0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIKā būs jāpiemēro UIN par reprezentatīvajiem automobiļiem?

Kā būs jāpiemēro UIN par reprezentatīvajiem automobiļiem?

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā jaunajā nodokļu sistēmā UIN būs piemērojams par reprezentatīvajiem automobiļiem. Sākot ar nākamo gadu, ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamajā bāzē būs jāiekļauj reprezentatīvie automobiļi, turklāt tas attiecas gan uz jauniegādātiem, gan līdz šim uzņēmuma rīcībā esošiem auto. Attiecībā uz "vecajiem" auto tas nozīmējot, ka "šāda reprezentatīvā automobiļa visa atlikusī grāmatvedības vērtība jāiekļauj pirmajā uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā", seminārā sacīja A. Kaļāne. Tāpat deklarācijās jāparādās arī reprezentatīvo auto uzturēšanas izdevumiem. Detalizētāk šīs nianses varētu tikt skaidrotas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Astra Kaļāne

Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne "Bilances Akadēmijas" seminārā "UIN, aktuālās izmaiņas un jaunumi" 29. augustā skaidroja, kā jaunajā nodokļu sistēmā UIN būs piemērojams par reprezentatīvajiem automobiļiem.

Sākot ar nākamo gadu, ar uzņēmumu ienākuma nodokli apliekamajā bāzē būs jāiekļauj reprezentatīvie automobiļi, turklāt tas attiecas gan uz jauniegādātiem, gan līdz šim uzņēmuma rīcībā esošiem auto. Attiecībā uz "vecajiem" auto tas nozīmējot, ka "šāda reprezentatīvā automobiļa visa atlikusī grāmatvedības vērtība jāiekļauj pirmajā uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijā", seminārā sacīja A. Kaļāne. Tāpat deklarācijās jāparādās arī reprezentatīvo auto uzturēšanas izdevumiem. Detalizētāk šīs nianses varētu tikt skaidrotas likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” normu piemērošanas noteikumos, pieļāva A. Kaļāne.

Jāņem vērā, ka reprezentatīvais automobilis tiks uzskatīts par ar saimniecisko darbību nesaistītām izmaksām pat tajos gadījumos, kad tas tiks izmantots saimnieciskajai darbībai. "Reprezentatīvais automobilis atsevišķas reizes tiešām var tikt izmantots saimnieciskajai darbībai, bet neatkarīgi no tā, tas netiks atzīts par ar saimniecisko darbību saistītiem izdevumiem", uzsvēra A. Kaļāne.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: