0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSDarba devējam būs jāsniedz precīzākas ziņas par darbinieku

Darba devējam būs jāsniedz precīzākas ziņas par darbinieku

Darba devējam, iesniedzot ziņojumus par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, turpmāk būs jāsniedz precīzākas ziņas par darbinieku - to paredz otrdien, 19.februārī, valdībā apstiprinātais noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 7.septembra noteikumos Nr.827 "Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli"". Līdz ar to darba devējam, tai skaitā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam, katru darbinieku reģistrējot Valsts ieņēmumu dienestā (VID), būs jānorāda darbinieka profesijas kods atbilstoši Profesiju klasifikatoram. Ja mainīsies darbinieka profesija, VID būs jāiesniedz jaunais darbinieka profesijas kods. Līdz šim šāda informācija darba devējam nebija jāsniedz. Tāpat darba…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

2 KOMENTĀRI

Pierakstīties
Paziņot par
2 Komentāri
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Teodors.zvirgzdins@inbox.lv
teodors.z***@inbox.lv
8 gadi atpakaļ

Pārsvarā mikrouzņēmumi izveidoti, lai nebūtu jāmaksā nodokļi. Tiek nodarbināti tie paši darbinieki, darbavietas no šī pasākuma būtiski nepalielinās.

***
***
8 gadi atpakaļ

Ja izvērsīs cīņu pret mikrouzņēmumiem, tie atkal aizies tā saucamajā pelēkajā zonā. Visus nevar likt vienā maisā- ir godīgi nodokļu maksātāji, kas reģ.kā MUN , jo pilno nodokļu slogu nevar pavilkt, bet MUN ir optimāls variants.

Darba devējam, iesniedzot ziņojumus par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, turpmāk būs jāsniedz precīzākas ziņas par darbinieku – to paredz otrdien, 19.februārī, valdībā apstiprinātais noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 7.septembra noteikumos Nr.827 “Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli””.

Līdz ar to darba devējam, tai skaitā mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam, katru darbinieku reģistrējot Valsts ieņēmumu dienestā (VID), būs jānorāda darbinieka profesijas kods atbilstoši Profesiju klasifikatoram. Ja mainīsies darbinieka profesija, VID būs jāiesniedz jaunais darbinieka profesijas kods. Līdz šim šāda informācija darba devējam nebija jāsniedz.

Tāpat darba devējam VID būs jānorāda darbinieka faktiski nostrādāto stundu skaits mēnesī.

Šādas izmaiņas nepieciešamas, lai VID efektīvāk varētu veikt cīņu pret „aplokšņu algām”. Pilnveidota arī darba ņēmēju darba ienākumu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu precizēšana.

2012.gada jūlijā Latvijā bija 77 404 darba devēji. Papildus 2012.gada 9 mēnešos ir reģistrēti 23 839 mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, kuri jau ir vai var būt potenciālie darba devēji.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: