Darbu sāk jauna valdība
Saeimas ārkārtas sēdē 28. maijā tika apstiprināta jauna Andra Kulberga vadītā valdība jeb 43. Ministru kabinets, kurš strādās līdz brīdim, kad pēc 2026. gada 3. oktobrī paredzētajām 15. Saeimas vēlēšanām tiks sastādīts jauns Ministru kabinets. Jaunā valdība apņēmusies koncentrēties uz darbiem, ko var paveikt 14. Saeimas laikā, partneriem vienojoties par konkrētu prioritāri darāmo darbu sarakstu. Par valdības prioritātēm noteikta valsts drošība, tostarp arī drošas vēlēšanu norises nodrošināšana, cīņa pret korupciju un karteļiem, valsts budžeta stabilitāte un efektīva pārvaldība, Latvijas ekonomikas attīstība un konkurētspēja. Tāpat īpaša uzmanība tiks veltīta aktuālajiem jautājumiem veselības, labklājības, demogrāfijas un citās nozarēs. Valdības deklarācija pieejama Ministru kabineta mājaslapā. Tur pieejams arī partiju sadarbības līgums. Aizsardzībai tiks novirzīti 5% no iekšzemes kopprodukta (IKP), mērķtiecīgi attīstot pašmāju militāro industriju un tehnoloģijas kopā ar tuvākajiem sabiedrotajiem. Ministru kabinets turpinās strādāt pie tā, lai paplašinātu NATO sabiedroto klātbūtni Latvijā, kā arī izvērtēs papildu Eiropas Savienības finansējuma novirzīšanu aizsardzībai. Tāpat valdība apņemas arī...