0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESIzstrādāti MK noteikumi par kārtību, kādā notiks preču un pakalpojumu cenu paralēlā atspoguļošana eiro ieviešanas laikā

Izstrādāti MK noteikumi par kārtību, kādā notiks preču un pakalpojumu cenu paralēlā atspoguļošana eiro ieviešanas laikā

Nolūkā sniegt iespēju patērētājiem sekot līdzi preču un pakalpojumu cenām trīs mēnešus pirms euro ieviešanas dienas un sešus mēnešus pēc euro ieviešanas dienas cenas precēm un pakalpojumiem būs jānorāda gan latos, gan euro. Ekonomikas ministrija izstrādājusi un ceturtdien, 24.janvārī, starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi grozījumus 1999.gada 18.maija Ministru kabineta noteikumos Nr.178 „Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas”, papildinot tos ar jaunu nodaļu „Preču un pakalpojumu cenu norādīšana euro valūtā paralēlās atspoguļošanas periodā”. Saskaņā ar MK noteikumu projektu, laika periodā no 2013.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 31.decembrim pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem papildus cenu norādīšanai latos būs jānorāda cenas arī euro. Euro valūtā obligāti…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

1 komentārs

Pierakstīties
Paziņot par
1 Komentārs
jaunākie
vecāki populārakie
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Maija Maskal
scin***@ml.lv
8 gadi atpakaļ

Kā no latiem EUR valūtā aprēķinās noteiktās valsts nodevas, soda naudas, neapliekamo minimumu, atvieglojumus utt., kas pagaidām ir noteiktas pārsvarā veselos latos?

Nolūkā sniegt iespēju patērētājiem sekot līdzi preču un pakalpojumu cenām trīs mēnešus pirms euro ieviešanas dienas un sešus mēnešus pēc euro ieviešanas dienas cenas precēm un pakalpojumiem būs jānorāda gan latos, gan euro.

Ekonomikas ministrija izstrādājusi un ceturtdien, 24.janvārī, starpinstitūciju saskaņošanai nodevusi grozījumus 1999.gada 18.maija Ministru kabineta noteikumos Nr.178 „Kārtība, kādā norādāmas preču un pakalpojumu cenas”, papildinot tos ar jaunu nodaļu „Preču un pakalpojumu cenu norādīšana euro valūtā paralēlās atspoguļošanas periodā”.

Saskaņā ar MK noteikumu projektu, laika periodā no 2013.gada 1.oktobra līdz 2013.gada 31.decembrim pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem papildus cenu norādīšanai latos būs jānorāda cenas arī euro. Euro valūtā obligāti būs jānorāda preces vai pakalpojuma galīgā pārdošanas cena (t.i., cena, kādu patērētājam jāmaksā par preci vai pakalpojumu). Pārējo cenu (t.i., noteiktas mērvienības cenu un sākotnējo cenu) norādīšana euro nebūs obligāta, tomēr pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji būs tiesīgi visas cenas norādīt abās valūtās.

Attiecīgi arī laika periodā no 2014.gada 1.janvāra līdz 2014.gada 30.jūnijam papildus cenu norādīšanai euro būs jānorāda cenas arī latos. Latos obligāti būs jānorāda preces vai pakalpojuma galīgā pārdošanas cena. Pārējo cenu norādīšana latos nebūs obligāta, tomēr tirgotāji un pakalpojumu sniedzēji būs tiesīgi visas cenas norādīt abās valūtās.

Paralēlās atspoguļošanas periodā preču un pakalpojumu cenu norādīšana gan latos, gan euro palīdzēs patērētājiem sekot līdzi cenām un aprast ar jauno valūtu, kā arī ļaus sabiedrībai jau laikus sagatavoties norēķinu valūtas maiņai un atvieglos preces vērtības salīdzināšanu euro un latos.

Preču un pakalpojumu cenu norādīšana abās valūtās notiks saskaņā ar oficiālo lata un euro maiņas kursu, strikti ievērojot matemātiskos principus. Šāda prasība par cenu norādīšanu abās valūtās paredzēta, lai nodrošinātu patērētāju tiesību aizsardzību un ierobežotu preču un pakalpojumu cenu spekulatīvu kāpumu, kā arī lai palīdzētu patērētājiem pieņemt uz informāciju balstītu un ekonomiski pamatotu lēmumu.

Noteikumu grozījumi vēl jāakceptē Ministru kabinetā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: