0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESUzņēmumiem mainās kredītgarantiju saņemšanas nosacījumi

Uzņēmumiem mainās kredītgarantiju saņemšanas nosacījumi

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valdība 16. jūnija pieņēmusi jaunus Ministru kabineta noteikumus  Nr. 383 "Noteikumi par garantijām saimnieciskās darbības veicējiem konkurētspējas uzlabošanai", kas stāsies spēkā 20. jūnijā, aizstās MK noteikumus Nr. 997 "Noteikumi par garantijām komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai" un paredz izmaiņas kredītgarantiju sniegšanā uzņēmumiem. Jaunie noteikumi paredz nelielas izmaiņas saistībā ar garantiju pieejamību tiem uzņēmumiem, kuriem ir nodokļu parādi. Noteikumu Nr. 997 regulējums paredz (paredzēja), ka uzņēmumiem, kuru nodokļu parādi pārsniedz 150 eiro, var kvalificēties atbalstam tikai, ja tiek pagarināts jau iepriekš izsniegtas garantijas termiņš (pirmreizēju garantiju tātad saņemt nevar) un, ja…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Pexels.com

Valdība 16. jūnija pieņēmusi jaunus Ministru kabineta noteikumus  Nr. 383 "Noteikumi par garantijām saimnieciskās darbības veicējiem konkurētspējas uzlabošanai", kas stāsies spēkā 20. jūnijā, aizstās MK noteikumus Nr. 997 "Noteikumi par garantijām komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai" un paredz izmaiņas kredītgarantiju sniegšanā uzņēmumiem.

Jaunie noteikumi paredz nelielas izmaiņas saistībā ar garantiju pieejamību tiem uzņēmumiem, kuriem ir nodokļu parādi. Noteikumu Nr. 997 regulējums paredz (paredzēja), ka uzņēmumiem, kuru nodokļu parādi pārsniedz 150 eiro, var kvalificēties atbalstam tikai, ja tiek pagarināts jau iepriekš izsniegtas garantijas termiņš (pirmreizēju garantiju tātad saņemt nevar) un, ja Valsts ieņēmumu dienests ir izsniedzis uzņēmumam saistību rakstu. Jaunajos noteikumos tiek saglabāts nosacījums par 150 eiro limitu un garantijas termiņa pagarināšanu, bet VID saistību raksta vietā tagad būs nepieciešams, lai VID attiecībā uz uzņēmumu būtu pieņēmis lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi. Tomēr šis punkts, ņemot vērā COVID-19 krīzi, netiks attiecināts uz garantiju pagarinājumiem līdz 2020. gada beigām.

Tāpat noteikumos noteikts, ka garantijas termiņš var tikt pagarināts līdz 15 gadiem - kā informē noteikumu anotācija, līdzšinējā pieredze rāda, ka ir gadījumi, kad kredītiestādes izsniegto aizdevumu atmaksas termiņš tiek pagarināts līdz 15 gadiem. Turpmāk, nepagarinot garantijas termiņu, kredītiestāde varēs uzreiz iesniegt paziņojumu par garantijas gadījumu un pieprasīt kompensāciju.

Salīdzinājumā ar līdzšinējo regulējumu, kas paredzēja, ka garantijas var saņemt tikai komersanti, jaunie noteikumi paredz, ka tās varēs saņemt saimnieciskās darbības veicēji - juridiskas personas, tādējādi paverot iespēju garantiju saņemšanai arī biedrībām un nodibinājumiem.

Noteikumi arī paredz palielināt kopējo aizdevumu garantijas pasākumam pieejamo finansējumu par piecarpus miljoniem eiro, no kuriem viens miljons tiks piešķirts mikrokreditēšanas un starta aizdevumu pasākumam, lai nodrošinātu finansējuma pieejamību inovatīviem komersantiem.