0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSTIRDZNIECĪBAImportētājam būs jāpierāda, ka ievedamie metāla izstrādājumi nesatur Krievijas izcelsmes izejmateriālus

Importētājam būs jāpierāda, ka ievedamie metāla izstrādājumi nesatur Krievijas izcelsmes izejmateriālus

VID informācija

Atbilstoši Regulas (ES) Nr. 833/2014¹  3. g panta d) apakšpunktam no 2023. gada 30. septembra ir aizliegts tieši vai netieši importēt vai pirkt XVII pielikumā uzskaitītos dzelzs un tērauda izstrādājumus, kas pārstrādāti trešā valstī un satur pielikumā uzskaitītos Krievijas izcelsmes dzelzs un tērauda izstrādājumus, brīdina Valsts ieņēmumu dienests. Vēlāks minētā aizlieguma piemērošanas datums Regulas (ES) Nr. 833/2014 XVII pielikumā uzskaitītajiem izstrādājumiem, kas apstrādāti trešā valstī un satur Krievijas izcelsmes tērauda izstrādājumus, noteikts izstrādājumiem ar Kombinētās nomenklatūras (turpmāk – Kombinētā nomenklatūra) kodiem: izstrādājumiem ar KN kodu 7207 11 – no 2024.gada 1.aprīļa; izstrādājumiem ar KN kodiem 7207 12 10 un 7224 90 – no 2024.gada 1.oktobra. Regulas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Atbilstoši Regulas (ES) Nr. 833/2014¹  3. g panta d) apakšpunktam no 2023. gada 30. septembra ir aizliegts tieši vai netieši importēt vai pirkt XVII pielikumā uzskaitītos dzelzs un tērauda izstrādājumus, kas pārstrādāti trešā valstī un satur pielikumā uzskaitītos Krievijas izcelsmes dzelzs un tērauda izstrādājumus, brīdina Valsts ieņēmumu dienests.

Vēlāks minētā aizlieguma piemērošanas datums Regulas (ES) Nr. 833/2014 XVII pielikumā uzskaitītajiem izstrādājumiem, kas apstrādāti trešā valstī un satur Krievijas izcelsmes tērauda izstrādājumus, noteikts izstrādājumiem ar Kombinētās nomenklatūras (turpmāk – Kombinētā nomenklatūra) kodiem:

  • izstrādājumiem ar KN kodu 7207 11 – no 2024.gada 1.aprīļa;
  • izstrādājumiem ar KN kodiem 7207 12 10 un 7224 90 – no 2024.gada 1.oktobra.

Regulas (ES) Nr. 833/2014 3. g panta d) apakšpunkts aizliedz Savienībā importēt vai pirkt produktus, kas pārstrādāti trešajā valstī, izmantojot Krievijas izcelsmes dzelzs un tērauda izejmateriālus. Lai varētu importēt attiecīgās preces, importētājam jāiesniedz dokumenti, kas pierāda, ka importēto dzelzs un tērauda izstrādājumu ražošanā nav izmantoti Krievijas izcelsmes izejmateriāli.

Par pietiekamu dzelzs vai tērauda izejmateriālu izcelsmes valsts pierādījumu uzskata dokumentu Mill test cerificate  (MTC):

  • attiecībā uz pusfabrikātiem jāiesniedz Mill test certificate (MTC), kurā norādīts ražotnes nosaukums, adrese un valsts, kā arī lējuma numurs (heat number), kopā ar produkta KN kodu apakšpozīcijas līmenī (sešciparu kods);
  • attiecībā uz gatavajiem produktiem jāiesniedz Mill test certificate/certificates (MTC), kurā norādīts izejmateriālu (pusfabrikātu) ražotnes nosaukums, adrese un valsts atbilstoši lējuma numuram (heat number), kopā ar produkta KN kodu apakšpozīcijas līmenī (sešciparu kods), kā arī ražotnes nosaukums un adrese, kur attiecīgi tikušas veiktas apstrādes darbības, piemēram, karstā velmēšana, aukstā velmēšana, iegremdēšanas pārklāšanas process, elektrolītiskais metāla pārklājums, metināšana, ekstrahēšana un citi.

MTC sertifikāts ir ražotāja apstiprināts dokuments, ar kuru tas apliecina, ka piegādātie produkti atbilst pasūtījuma prasībām un kurā sniegti testēšanas rezultāti. Lai nodrošinātu izsekojamību, izstrādājumi, uz kuriem attiecas konkrētais sertifikāts, tiek marķēti ar sertifikātā norādīto lējuma numuru.

Pamatotu šaubu gadījumā muitas amatpersonai ir tiesības pieprasīt jebkādus papildu pierādījumus, lai nodrošinātu Regulā (ES) Nr. 833/2014  noteikto ierobežojumu ievērošanu.

No 2023. gada 30. septembra izstrādājumiem, kuros izmantoti visi pārējie (izņemot tos, kuriem noteikts vēlāks piemērošanas termiņš) Regulas (ES) Nr. 833/2014 XVII pielikumā minētie dzelzs vai tērauda izejmateriāli, MTC sertifikātā atbilstoši lējuma numuram Krievija nedrīkst būt norādīta ne kā kausēšanas valsts, ne kā valsts, kurā notikušas tālākas pārstrādes darbības.

Ņemot vērā minēto, Regulas (ES) Nr. 833/2014  XVII pielikumā uzskaitītos dzelzs un tērauda izstrādājumus, kas pārstrādāti trešā valstī un satur XVII pielikumā uzskaitītos Krievijas izcelsmes dzelzs un tērauda izstrādājumus, laist brīvā apgrozībā Eiropas Savienībā no 2023. gada 30. septembra (ar izņēmumiem aizlieguma piemērošanas datumos izstrādājumiem ar KN kodiem 7207 11, 7207 12 10 un 7224 90) ir aizliegts.

--------------

¹ Padomes 2014. gada 31. jūlija Regula (ES) Nr. 833/2014 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar Krievijas darbībām, kas destabilizē situāciju Ukrainā.