokļu maksātājs, kam VID apturējis saimniecisko darbību, jeb, citiem vārdiem, kādi ir biežākie pārkāpumi, par kuriem tā tiek apturēta. Ir arī pārkāpumi, par kuriem var uzņēmuma vadītājiem atņemt tiesības ieņemt konkrētus amatus. Gana biedējoši… Par to visu lasiet Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Juridiskās daļas vadītājas EDĪTES SILOVAS rakstā BILANCEI.


DARBA SAMAKSA

Kā veidot atalgojuma sistēmu savā uzņēmumā vai iestādē

Atalgojuma noteikšana ražošanas vadītājam vai algu budžeta apstiprināšana nākamajam gadam, vai labāku mērķu izpildes veicināšana vadītājiem ir īpašs izaicinājums, it sevišķi, ja vadītājs nāk no citas nozares, ja stājies amatā tikai pirms pāris mēnešiem, vai vadītājam, kurš ir paaugstināts vadītāja pozīcijā, pateicoties saviem kā labākā eksperta rezultātiem, bet kurš vēl ir savu vadības spēju pilnveidošanas procesā. Darbā ar šiem un līdzīgiem jautājumiem palīdzību var sniegt un laika patēriņu samazināt iepriekš izstrādāta atalgojuma sistēma. Šajā rakstā par to, kādu atalgojuma sistēmu veidot, kā to darīt un kādi ir labākie ieteikumi, kā arī – kuras ir progresīvākās metodes, lai uzņēmums sasniegtu savus izvirzītos mērķus. Tātad BILANCE piedāvā SIA Fontes vadības konsultācijas valdes locekles INGAS GLEIZDĀNES un SIA Fontes vadības konsultācijas konsultantes INESES ZEPAS rakstu par patlaban ļoti aktuālu tematu daudzās darbavietās, jo labi speciālisti arvien grūtāk rodami un esošo noturēšana arī prasa rūpes. Kā izveidot tādu atalgojuma sistēmu, lai vizi uzņēmumā vai iestādē strādātu ar prieku? Sakāt, nereāli…?

 

GRĀMATVEDĪBA

Darba devējiem jauni pienākumi darba ņēmēju valsts obligātajā sociālajā apdrošināšanā

Par Latvijā nodarbināto darba ņēmēju valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanu rūpējas darba devējs. Darba devējs reģistrē darbiniekus valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (turpmāk – sociālās iemaksas) veikšanas un sekojoši arī pakalpojumu saņemšanas vajadzībām, kā arī iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā ziņojumus par darba ņēmēju darba ienākumiem un sociālajām iemaksām. Šogad stājas spēkā grozījumi gan likumā „Par valsts sociālo apdrošināšanu”, gan Ministru kabineta 2010. gada 7. septembra noteikumos Nr. 827 „Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli” (turpmāk – MK noteikumi Nr. 827), kas reglamentē darba devēju atskaišu – ziņojumu un ziņu par darba ņēmējiem – iesniegšanas termiņus Valsts ieņēmumu dienestā, tajās norādāmo informāciju un labošanas kārtību. Ir normas, kas stājušās spēkā iepriekš, ir norma, kas stājās spēkā šā gada 1. martā, un ir normas, kas stāsies spēkā 2013. gada 1. jūlijā. Tās jāielāgo un jāņem vērā. BILANCE piedāvā ļoti aktuālu Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Fizisko personu tiešo nodokļu metodikas daļas vadītājas BAIBAS LINDES rakstu.


GRĀMATVEDĪBA

Eiro ieviešana: kas jāņem vērā, kam un kā jāgatavojas

2014. gada 1. janvārī ierastos latus nomainīs eiro. Ko tas nozīmē uzņēmējiem? Kam ir jāpievērš uzmanība jau patlaban? Liela daļa publikāciju būtībā atstāsta Eiro ieviešanas kārtības likuma (turpmāk tekstā EIKL) normas, bet, iedziļinoties likumdošanas normu būtībā, kļūst skaidrs, ka process nav nemaz tik «nesāpīgs» un tam jāsāk gatavoties jau tagad. Šajā rakstā: kas mūs sagaida un kā tam sagatavoties. ISO sertificēto grāmatvežu asociācijas izpilddirektores, SIA Tilde grāmatvedības sistēmu analītiķes ANDAS ZIEMELES raksta 1. daļa.

GRĀMATVEDĪBA

Kā taisnīgi aprēķināt mēneša vidējo izpeļņu

Vai bieži grāmatveži sastopas ar mēneša vidējās izpeļņas noteikšanu?

Darba likumā ir minēti vairāki panti, kas nosaka darba devēja pienākumu izmaksāt darbiniekam tieši mēneša vidējo izpeļņu. Tomēr visbiežāk tās ir situācijas, kas minētas Darba likuma 112. pantā. Gribu pievērst uzmanību svaigam tiesu prakses gadījumam – atlaista no darba grāmatvede, kurai atlaišanas pabalsts aprēķināts nepareizi… Praktiskās grāmatvedības speciāliste MAIJA GREBENKO BILANCEI atkal sagatavojusi aktuālu un lietpratīgu rakstu, kas jums ikdienā noderēs.

 

Numurā

  • BILANCES ZELTA komplekta abonentiem ļoti laba dāvana – KPMG BALTICS SIA partneres, zvērinātas revidentes ARMINES MOVSISJANAS sagatavotais pielikums „Problemātiskākie jautājumi konsolidēto gada paŗskatu sagatavošanā: jauniegādāto sabiedrību uzskaite
  • Nekustamo īpašumu kopīpašnieku pilnvaroto personu izrakstītie rēķini – kā tos uzskaitīt un uzrādīt PVN deklarācijā.Grāmatvedības pakalpojumus sbiedzošā uzņēmuma Commercial Experts.lv grāmatvedes JUNNAS DRAGUŅEVIČAS raksts.
  • Ekonomikai uzplaukstot, mikrouzņēmumu nodoklis raisa diskusijas. Žurnālistes AIGAS PELANES, Latvijas Radio, raksts.
  • NO MŪSU PUSES. Grāmatvede – uzņēmuma sirdsapziņa. Portāla www.plz.lv redaktora IKARA KUBLIŅA intervija ar SIA Arco Real Estate galveno grāmatvedi NATĀLIJU NIKOĻENKO.
  • LID – 20. „Ja pašvaldībām turpinās darīt paŗi, kandidēšu uz Saeimu”.  www.plz.lv redaktora IKARA KUBLIŅA intervija ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieku MĀRI KUČINSKI.
  • Valsts ieņēmumu dienesta atbildes uz jautājumiem par PVN. INGAS ANTIPOVAS raksts.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)