Kā būs jāaizpilda darba devēja ziņojums par 2020. gada decembri?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

(0)

Saistībā ar no nākamā gada gaidāmajām izmaiņām darba devēja ziņojuma iesniegšanas kārtībā, paredzēts īpašs pārejas periods – atsevišķa aizpildīšanas kārtība – darba devēja ziņojumam par 2020. gada decembri. Par šīm izmaiņām seminārā informēja Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu metodikas galvenā inspektore Marija Radzjušonoka.

Darba devēja ziņojums par 2020. gada decembri būs jāiesniedz līdz 2021. gada 17. janvārim. Šajā ziņojumā (kurš  būs pašreizējā formā) pēc vecās (līdzšinējās) kārtības būs jānorāda:

  • 4. ailē – par decembri aprēķināto algu;
  • 5. ailē – no 4. ailē norādītā ienākuma aprēķinātās sociālās iemaksas par decembra algu;
  • 8. ailē – decembrī ieturētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) no decembrī izmaksātā ienākuma.

Savukārt sarakstā “Personas, kuras nav obligāti sociāli apdrošināmas” (veidlapa, kur parasti deklarē no nodokļa atbrīvotās personas vai ārvalstniekus, bet kas tiks speciāli aktualizēta darba devēja ziņojumam par decembri), būs jāaizpilda 1., 2., 3. un 8. aili, 8. ailē norādot IIN, kuru būs jāmaksā pēc jaunās kārtības – tātad IIN no 2021. gada janvārī izmaksātajiem ienākumiem, kurš jāiemaksā vienotajā nodokļu kontā līdz 2021. gada 23. janvārim.

“Tie var būt gadījumi, kad ienākums par decembri tiek izmaksāts, piemēram, 5. vai 10. janvārī. Sanāk, ka par vienu un to pašu darbinieku varētu būt divi ieraksti ar aprēķinu par iedzīvotāju ienākuma nodokli,” skaidro M. Radzjušonoka.

Piemērs

Darba alga par 2020. gada novembri tikusi izmaksāta 9. decembrī, un darba alga par 2020. gada decembri izmaksāta 2021. gada 10. janvārī. Šajā gadījumā darba devēja ziņojumā par 2020. gada decembri (kurš jāiesniedz līdz 17. janvārim) pēc “vecās kārtības” jeb ierastajās ailītēs jānorāda darba ienākuma izmaksas datums, par decembri aprēķināto algu un par to aprēķinātās sociālās iemaksas (4. un 5. aile) un par novembri 9. decembrī izmaksātās algas IIN (8. aile), savukārt pēc jaunās kārtības, sarakstā “Personas, kuras nav obligāti sociāli apdrošināmas”, 8. ailē – IIN, kas aprēķināts 10. janvārī izmaksātajai algai par decembri. IIN, kas norādīts saraksta “Personas, kuras nav obligāti sociāli apdrošināmas” 8. ailē, kā arī sociālās iemaksas no decembra algas jāiemaksā vienotajā nodokļu kontā līdz 23. janvārim.

Lasiet arī:

Izmaiņas darba devēja ziņojumā pēc vienotā konta ieviešanas 2021. gadā

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)